Hoekwoning te koop: Prins Hendrikstraat 3-2, Arnhem
KopenArnhemHoekwoningenPrins Hendrikstraat 3-2

Prins Hendrikstraat 3-2

Spijkerbuurt, Arnhem

€ 550.000
Buurt Spijkerbuurt, ArnhemBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 345m²
211% groter dan gemiddeld in de buurt
PLUS op 151m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
44% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig herenhuis in het Spijkerkwartier

Deze hoekwoning aan de Prins Hendrikstraat ademt karakter. Met 345 m² woonoppervlak en een bouwjaar van 1899 is het een echte stadsvilla. De woning ligt in het sfeervolle Spijkerkwartier, vlak bij het centrum van Arnhem. De vraagprijs van €550.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Vergelijk je met andere hoekwoningen in Arnhem, dan zie je dat dit een bijzonder ruim aanbod is.

De buurt: Spijkerbuurt

De Spijkerbuurt is een levendige, dichtbevolkte wijk met veel jonge alleenstaanden en stellen. De omgevingsadressendichtheid is hoog (4789 adressen per km²), wat past bij een zeer sterk stedelijk gebied. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een dynamische buurt zien met veel voorzieningen op loopafstand. De buurt Spijkerbuurt staat bekend om zijn mix van historische panden en moderne stedelijkheid.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de PLUS om de hoek (151 m) of loop je naar de Albert Heijn (383 m) voor de boodschappen. Voor schoolgaande kinderen is Jenaplan basisschool de Sterrenkring twee straten verder (247 m), en het Stedelijk Gymnasium Arnhem (459 m) is goed bereikbaar. Ook de bibliotheek en het park zijn op loopafstand. De gemeente Arnhem biedt een compleet stadsleven met cultuur, horeca en groen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via BMV Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 550.000
Prijs per m²€ 1.594
Woonoppervlakte345m²
Perceeloppervlakte227m²
Bouwjaar1899
BuurtSpijkerbuurt
WijkSpijkerkwartier
GemeenteArnhem

Locatie

Prins Hendrikstraat 3-2, Arnhem

Buurt statistieken

Gegevens uit Spijkerbuurt

Inwoners3.390
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Spijkerbuurt

Woningvoorraad1.585
Gem. WOZ-waarde€ 336.000
Koopwoningen30%
Huurwoningen70%

Supermarkten

52 binnen 5 km

PLUS
Spijkerlaan 26
151m
Albert Heijn
Velperbuitensingel 4
383m
PLUS
Roggestraat 26
581m

Scholen

73 binnen 5 km

Jenaplan basisschool de Sterrenkring
Basisonderwijs · 122 leerlingen
247m
Stedelijk Gymnasium Arnhem
Voortgezet onderwijs · 690 leerlingen
459m
Montessorischool De Binnenstad
Basisonderwijs · 196 leerlingen
480m

Veelgestelde vragen

Over Prins Hendrikstraat 3-2, Arnhem

Is €550.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €550.000 ligt ongeveer 15% boven de gemiddelde vraagprijs in de Spijkerbuurt (€478.357). De mediaanprijs in de buurt is €512.500. De woning is echter uitzonderlijk groot (345 m²) vergeleken met het buurtgemiddelde van 129 m². De prijs per m² (€1.594) is fors lager dan het gemiddelde van €4.335 per m², wat de hoge vraagprijs relativeert.

Hoe is de woning geprijsd ten opzichte van vergelijkbare hoekwoningen in Arnhem?

Deze hoekwoning is met 345 m² aanzienlijk groter dan de gemiddelde koopwoning in de buurt (129 m²). De prijs per vierkante meter is relatief laag, wat de woning interessant maakt voor wie veel ruimte zoekt. Vergelijkbare hoekwoningen in Arnhem zijn vaak kleiner, dus een directe prijsvergelijking is lastig.

Wat zegt het energielabel over deze woning?

In de Spijkerbuurt heeft 40% van de woningen een label D of lager, en 20% heeft label A. Omdat het bouwjaar 1899 is, is het verstandig om bij bezichtiging te vragen naar isolatie en verwarming.

Hoe veilig is de Spijkerbuurt?

In de Spijkerbuurt zijn in de laatste meting 463 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, maar past bij een dichtbevolkt stadscentrum. De buurt heeft veel voorzieningen en is levendig. Het is goed om de sfeer zelf te ervaren door een keer door de straat te lopen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Jenaplan basisschool de Sterrenkring ligt op 247 meter, Montessorischool De Binnenstad op 480 meter, en het Stedelijk Gymnasium Arnhem op 459 meter. Ook zijn er diverse andere basisscholen en kinderdagverblijven in de omgeving.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het treinstation Arnhem ligt op 0,8 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarmee is de woning goed verbonden met het landelijke spoorwegnet.