Hoekwoning te koop: Molenstraat 12, Kampen
KopenKampenHoekwoningenMolenstraat 12

Molenstraat 12

Binnenstad Kampen, Kampen

€ 330.000
Buurt Binnenstad Kampen, KampenBekijk buurt
Al 125 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 39 dagen
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een hoekwoning met karakter in de Binnenstad

Deze hoekwoning uit 1890 ademt historie. Met 93 m² woonoppervlak en een eigen stukje grond (40 m²) is het een fijne plek voor wie van een authentiek huis houdt. Het energielabel F betekent dat je rekening mag houden met hogere stookkosten. De vraagprijs van €330.000 is scherp te noemen, zeker vergeleken met andere hoekwoningen in Kampen die gemiddeld duurder zijn.

Binnenstad Kampen: levendig en historisch

De buurt Binnenstad Kampen is een mix van historische panden, winkels en horeca. Op basis van één beoordeling krijgt de buurt een 8,1. Een bewoner zegt: "Leuke buurt, veel plekken snel te bereiken." Wel wordt de vrijdag- en zaterdagavond als onrustig ervaren vanwege uitgaanspubliek. In de buurt wonen veel alleenstaanden (gemiddelde huishoudensgrootte 1,6) en de inkomens zijn doorsnee.

Dagelijks leven om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Coop, twee straten verder. Ook de Aldi en Albert Heijn zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar Openbare Daltonschool De Engelenberg, om de hoek, of naar IRIS Kindcentrum Marnix, vijf minuten lopen. De gemeente Kampen biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Alpina Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 januari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 330.000
Prijs per m²€ 3.548
Woonoppervlakte93m²
Perceeloppervlakte40m²
Bouwjaar1890
EnergielabelF
BuurtBinnenstad Kampen
WijkKampen
GemeenteKampen

Locatie

Molenstraat 12, Kampen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.1
Marieken slager
19-08-2024
Leuk

Leuke buurt veel plekken snell te bereiken maar vrijdag zaterdag avond enzo beetje eng. Met allemaal dronken mensen die schreeuwen en onze fietsen proberen te stelen, ventiel open draaien, lampjes stelen of band lek prikken, fietsen om gooien en ooit iemands auto raam in gooien. Dat allemaal en nog meer door het restaurant tegen over me. Dat tot 5 uur wel eens/vaak open blijft terwijl ik eerder vaak er uit moest om 5 en dan slecht kon slapen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad Kampen

Inwoners5.245
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad Kampen

Woningvoorraad3.364
Gem. WOZ-waarde€ 222.000
Koopwoningen43%
Huurwoningen57%

Supermarkten

12 binnen 5 km

Coop
Hendrik van Viandenstraat 50
514m
Aldi
Burg. van Engelenweg 12
855m
Albert Heijn
Meeuwenweg 19
967m

Scholen

39 binnen 5 km

Openbare Daltonschool De Engelenberg
Basisonderwijs · 143 leerlingen
261m
IRIS Kindcentrum Marnix
Basisonderwijs · 222 leerlingen
588m
Basisschool Rehobothschool
Basisonderwijs · 170 leerlingen
772m

Veelgestelde vragen

Over Molenstraat 12, Kampen

Welk energielabel heeft Molenstraat 12?

De woning aan Molenstraat 12 in Kampen heeft energielabel F.

Is €330.000 een realistische prijs voor deze woning?

Ja, de vraagprijs van €330.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€461.194) en ook onder de mediaan (€495.000). Wel is het woonoppervlak met 93 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 124 m². De prijs per m² is met €3.548 relatief laag. Het is een scherpe prijs voor een hoekwoning in de Binnenstad.

Wat betekent energielabel F voor mijn maandlasten?

Energielabel F is onzuinig. Dat betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een woning met een beter label. In de buurt heeft 50% van de woningen een label D of lager.

Hoe is de buurt Binnenstad Kampen qua veiligheid?

De buurt heeft een totaal van 304 misdrijven, maar dat cijfer zegt niet alles. Uit een bewonersreview blijkt dat het in het weekend onrustig kan zijn door uitgaanspubliek, met overlast zoals geluidsoverlast en vandalisme. Overdag is het een levendige en leuke buurt. Het is goed om zelf een keer op verschillende momenten te gaan kijken.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de Binnenstad heeft alles binnen handbereik. De dichtstbijzijnde supermarkt (Coop) is op 500 meter, en er zijn meerdere scholen op loopafstand, zoals Openbare Daltonschool De Engelenberg op 260 meter. Ook een huisartsenpraktijk, bibliotheek en park zijn dichtbij. Het treinstation ligt op 1,1 km.

Hoe oud is de woning en wat betekent dat voor onderhoud?

De woning is gebouwd in 1890, dus ruim 130 jaar oud. In de buurt is 85,7% van de woningen gebouwd voor 1945. Een oud huis kan karakter hebben, maar vergt ook onderhoud. Denk aan fundering, dak en leidingen. Vraag bij de makelaar naar de staat van het onderhoud en of er recente renovaties zijn gedaan.

Is de woning geschikt voor een gezin?

Met 93 m² woonoppervlak en 40 m² perceel is het een compacte woning. In de buurt wonen relatief weinig gezinnen met kinderen (505 huishoudens met kinderen op 5245 inwoners). De woning heeft geen eigen tuin genoemd, maar er zijn parken op loopafstand. Het is meer geschikt voor een stel of alleenstaande.