Studio te koop: Louise Henriettestraat 10, Groningen
KopenGroningenStudio'sLouise Henriettestraat 10

Louise Henriettestraat 10

Noorderplantsoenbuurt, Groningen

€ 235.000
Buurt Noorderplantsoenbuurt, GroningenBekijk buurt
PLUS op 60m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een studio in de Noorderplantsoenbuurt

Deze studio aan de Louise Henriettestraat ademt de sfeer van een oude Groningse volksbuurt, met een knipoog naar het heden. Het is een compacte woning van 44 m², gebouwd in 1921, met energielabel D. De vraagprijs van €235.000 is scherp in vergelijking met andere studios in Groningen in de buurt.

De Noorderplantsoenbuurt

De Noorderplantsoenbuurt is een groene, levendige wijk. Op basis van vier beoordelingen geven bewoners de buurt gemiddeld een 7,5. Een bewoner zegt: "Goede rustige maar levendige buurt. Veel groen." Een ander noemt het "Mooie groene buurt." De buurt telt veel jonge mensen en eenpersoonshuishoudens. Bekijk de buurt Noorderplantsoenbuurt voor meer cijfers.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij de PLUS, die om de hoek zit op 60 meter. Ook Jumbo en Albert Heijn zijn op loopafstand. Voor de kleintjes is er basisschool de Zaaier op 133 meter, en de Nassauschool op 339 meter. Het Noorderplantsoen, een groot park, ligt op 200 meter. De gemeente Groningen biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via ALFRED+ | Groningen-Amsterdam | Quality Realtors aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 235.000
Prijs per m²€ 5.341
Woonoppervlakte44m²
Perceeloppervlakte2315m²
Bouwjaar1921
EnergielabelD
BuurtNoorderplantsoenbuurt
WijkOud-West
GemeenteGroningen

Locatie

Louise Henriettestraat 10, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 4 bewoners

8.3
Chantalle
30-08-2023
Leuke groene buurt

Goede rustige maar levendige buurt. Veel groen.

7.8
Bas Krijgsman
28-06-2023
Mooi!

Goede mix tussen verschillende type mensen en aan t plantsoen!

6.8
Gijs Swarthoff
19-05-2023
Mooie groene buurt.

Een mooi groene buurt die relatief groen is met samenhang.

7.3
stijn wilpshaar
16-05-2023
prachtige buurt en lekker dichtbij het Noordenplantsoen

mooie buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Noorderplantsoenbuurt

Inwoners3.935
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Noorderplantsoenbuurt

Woningvoorraad2.292
Gem. WOZ-waarde€ 267.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

47 binnen 5 km

PLUS
Kerklaan 75
60m
Jumbo
Wilhelminakade 21
721m
Albert Heijn
Dierenriemstraat 122
781m

Scholen

78 binnen 5 km

Ref Basisschool de Zaaier
Basisonderwijs · 60 leerlingen
133m
Nassauschool
Basisonderwijs · 430 leerlingen
339m
Katholieke Daltonschool Bisschop Bekkers
Basisonderwijs · 157 leerlingen
490m

Veelgestelde vragen

Over Louise Henriettestraat 10, Groningen

Welk energielabel heeft Louise Henriettestraat 10?

De woning aan Louise Henriettestraat 10 in Groningen heeft energielabel D.

Is €235.000 een realistische prijs voor deze studio?

Ja, de prijs is marktconform. De gemiddelde vraagprijs in de buurt is €375.143, maar dat is voor grotere woningen (gemiddeld 77 m²). Deze studio is 44 m², dus de prijs per m² is ongeveer €5.341, wat dicht bij het buurtgemiddelde van €5.419 per m² ligt. Bovendien worden woningen in de buurt gemiddeld in 9 dagen verkocht, wat wijst op een snelle markt.

Hoe is de buurt Noorderplantsoenbuurt om in te wonen?

De buurt wordt gewaardeerd met een 7,5 uit 4 beoordelingen. Bewoners noemen het een rustige maar levendige buurt met veel groen. Er wonen veel jongeren en eenpersoonshuishoudens. Het Noorderplantsoen ligt op 200 meter, ideaal om te ontspannen. De buurt heeft een stedelijkheidsgraad van 1 (zeer sterk stedelijk) met een hoge omgevingsadressendichtheid.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze studio heeft energielabel D. Dat is gemiddeld voor een woning uit 1921. In de buurt heeft 42,9% van de koopwoningen label A, maar 28,6% heeft label D of lager. Label D betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een zuiniger label, maar het is niet extreem onzuinig.

Zijn er supermarkten en scholen in de buurt?

Ja, op 60 meter zit een PLUS-supermarkt. Ook Jumbo en Albert Heijn zijn op loopafstand (rond 700-800 meter). Voor kinderen zijn er basisscholen: de Zaaier op 133 meter en de Nassauschool op 339 meter. Voortgezet onderwijs (Gomarus College Magnolia) is op 716 meter.

Hoe ver is het treinstation?

Het treinstation ligt op 0,8 km afstand, ongeveer 10 minuten lopen. Dat is handig voor reizen naar andere steden.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

Woningen in de Noorderplantsoenbuurt worden gemiddeld in 9 dagen verkocht. Dat is snel, wat aangeeft dat er veel vraag is naar woningen in deze populaire buurt.