Hoekwoning te koop: Cornelis van Alkemadestraat 1, Amsterdam
KopenAmsterdamHoekwoningenCornelis van Alkemadestraat 1

Cornelis van Alkemadestraat 1

Emanuel van Meterenbuurt, Amsterdam

€ 895.000
Buurt Emanuel van Meterenbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
AI-samenvatting

Een hoekwoning met karakter in Amsterdam

Deze hoekwoning aan de Cornelis van Alkemadestraat heeft een energielabel A, wat betekent dat je weinig aan stookkosten kwijt zult zijn. Met 107 m² woonoppervlak en een perceel van 105 m² is er voldoende ruimte. De woning uit 1957 is in de loop der jaren flink verduurzaamd. Voor een prijs van €895.000 is dit een marktconform aanbod, zeker gezien het aanbod van hoekwoningen in Amsterdam.

De Emanuel van Meterenbuurt

De buurt Emanuel van Meterenbuurt is een levendige wijk in Amsterdam. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners een gemiddeld cijfer van 5,6. Een bewoner zegt: "Het is rommelig en vies, de stoeptegels gaan omhoog door boomwortels." Een ander noemt het "niet een fijne buurt" vanwege grofvuil en ratten. Wel is de buurt goed bereikbaar met OV, auto en fiets, en het Sloterplas is op loopafstand. In de buurt wonen veel gezinnen en eenpersoonshuishoudens, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,1.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Dirk (om de hoek) of Albert Heijn (twee straten verder). Ook is er een AH to go en een Lidl in de buurt. Scholen zijn er volop: Het Hervormd Lyceum West ligt naast de deur, en basisscholen zoals Oecumenische basisschool Pro Rege en Huizingaschool zijn op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Urban Makelaars - Thuis in Groot Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 895.000
Prijs per m²€ 8.364
Woonoppervlakte107m²
Perceeloppervlakte105m²
Bouwjaar1957
EnergielabelA
BuurtEmanuel van Meterenbuurt
WijkSlotervaart-Noord
GemeenteAmsterdam

Locatie

Cornelis van Alkemadestraat 1, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 2 bewoners

6.0
A.M.
05-08-2025
Een hele rommelige Buurt.

Ik woon bij de Lelylaan. Er is een Klein Winkelgebied. Het OV is goed Trams Bussen Metro Trein Uitstekend. Het is Rommelig Vies de Stoeptegels gaan naar Boven toe wegens de Boomwortels. Het is verloerderd er is Groen Aanwezig maar volgens de Boomexpert zijn de Bomen ziek. Het Sloterplas is op loopafstand. Er zijn een paar Scholen in de Buurt. Er zijn een paar Voorzieningen.

5.1
AM
12-12-2024
Niet een fijne Buurt

Ik ben hier in 2022 Komen Wonen maar ik vind het niet een correcte Buurt ivm Grofvuil aanbieden met Ratten de Voortuinen die niet goed worden onderhouden de Stoeptegels komen naar boven liggen niet netjes naast elkaar ik ben Gevallen begin dit Jaar. Nee geen fijne Buurt. De Buurt is goed bereikbaar met het OV Auto en Fiets de Dichtbijzijnde Winkelgebied is het Sierplein.

Buurt statistieken

Gegevens uit Emanuel van Meterenbuurt

Inwoners2.335
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Emanuel van Meterenbuurt

Woningvoorraad922
Gem. WOZ-waarde€ 473.000
Koopwoningen37%
Huurwoningen63%

Supermarkten

112 binnen 5 km

Dirk
Sierplein 6
634m
AH to go
Cornelis Lelylaan 35
665m
Albert Heijn
Sierplein 78
747m

Scholen

153 binnen 5 km

Het Hervormd Lyceum West
Voortgezet onderwijs · 799 leerlingen