Zuidbroek

Zuidbroek, Wierden

Buurt in Wierden

Zuidbroek heeft 1.295 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 422 woningen in ZuidbroekMomenteel staan er 2 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ZuidbroekOp basis van geregistreerde woningen

Zuidbroek bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Wierden, in de wijk Wierden (kern) De buurt heeft een totaal oppervlakte van 47 hectare, waarvan 47 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01890008. Het postcodegebied is 7642JA-7642NV.

Inwoners

Zuidbroek telt 1.295 inwoners. Hiervan is 48,6% man en 51,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (33,2%). De overige leeftijden zijn 30,9% voor '0 tot 15 jaar', 18,5% voor '45 tot 65 jaar', 8,9% voor '15 tot 25 jaar' en 8,5% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 54,1% is ongehuwd, 37,8% is gehuwd, 6,2% is gescheiden en 1,9% is verweduwd. 1.200 inwoners komen uit Nederland, 40 komen uit Europa en 50 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 430 huishoudens in Zuidbroek. 14,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 24,4% huishoudens zonder kinderen en 61,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 3,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zuidbroek zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.500, wat €5.100 (14%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.800, wat €2.000 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Zuidbroek zijn hoogopgeleid. 44,0% heeft HBO of WO, 44,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 11,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.295 inwoners heeft ongeveer 81% betaald werk, wat neerkomt op 1.049 mensen. Dit is 16% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (90%), terwijl 10% als zelfstandige actief is. In Zuidbroek ontvangt 10% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 100 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zuidbroek zijn er 422 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €427.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 18% huurwoningen en 82% koopwoningen. Van de woningen is 82% in particulier bezit, 3% in handen van woningcorporaties en 15% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zuidbroek zijn 2010-2020 (56%) en 2020 en later (24%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Zuidbroek. De nieuwste aangeboden woning is Waterdam 5 door Weghorst Makelaardij B.V.. Afgelopen jaar zijn er 5 woningen verkocht in Zuidbroek. Een woning werd gemiddeld in 45 dagen verkocht.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Zuidbroek. De meest recentelijke woning is De Wulp 15 aangeboden door NederWoon Verhuurmakelaars B.V.. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in Zuidbroek. Een aanbod werd gemiddeld in 16 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Zuidbroek.

Energie

In Zuidbroek zijn er 478 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (78%), A+++ (11%) en A++++ (10%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zuidbroek 3.200 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 21% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 880 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 10% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,4 km
Apotheek
1,9 km
Ziekenhuis
5,5 km
Supermarkt
1,5 km
Treinstation
1,7 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
1,4 km
Middelbare school
1,1 km
Bekijk woningen in Zuidbroek

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zuidbroek

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Zuidbroek heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
60Eenpersoonshuishoudens
105Huishoudens zonder kinderen
265Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.800 P.J.gemiddeld per inwoner6% onder landelijk gemiddelde
€42.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger14% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Zuidbroek in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Wierden (kern)

Cijfers van wijk Wierden (kern) vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€525.000
gemiddeld▼ 3,7%
€545.000
mediaanstabiel
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.392
gemiddeld▼ 1,7%
€3.449
mediaanstabiel
-4% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
49 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
87
verkopen in afgelopen jaar
140 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-4%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
45 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
14
verhuringen in afgelopen jaar
126 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-43%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zuidbroek
880
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Zuidbroek
3.200
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Zuidbroek

Hoe ziet de woningvoorraad in Zuidbroek eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 54% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (47%).

Wat kost een koopwoning in Zuidbroek?

Een koopwoning in Zuidbroek werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €496.006 (€3.612 per m²).

Wat is de gemiddelde huur in Zuidbroek?

Een huurwoning in Zuidbroek kostte gemiddeld €1.204 per maand (€10 per m²). Dat is 43% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Zuidbroek samengesteld?