Zwanenveld
Gelderland›Nijmegen›Dukenburg›Zwanenveld

Zwanenveld, Nijmegen – “Leuke wijk”

Buurt in Nijmegen

9.5
Bewoners geven Zwanenveld een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Zwanenveld heeft 4.720 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 2.479 woningen in ZwanenveldMomenteel staan er 17 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ZwanenveldOp basis van geregistreerde woningen

Zwanenveld bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Nijmegen, in de wijk Dukenburg De buurt heeft een totaal oppervlakte van 88 hectare, waarvan 83 hectare land en 5 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02680732. Het postcodegebied is 6538LH-6538ZZ.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als uitstekend met een score van 9.5. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Leuke wijk'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Zwanenveld telt 4.720 inwoners. Hiervan is 49,6% man en 50,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (30,4%). De overige leeftijden zijn 25,1% voor '45 tot 65 jaar', 20,6% voor '65 jaar of ouder', 13,0% voor '0 tot 15 jaar' en 10,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 54,3% is ongehuwd, 28,7% is gehuwd, 12,3% is gescheiden en 4,7% is verweduwd. 2.750 inwoners komen uit Nederland, 460 komen uit Europa en 1.510 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.525 huishoudens in Zwanenveld. 51,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 23,6% huishoudens zonder kinderen en 25,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zwanenveld zijn er 3.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.600, wat €9.600 (23%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €27.600, wat €7.300 (21%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Zwanenveld zijn middelbaar opgeleid. 41,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 39,6% heeft VMBO of MBO 1 en 19,4% heeft HBO of WO.

Van de 4.720 inwoners heeft ongeveer 62% betaald werk, wat neerkomt op 2.926 mensen. Dit is 10% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Zwanenveld ontvangt 34% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 860 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zwanenveld zijn er 2.479 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €266.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 68% huurwoningen en 32% koopwoningen. Van de woningen is 32% in particulier bezit, 55% in handen van woningcorporaties en 13% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zwanenveld zijn 1970-1980 (94%) en 2000-2010 (4%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 15 woningen te koop in Zwanenveld. De nieuwste aangeboden woning is Spijkerhofplein 118 door ST Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 59 woningen verkocht in Zwanenveld. Een woning werd gemiddeld in 41 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Zwanenveld was afgelopen jaar €340.979. Dit is 28% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €266.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.310.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Zwanenveld. De meest recentelijke woning is Spijkerhofplein 59 aangeboden door Rotsvast Nijmegen op Vastgoed Nederland. Het afgelopen jaar zijn er 13 woningen verhuurd in Zwanenveld. Een aanbod werd gemiddeld in 12 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Zwanenveld.

Energie

In Zwanenveld zijn er 1.844 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (37%), C (24%) en B (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zwanenveld 2.110 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 17% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 790 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 1% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Oude Dukenburgseweg
  • Beverbrug
  • Teersdijk
  • Essenlaan
  • Tolhuis
  • Viaductweg
  • Nieuwe Dukenburgseweg
  • Zwanenveld
  • Spijkerhofplein
  • Spijkerhofweg
  • Steve Bikoplein
  • Geologenlaantje
  • Wilgenlaantje
  • Westkanaalpad
  • Van Schuylenburgweg
  • Zwanenstraat
  • Van Rosenburgweg

Voorzieningen

Huisarts
1,6 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
3,3 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
1,0 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
3,1 km
Bekijk woningen in Zwanenveld

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zwanenveld

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
9.5
Bewoners geven Zwanenveld een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Zwanenveld

Praat mee
9.5
Debby balik
Alleenwonend · Tussenwoning
05-07-2025
Leuke wijk

Mijn ervaring is goed woon al sinds 1989 in de wijk en wil niet meer weg

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.295Eenpersoonshuishoudens
595Huishoudens zonder kinderen
635Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€27.600 P.J.gemiddeld per inwoner21% onder landelijk gemiddelde
€32.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger23% onder landelijk gemiddelde
86%van de werkenden is in loondienst
14%van de werkenden is zelfstandig
62%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Zwanenveld
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Zwanenveld

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
43 dagen ▲ 28,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
55
verkopen in afgelopen jaar
102 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-35%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zwanenveld
790
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Zwanenveld
2.110
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Zwanenveld

Welk type woningen overheerst in Zwanenveld?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 95% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (50%).

Hoe duur zijn huizen in Zwanenveld?

Een koopwoning in Zwanenveld werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €342.250 (€3.520 per m²). Daarmee ligt het 35% onder het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Zwanenveld?

Buurt Zwanenveld telt 4.720 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (30%). Opvallend: 51% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Zwanenveld?

Vanuit Zwanenveld bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 1,6 km, een treinstation op 1,0 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Zwanenveld?

Op dit moment vind je in Zwanenveld 17 koopwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen