Leudal
Limburg›Leudal

Gemeente Leudal: wonen, buurtscores & reviews

Gemeente in Limburg

7.8
Bewoners geven Leudal een goede beoordelingDeze score komt uit 10 reacties
Bekijk
Leudal heeft 36.108 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 16.412 woningen in LeudalMomenteel staan er 204 te koop en 7 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in LeudalOp basis van geregistreerde woningen

Leudal bevindt zich in de provincie Limburg De gemeente heeft een totaal oppervlakte van 16.491 hectare, waarvan 16.251 hectare land en 240 hectare water is. De gemeente is gecodeerd als GM1640. Het postcodegebied is 6011NA-6096PA.

Inwoners

Leudal telt 36.108 inwoners. Hiervan is 50,9% man en 49,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (29,0%). De overige leeftijden zijn 27,3% voor '65 jaar of ouder', 21,1% voor '25 tot 45 jaar', 12,2% voor '0 tot 15 jaar' en 10,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 42,5% is ongehuwd, 44,3% is gehuwd, 7,0% is gescheiden en 6,2% is verweduwd. 30.219 inwoners komen uit Nederland, 3.583 komen uit Europa en 2.306 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 16.135 huishoudens in Leudal. 31,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,9% huishoudens zonder kinderen en 31,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Leudal zijn er 30.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €40.100, wat €2.100 (5%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.600, wat €300 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Leudal zijn middelbaar opgeleid. 43,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,2% heeft HBO of WO en 27,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 36.108 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 26.359 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Leudal ontvangt 31% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 8.830 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Leudal zijn er 16.412 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €363.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 23% huurwoningen en 77% koopwoningen. Van de woningen is 77% in particulier bezit, 13% in handen van woningcorporaties en 10% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Leudal zijn 1970-1980 (23%) en 1950-1970 (21%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Leudal. De nieuwste aangeboden woning is Constantijnstraat 6 door Reuvers Makelaardij B.V. op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Leudal.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Leudal. De meest recentelijke woning is De Pastorij 33 aangeboden door www.thuisinlimburg.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Leudal.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Leudal.

Energie

In Leudal zijn er 8.541 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (27%), A (26%) en B (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Leudal 3.150 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 24% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 990 m³ per jaar 24% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,4 km
Apotheek
2,1 km
Ziekenhuis
8,0 km
Supermarkt
1,1 km
Treinstation
10,4 km
Dagverblijf
1,1 km
Basisschool
1,1 km
Middelbare school
4,7 km
Bekijk woningen in Leudal

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Leudal

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Wijken in Leudal

Kaart van Haelen
8.0HaelenWijk
Kaart van Buggenum
8.7BuggenumWijk
Kaart van Grathem
6.1GrathemWijk
Kaart van Heibloem
8.1HeibloemWijk
Kaart van Neer
9.3NeerWijk
Kaart van Roggel
7.1RoggelWijk
Kaart van Baexem
BaexemWijk
Kaart van Ell
EllWijk
Kaart van Haler
HalerWijk
Kaart van Heythuysen
HeythuysenWijk
Kaart van Horn
HornWijk
Kaart van Hunsel
HunselWijk
Kaart van Ittervoort
IttervoortWijk
Kaart van Kelpen-Oler
Kelpen-OlerWijk
Kaart van Neeritter
NeeritterWijk
Kaart van Nunhem
NunhemWijk
7.8
Bewoners geven Leudal een goede beoordeling
Deze score komt uit 10 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Leudal

Praat mee
9.0
Ger Geraets
Samenwonend · Twee-onder-één-kap
Kern Buggenum28-08-2026
Fijn te wonen

Kern Buggenum is een oude buurt, waarin met respect door de bewoners wordt geleefd. Veel samenhang en bereidheid voor elkaar.

7.4
Adil
Gezin · Tussenwoning
Kern Haelen11-12-2025
Chaotisch maar gezellig

Vind het af en toe onveilig in de avond, er zijn veel jongeren die hangen in de buurt die drugsdealen. Het onderwijs trekt veel jongeren die slechte intenties hebben in de buurt. Alhoewel kent iedereen elkaar en hebben ze onderling respect. Gemeenschap onderwijs kan verbeteren als er meer pedagogische medewerkers actief gaan zijn in de omgeving.

5.9
Liske
Gezin · Twee-onder-één-kap
Kern Grathem23-11-2025
.

.

6.4
Liesbeth
Gezin · Twee-onder-één-kap
Kern Grathem02-11-2025
De achterbuurt

Slecht, mensen gunnen elkaar niks

8.3
Anouk bloemers
Gezin · Vrijstaand huis
Kern Haelen11-04-2025
Veel oudere mensen

Ik woon hier graag rustige buurt met veel gepensioneerden

8.4
Max
Gezin · Vrijstaand huis
Kern Buggenum26-12-2024
goede buurt met veel vernieuwing

heel erg fijn. iedereen is er voor elkaar en heel veilig.

7.1
IH
Gezin · Twee-onder-één-kap
Kern Roggel27-06-2024
Leuke buurt om te wonen

Leuke buurt om te wonen, diversiteit aan leeftijden.

8.5
Anoniem
Gezin · twee-onder-een-kap
Kern Haelen17-11-2023
Top dorp

Fijn dorp om te wonen. De nodige faciliteiten zijn er. Het enige dat ik mis, zijn een (betaalbare) sportschool en café’s of uitgaansgelegenheden voor de jeugd.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
5.136Eenpersoonshuishoudens
5.961Huishoudens zonder kinderen
5.038Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.600 P.J.gemiddeld per inwoner1% onder landelijk gemiddelde
€40.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger5% onder landelijk gemiddelde
83%van de werkenden is in loondienst
17%van de werkenden is zelfstandig
73%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Leudal
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Leudal

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€409.683
gemiddeld▼ 14,5%
€372.250
mediaan▼ 10,3%
52 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€2.995
gemiddeld▲ 4,3%
€2.972
mediaan▲ 5,6%
-8% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
59 dagen ▼ 28,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
984
verkopen in afgelopen jaar
180 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-8%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
36 dagen ▲ 21,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
43
verhuringen in afgelopen jaar
248 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-20%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Leudal
990
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Leudal
3.150
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Leudal

Hoe ziet de woningvoorraad in Leudal eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 60% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (40%).

Wat kost een koopwoning in Leudal?

Een koopwoning in Leudal werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €486.463 (€2.925 per m²). Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 15%.

Wat is de gemiddelde huur in Leudal?

Een huurwoning in Leudal kostte gemiddeld €1.730 per maand (€9 per m²). Dat is 20% onder het landelijk gemiddelde.

Wat vinden inwoners van Leudal?

Bewoners geven Leudal een 7,8 uit 10 op basis van 10 reviews. Bereikbaarheid springt eruit met een 8,5; voorzieningen blijft achter met een 7,2.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Leudal?

Het woningaanbod in Leudal is opvallend zuinig: 50% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 990 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Leudal?

Vanuit Leudal bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,1 km, een huisarts op 1,4 km, een treinstation op 10,4 km, een basisschool op 1,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Leudal?

Op dit moment vind je in Leudal 204 koopwoningen en 7 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen