Hoekwoning te koop: Kompasweg 63, Alkmaar
KopenAlkmaarHoekwoningenKompasweg 63

Kompasweg 63

’t Rak-Noord, Alkmaar

€ 398.500
Buurt ’t Rak-Noord, AlkmaarBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
AI-samenvatting

Een hoekwoning met karakter in Alkmaar

Deze hoekwoning aan de Kompasweg 63 in Alkmaar valt op door zijn lichte, ruime indeling en de ligging aan een park. Met 112 m² woonoppervlak en een perceel van 148 m² is er voldoende ruimte voor een gezin. De woning uit 1983 heeft energielabel B, wat duidt op een redelijk zuinige woning. De vraagprijs van €398.500 is marktconform voor een hoekwoning in Alkmaar.

Rust en groen in 't Rak-Noord

De buurt 't Rak-Noord wordt door bewoners omschreven als een rustige, groene omgeving. Een bewoner zegt: "deze buurt is het einde van een doodlopende straat welke uitmondt in een park. het park heeft sportvelden, natuurpaden en grenst aan een plas waar je in de winter kunt schaatsen en in de zomer zwemmen." Een andere bewoner noemt dat er veel bomen worden geplant, maar ervaart geluidsoverlast van buren en festivals. De buurt 't Rak-Noord telt bijna 3000 inwoners, met een mix van gezinnen en alleenstaanden.

Dagelijks leven om de hoek

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Vomar, Jumbo of Lidl, allemaal op loopafstand. Basisscholen zoals Openbare Basisschool Liereland en DURF zijn om de hoek, en het Stedelijk Dalton College Alkmaar voor voortgezet onderwijs ligt twee straten verder. Het park en de plas naast de deur bieden directe recreatiemogelijkheden. De gemeente Alkmaar biedt verder alle stedelijke voorzieningen op fietsafstand.

Aanbod via meerdere kanalen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere makelaars aangeboden, waaronder De Best van Staveren Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 398.500
Prijs per m²€ 3.558
Woonoppervlakte112m²
Perceeloppervlakte148m²
Bouwjaar1983
EnergielabelB
Buurt’t Rak-Noord
WijkDe Mare
GemeenteAlkmaar

Locatie

Kompasweg 63, Alkmaar

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

9.9
Sijbrand
14-10-2025
rustige buurt in groene omgeving

deze buurt is het einde van een doodlopende straat welke uitmondt in een park. het park heeft een sportvelden, natuurpaden er lopen paarden en schape. het grenst aan een plas waar je in de winter kunt schaatsen en in de zomer zwemmen. het centrum van Alkmaar is 20 minuten fietsen. er zijn voldoende ov lijnen naar het centraal station, het centrum en winkelcentrum de Mare. Het winkelcentrum de Mare is op 1.5 km afstand met veel winkels voor dagelijkse boodschappen maar ook om uitgebreid te winkelen. deze buurt is de ideale buurt om je kinderen op te laten voeden

6.9
Thalissa
01-08-2025
Er worden veel bomen geplant

Veel geluidsoverlast van buren en festivals of kermis in de buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit ’t Rak-Noord

Inwoners2.990
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit ’t Rak-Noord

Woningvoorraad1.388
Gem. WOZ-waarde€ 284.000
Koopwoningen66%
Huurwoningen34%

Supermarkten

28 binnen 5 km

Vomar
Europaboulevard 463-465
936m
Jumbo
Johanna Naberstraat 49-51
954m
Lidl
Europaboulevard 354
957m

Scholen

68 binnen 5 km

Openbare Basisschool Liereland
Basisonderwijs · 164 leerlingen
602m
DURF
Basisonderwijs · 301 leerlingen
607m
Rooms Katholieke Basisschool 't Baeken
Basisonderwijs · 262 leerlingen
629m

Veelgestelde vragen

Over Kompasweg 63, Alkmaar

Welk energielabel heeft Kompasweg 63?

De woning aan Kompasweg 63 in Alkmaar heeft energielabel B.

Is €398.500 een realistische prijs voor deze hoekwoning?

De vraagprijs van €398.500 ligt iets boven de gemiddelde verkoopprijs van €399.313 in de buurt, maar de woning is met 112 m² ook ruimer dan het gemiddelde van 98 m². De prijs per m² is met €3.557 iets lager dan het buurtgemiddelde van €3.868. Daarmee is de prijs marktconform.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

Het treinstation van Alkmaar ligt op 3,1 km afstand, dus op fietsafstand. De buurt heeft voldoende OV-lijnen naar het station en het centrum, zoals bewoners aangeven. De auto is handig voor grotere afstanden, maar voor dagelijkse ritten is de fiets vaak voldoende.

Wat voor soort buurt is 't Rak-Noord?

't Rak-Noord is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen (79%). Het is een kindvriendelijke omgeving met een park, sportvelden en een plas om te zwemmen of schaatsen. Wel is er af en toe geluidsoverlast van festivals of kermis, volgens een bewoner.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Openbare Basisschool Liereland (600 m) en DURF (607 m). Het Stedelijk Dalton College Alkmaar voor voortgezet onderwijs ligt op 689 m. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt.

Hoeveel onderhoud vraagt een woning uit 1983?

Een woning uit 1983 is inmiddels ruim 40 jaar oud. Dat betekent dat onderdelen zoals dak, cv-ketel of kozijnen mogelijk aan vervanging toe zijn. Het energielabel B is redelijk, maar niet meer van deze tijd.

Wat is de ligging ten opzichte van winkels?

Winkelcentrum De Mare ligt op 1,5 km afstand en biedt veel winkels voor dagelijkse boodschappen en uitgebreid winkelen. Supermarkten zoals Vomar, Jumbo en Lidl zijn op ongeveer 1 km afstand, dus op loopafstand.

De Best van Staveren Makelaars