Koopwoningen Zilverkamp 1e fase, Lingewaard
Ontdek koopwoningen in Zilverkamp 1e fase en bekijk het actuele aanbod, gemiddelde vraagprijzen en verkooptijden direct bovenaan deze pagina.
Huizenprijzen en marktcijfers Zilverkamp 1e fase, Lingewaard
De huizenprijzen in Zilverkamp 1e fase liggen op een interessant niveau als je ze afzet tegen de rest van de gemeente. Over de afgelopen twaalf maanden werden hier tien woningen verkocht tegen een gemiddelde koopprijs van €378.650. De prijzen liepen uiteen van €295.000 tot €598.000, met een gemiddeld woonoppervlak van 110 m². Dat komt neer op een prijs per vierkante meter van ongeveer €3.440. De WOZ-waarde in de buurt bedraagt gemiddeld €318.000, wat merkbaar lager ligt dan het wijkgemiddelde van Huissen (€362.000) en het gemeentelijk gemiddelde van Lingewaard (€372.000). Dat verschil heeft deels te maken met de woningtypen die hier overheersen: het gaat voornamelijk om grondgebonden eengezinswoningen uit de jaren tachtig en negentig, met relatief weinig appartementen. De koopmarkt is sterk vertegenwoordigd: 83% van de woningvoorraad is koopwoning, slechts 17% is huur. Actuele vraagprijzen en de gemiddelde verkooptijd vind je bovenaan deze pagina in het dagelijks bijgewerkte overzicht.
Wonen in Zilverkamp 1e fase, Lingewaard
Zilverkamp 1e fase is een rustige, goed ingeburgerde woonbuurt aan de westkant van Huissen. De buurt stamt grotendeels uit de jaren tachtig en bestaat voornamelijk uit rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met een beperkt aantal vrijstaande huizen. De straten zijn breed opgezet, er is veel groen in de openbare ruimte en de buurt ademt een typisch suburbaan karakter: rustig, overzichtelijk en met een sterke mix van jonge gezinnen en oudere bewoners die hier al decennia wonen. De grootste leeftijdsgroep bestaat uit 65-plussers, wat de sfeer mede bepaalt: het is geen buurt waar het 's avonds bruist, maar wel een plek waar mensen elkaar kennen en de buren groeten.
Wat voorzieningen betreft is de ligging gunstig. Het centrum van Huissen is op fietsafstand bereikbaar, met daar de nodige dagelijkse boodschappen, een markt en lokale winkels. Voor grotere boodschappen rijden veel bewoners naar de supermarkten langs de Huissensestraat of in de richting van Arnhem. Basisonderwijs is in de directe omgeving beschikbaar, en voor voortgezet onderwijs zijn leerlingen aangewezen op Huissen of Arnhem. Er zijn sportvelden en groenstroken in de buurt, en het buitengebied rondom Huissen biedt ruimte voor wandelen en fietsen langs de uiterwaarden van de Rijn.
Qua bereikbaarheid is de buurt redelijk goed ontsloten voor de auto. Via de N839 kom je snel richting de A325 en de verbinding naar Arnhem of de A15 richting Rotterdam en Nijmegen. Openbaar vervoer is beperkter: er rijden busverbindingen vanuit Huissen naar Arnhem Centraal, maar een eigen auto is in de praktijk vrijwel onmisbaar. Fietsen naar het centrum van Huissen duurt zo'n vijf tot tien minuten.
Bewoners waarderen de rust, de ruimte en de groene uitstraling van de buurt. Op de buurthoofdpagina van Zilverkamp 1e fase lees je alle reviews en buurtscores. Eén bewoner omschrijft het zo: "Het is hier heerlijk rustig en de buren zijn betrokken. Niet spectaculair, maar je woont er gewoon goed." Kritiekpunten gaan regelmatig over de beperkte loopafstand naar winkels en het openbaar vervoer dat niet altijd even frequent rijdt.
Vergeleken met Zilverkamp 2e fase-Rietbaan en Zilverkamp 3e fase is de eerste fase de meest ingeburgerde deelbuurt, met iets oudere bouw en een iets rustiger profiel. Wie meer levendigheid zoekt, kan ook kijken naar Centrum Huissen, dat meer voorzieningen op loopafstand biedt. De bredere wijk Huissen heeft gemiddeld hogere WOZ-waarden, wat laat zien dat Zilverkamp 1e fase relatief toegankelijk is binnen de gemeente.
Voor wie is een koophuis in Zilverkamp 1e fase interessant?
Op basis van de demografische samenstelling past deze buurt het best bij gezinnen die ruimte zoeken zonder stedelijke drukte, en bij 55-plussers of gepensioneerden die al jaren in de buurt wonen of hier naartoe willen verhuizen. De gemiddelde koopprijs van €378.650 maakt de buurt voor starters lastig bereikbaar, zeker omdat het aanbod beperkt is en er bij populaire woningen snel meerdere bieders zijn. Doorstromers die elders overwaarde hebben opgebouwd, zijn hier beter af. Wie toch liever huurt, kan een kijkje nemen bij de huurwoningen in Zilverkamp 1e fase. Let bij het kopen op de energieprestatie van de woning: de gasverbruikscijfers liggen hier relatief hoog, wat wijst op oudere isolatiestandaarden.
Wat bewoners zeggen over Zilverkamp 1e fase
Bewoners geven de buurt over het algemeen een positieve beoordeling. Hoge scores komen terug op veiligheid en de groene woonomgeving. Iets minder enthousiast zijn bewoners over het voorzieningenniveau en de frequentie van het openbaar vervoer. Een bewoner schrijft: "Wij wonen hier al bijna twintig jaar en hebben nooit serieus overwogen te vertrekken. Rustig, veilig en goed bereikbaar met de auto." Bekijk alle beoordelingen en deelscores op de overzichtspagina van de buurt.
Koopwoningen vergelijken in en rond Zilverkamp 1e fase
Buurtje.nl combineert woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen met bewonersreviews en wijkdata, zodat je niet alleen een woning vindt maar ook weet of de buurt bij je past. Wil je breder vergelijken? Bekijk dan het aanbod in de gehele wijk Huissen, verken Hofmeesterij-Kampstuk of Zilverkamp 4e fase als alternatief. Voor een breder beeld van de gemeente kun je alle koopwoningen in Lingewaard bekijken. Meer informatie over leven en wonen in de gemeente vind je op de website van gemeente Lingewaard.
Veelgestelde vragen
Wat kost een koophuis in Zilverkamp 1e fase?
Over de afgelopen twaalf maanden bedroeg de gemiddelde koopprijs in Zilverkamp 1e fase €378.650. De prijzen liepen uiteen van €295.000 tot €598.000, bij een gemiddeld woonoppervlak van 110 m². Dat komt neer op een gemiddelde prijs van circa €3.440 per vierkante meter. Het actuele aanbod en de huidige vraagprijzen vind je bovenaan deze pagina.
Wat is de WOZ-waarde in Zilverkamp 1e fase?
De gemiddelde WOZ-waarde in Zilverkamp 1e fase bedraagt €318.000. Dat ligt lager dan het gemiddelde van de wijk Huissen (€362.000) en het gemeentelijk gemiddelde van Lingewaard (€372.000). Dit verschil hangt samen met het woningtype: de buurt bestaat voornamelijk uit grondgebonden eengezinswoningen uit de jaren tachtig en negentig.
Hoe is het wonen in Zilverkamp 1e fase?
Wonen in Zilverkamp 1e fase betekent kiezen voor rust, ruimte en een groene woonomgeving in een goed ingeburgerde woonwijk aan de westkant van Huissen. De sfeer is rustig en suburbaan, met een mix van gezinnen en oudere bewoners. Bewoners waarderen de veiligheid en de groene uitstraling, maar zijn minder enthousiast over het voorzieningenaanbod op loopafstand en het openbaar vervoer.
Is Zilverkamp 1e fase geschikt voor senioren of gezinnen?
De buurt is populair bij beide groepen. De grootste leeftijdsgroep bestaat uit 65-plussers (565 van de 1.960 inwoners), wat aangeeft dat veel mensen hier lang blijven wonen. Gezinnen vinden er ruimte en rust, met basisscholen in de omgeving en veel groen. Voor starters is de instap lastiger door de gemiddelde koopprijs en het beperkte aanbod.
Hoe is de bereikbaarheid van Zilverkamp 1e fase?
Met de auto is de buurt goed bereikbaar via de N839 richting de A325, waarmee je snel in Arnhem of op de A15 bent. Openbaar vervoer is beperkter: vanuit Huissen rijden busverbindingen naar Arnhem Centraal, maar de frequentie is niet hoog. Een eigen auto is voor de meeste bewoners in de praktijk vrijwel onmisbaar. Het centrum van Huissen is op de fiets in vijf tot tien minuten bereikbaar.
Welk type woningen staan te koop in Zilverkamp 1e fase?
Het aanbod bestaat voornamelijk uit grondgebonden eengezinswoningen: rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen, met een enkel vrijstaand huis. De bouw stamt grotendeels uit de jaren tachtig en negentig. Appartementen kopen in Zilverkamp 1e fase is minder gangbaar; het aanbod hiervan is beperkt. De gemiddelde oppervlakte van verkochte woningen lag het afgelopen jaar op 110 m².
Hoe zit het met de energieprestatie van woningen in Zilverkamp 1e fase?
Het gemiddelde gasverbruik in de buurt ligt op 1.200 m³ per jaar, wat relatief hoog is en wijst op woningen met oudere isolatiestandaarden. Wie een woning wil kopen in Zilverkamp 1e fase, doet er verstandig aan het energielabel goed te controleren en eventuele verduurzamingskosten mee te nemen in het bod. Op de woninglijsting bovenaan deze pagina kun je filteren op energielabel.
