Woning te koop: Het Dok, Amsterdam

Het Dok

IJplein en omgeving, Amsterdam

€ 400.000
Buurt IJplein en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
Let op: Deze woning heeft geen huisnummer op de advertentiesite. Hierdoor kunnen sommige gegevens zoals locatie en buurt niet kloppen.
Jumbo op 198m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een studio in Amsterdam-Noord

Deze studio van 44 m² aan Het Dok 35 is een fijne, lichte plek in een rustig deel van Amsterdam-Noord. Het gebouw uit 1985 heeft energielabel C, wat betekent dat de stookkosten redelijk zijn. Met een vraagprijs van €400.000 is deze woning aan de hoge kant vergeleken met andere studios in Amsterdam, maar de ligging en het groen maken het aantrekkelijk.

Buurt IJplein e.o.

De buurt IJplein e.o. is een groene, rustige wijk met veel contact tussen bewoners. Een bewoner zegt: "Leuke buurt veel contact met buren. Mooi groen." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en de sfeer is gemoedelijk. Het is een fijne plek voor wie van rust en groen houdt.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een broodje bij Dirk of Jumbo, beide op een paar minuten lopen. Voor kinderen is er Openbare Basisschool IJplein om de hoek en Taalschool Innoord twee straten verder. Ook het Hyperion Lyceum is op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaarsland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt22 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 400.000
BuurtIJplein en omgeving
WijkIJplein/Vogelbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Het Dok, Amsterdam

Onnauwkeurig door ontbreken van het huisnummer

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.5
Imane
15-06-2024
Goed

Leuke buurt veel contact met buren. Mooi groen

Buurt statistieken

Gegevens uit IJplein en omgeving

Inwoners2.490
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit IJplein en omgeving

Woningvoorraad1.426
Gem. WOZ-waarde€ 417.000
Koopwoningen19%
Huurwoningen81%

Supermarkten

133 binnen 5 km

Jumbo
Gedempt Hamerkanaal 223
198m
Dirk
Meeuwenlaan 76
252m
SPAR express
Johan van Hasseltweg 73
711m

Scholen

172 binnen 5 km

Openbare Basisschool IJplein
Basisonderwijs · 118 leerlingen
228m
Taalschool Innoord
Basisonderwijs · 28 leerlingen
467m
Oecumenische basisschool De Kinderboom
Basisonderwijs · 151 leerlingen
717m

Veelgestelde vragen

Over Het Dok, Amsterdam

Is €400.000 een realistische prijs voor deze studio?

De vraagprijs van €400.000 ligt boven de gemiddelde prijs van €375.000 voor koopwoningen in de buurt. De gemiddelde prijs per m² is €9.146, dus voor 44 m² zou dat €402.424 zijn. De prijs is dus marktconform, maar aan de hoge kant. In de buurt zijn recent 12 woningen verkocht voor gemiddeld €452.917, wat aangeeft dat de markt actief is.

Hoe is de buurt IJplein e.o. om in te wonen?

De buurt wordt gewaardeerd met een 7,5. Bewoners noemen het een leuke buurt met veel contact en mooi groen. Het is een rustige wijk met veel eenpersoonshuishoudens. De omgevingsadressendichtheid is hoog (3.110), dus het is stedelijk, maar de groene plekken zoals parken op loopafstand zorgen voor een prettige leefomgeving.

Wat is de energielabel C waard?

Energielabel C betekent dat de woning redelijk zuinig is. In de buurt hebben alle koopwoningen label A of B, dus label C is iets minder zuinig. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een A-label, maar het is nog steeds acceptabel. Het is goed om te weten dat de woning uit 1985 komt en mogelijk niet de nieuwste isolatie heeft.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals Dirk (219 m) en Jumbo (225 m). Ook zijn er basisscholen en een middelbare school dichtbij. Het treinstation is op 5,2 km, maar bushaltes zijn waarschijnlijk in de buurt. De buurt heeft een huisartsenpraktijk op 300 m en een park op 700 m.

Hoe veilig is de buurt?

Het totaal aantal misdrijven in de buurt is 142, wat relatief laag is voor een stedelijk gebied. De buurt wordt als rustig ervaren, met veel contact tussen buren. Er zijn geen specifieke veiligheidsproblemen gemeld in de reviews.