Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Koopwoningen Methen, Zevenaar

Bekijk het actuele aanbod koopwoningen in Methen, inclusief vraagprijzen, verkooptijden en buurtdata die je helpt bepalen of deze Zevenaarse buurt bij je past.

9 koopwoningen gevonden uit 6 bronnen
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huizenprijzen en marktcijfers Methen, Zevenaar

De koopmarkt in Methen is stevig. Van de 1.376 woningen in de buurt is 56% koopwoning, wat aangeeft dat dit een buurt is waar eigenaar-bewoners de toon zetten. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €284.000, iets onder het wijkgemiddelde van Zevenaar (€293.000) en het gemeentelijk gemiddelde van €303.000. Dat verschil is relevant: je koopt hier iets betaalbaarder in dan in de rest van de gemeente, maar de feitelijke transactieprijzen liggen een stuk hoger.

Over de afgelopen twaalf maanden werden 15 woningen verkocht in Methen, met een gemiddelde koopprijs van €511.800. De bandbreedte loopt van €295.000 tot €798.000, wat laat zien dat het aanbod behoorlijk gevarieerd is. Met een gemiddeld woonoppervlak van 156 m² kom je uit op een prijs van ongeveer €3.280 per vierkante meter. Dat zijn geen startersbedragen. Appartementen en kleinere eengezinswoningen zitten dichter bij de ondergrens; ruimere vrijstaande woningen en karakteristieke panden sturen de bovengrens omhoog. Voor de actuele vraagprijzen en het huidig beschikbare aanbod check je het overzicht bovenaan deze pagina.

Wonen in Methen, Zevenaar

Methen is geen buurt die opvalt door druk of dynamiek. Het is een rustige, overwegend groene buurt aan de westkant van Zevenaar, met een karakter dat ergens tussen dorps en suburbaan in zit. De straten zijn ruim opgezet, de woningen hebben doorgaans een flinke tuin, en het tempo ligt er een stuk lager dan in het Centrum van Zevenaar. Wie op zoek is naar rust zonder volledig afgelegen te zijn, vindt hier een herkenbare balans.

De woningvoorraad bestaat grotendeels uit eengezinswoningen uit de jaren zeventig en tachtig, aangevuld met wat nieuwere uitbreidingen. Rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen domineren het straatbeeld, maar hier en daar staan ook vrijstaande woningen op ruime kavels. De bouwkwaliteit is solide, al betekent de bouwperiode dat kopers bij oudere woningen rekening moeten houden met energetische ingrepen. Dat zie je ook terug in het energieverbruik: gemiddeld 2.720 kWh stroom en 890 m³ gas per jaar, wat voor deze regio aan de hogere kant is.

Qua voorzieningen is Methen zelfvoorzienend voor de dagelijkse boodschappen. Het centrum van Zevenaar, met supermarkten, winkels en horecagelegenheden, is op de fiets goed bereikbaar. Voor scholen geldt hetzelfde: basisscholen in de directe omgeving, middelbaar onderwijs in Zevenaar zelf. Sportverenigingen zijn aanwezig in de buurt en in de aangrenzende wijken, waaronder voetbal- en tennisclubs die actief zijn in de gemeente. Groen is er volop: de buurt grenst aan agrarisch gebied en er zijn wandelroutes die snel de polder in gaan.

De bereikbaarheid per auto is goed. Zevenaar heeft een directe aansluiting op de A12 richting Arnhem en de grens met Duitsland. Arnhem is op zo'n tien tot vijftien minuten rijden. Per trein vertrek je vanuit station Zevenaar, op fietsafstand van Methen, met directe verbindingen naar Arnhem en Nijmegen. Busverbindingen zijn aanwezig maar beperkt in frequentie, dus een auto of fiets is in de praktijk handig.

Bewoners waarderen de rust, de ruimte en de ligging. Op de buurtpagina van Methen lees je wat mensen concreet over de wijk schrijven. Een bewoner omschrijft het zo: "Het is hier gewoon rustig wonen. Je kent je buren, de straten zijn schoon en je bent zo buiten." Kritiek richt zich soms op de beperkte loopafstand naar winkels en het feit dat de buurt 's avonds weinig levendig is. Wie dat geen bezwaar vindt, zit hier goed. Vergelijk je Methen met de nieuwere wijken zoals Zonnemaat of Lentemorgen I, dan is Methen meer ingeburgerd en minder planmatig, met meer karakter maar ook meer onderhoud aan de woning zelf.

Voor wie is een koophuis in Methen een goede keuze?

Methen trekt vooral gezinnen en doorstromers die ruimte zoeken en de stedelijke drukte bewust achter zich laten. De grootste leeftijdsgroep is 45-65 jaar, gevolgd door 65-plussers, wat het rustige karakter van de buurt bevestigt. Starters zullen het lastig vinden: met een gemiddelde transactieprijs van ruim €511.000 en een ondergrens van €295.000 is de instapdrempel hoog. Overbieden is in deze markt geen uitzondering. Wie toch wil kopen in de omgeving maar met een kleiner budget, kan ook kijken naar Molenwijk of Het Grieth. Huren is een alternatief: bekijk het aanbod aan huurwoningen in Methen als je eerst wilt wennen aan de buurt voordat je koopt.

Wat bewoners zeggen over Methen

Bewoners geven Methen over het algemeen een positieve beoordeling. Hoge scores worden toegekend aan de veiligheid, de rust en de groene omgeving. De bereikbaarheid van voorzieningen scoort iets lager, met name voor mensen zonder auto. Een bewoner schrijft: "Fijne buurt om groot te worden en oud te worden. Niet veel spektakel, maar dat is precies waarom we hier zijn gaan wonen." Voor alle beoordelingen, deelscores per categorie en recente ervaringen van bewoners ga je naar de overzichtspagina van Methen.

Koopwoningen vergelijken in en rond Methen

Buurtje.nl combineert woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen met buurtscores, bewonersreviews en actuele marktdata, zodat je niet alleen een woning vindt maar ook weet of de buurt bij je past. Vergelijk Methen met andere buurten in de gemeente, zoals Schrijvershoek, of verken het aanbod in omliggende kernen als Babberich en Angerlo. Voor een breder overzicht van de koopwoningen in Zevenaar of het totale aanbod binnen de gemeente Zevenaar vind je op de bijbehorende pagina's. Meer over wonen en leven in de gemeente lees je op de website van gemeente Zevenaar.

Veelgestelde vragen

Wat kost een koophuis in Methen?

Over de afgelopen twaalf maanden lag de gemiddelde koopprijs in Methen op €511.800, met een bandbreedte van €295.000 tot €798.000. Het gemiddeld verkochte woonoppervlak was 156 m², wat neerkomt op ongeveer €3.280 per vierkante meter. Huis kopen in Methen is daarmee niet goedkoop, al biedt de brede prijsspreiding ook instapkansen voor woningen aan de onderkant van de markt.

Wat is de WOZ-waarde in Methen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Methen bedraagt €284.000. Dat ligt iets onder het wijkgemiddelde van Zevenaar (€293.000) en duidelijk onder het gemeentelijk gemiddelde van €303.000. De WOZ-waarde geeft een indicatie van de fiscale waarde van woningen, maar de werkelijke transactieprijzen liggen in Methen een stuk hoger door de grotere woningoppervlakken.

Hoe is het wonen in Methen?

Wonen in Methen is rustig en groen, met een suburbaan karakter dat aansluit bij gezinnen en mensen die bewust kiezen voor een lager tempo. De buurt bestaat grotendeels uit eengezinswoningen uit de jaren zeventig en tachtig, met ruime tuinen en brede straten. Bewoners waarderen de veiligheid en de ruimte, al vinden sommigen de loopafstand naar winkels een nadeel.

Is Methen geschikt voor gezinnen met kinderen?

Ja, Methen is een buurt die zich goed leent voor gezinnen. De grootste leeftijdsgroep bestaat uit 45- tot 65-jarigen, en er wonen relatief veel gezinnen in koopwoningen. Basisscholen zijn in de directe omgeving aanwezig, en de rustige straten en aanwezigheid van groen maken het een prettige omgeving voor kinderen. Starters zullen het door de hoge koopprijzen moeilijker hebben.

Hoe is de bereikbaarheid van Methen?

Per auto is Methen goed bereikbaar via de A12, met Arnhem op circa tien tot vijftien minuten rijden. Station Zevenaar, met directe treinverbindingen naar Arnhem en Nijmegen, ligt op fietsafstand. Het busaanbod is beperkt in frequentie, dus voor dagelijkse verplaatsingen is een fiets of auto praktisch. De ligging nabij de grens met Duitsland maakt Methen ook aantrekkelijk voor grenspendelaars.

Welk type woningen kun je kopen in Methen?

Het aanbod bij woning kopen in Methen bestaat voornamelijk uit eengezinswoningen: rijtjeswoningen, twee-onder-een-kapwoningen en vrijstaande woningen. De meeste woningen dateren uit de jaren zeventig en tachtig. Appartementen kopen in Methen is mogelijk maar minder gangbaar. Het gemiddeld verkochte oppervlak lag het afgelopen jaar op 156 m², wat wijst op overwegend ruime woningen.

Hoe energiezuinig zijn woningen in Methen?

Het gemiddeld energieverbruik in Methen ligt op 2.720 kWh stroom en 890 m³ gas per jaar. Voor woningen uit de jaren zeventig en tachtig is dat een herkenbaar beeld: de bouwkwaliteit is solide maar isolatie en installaties zijn vaak aan vervanging toe. Kopers doen er goed aan het energielabel en de staat van de cv-installatie mee te nemen in hun beoordeling, zeker met het oog op stijgende energiekosten.

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk