Studio te koop: Telegraafstraat 21-01, Tilburg
Verkocht onder voorbehoud
KopenTilburgStudio'sTelegraafstraat 21-01

Telegraafstraat 21-01

Binnenstad Oost, Tilburg

€ 245.000
Buurt Binnenstad Oost, TilburgBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
AH to go op 389m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een studio in het hart van Tilburg

Deze studio aan de Telegraafstraat is een knusse plek in de levendige Binnenstad. Het appartement uit 1905 is volledig opgeknapt en heeft energielabel A, wat betekent dat het lekker zuinig is. Met 37 vierkante meter woonoppervlak is het compact, maar slim ingedeeld. De vraagprijs van €245.000 is scherp vergeleken met andere studios in Tilburg.

De buurt: Binnenstad Oost

De buurt Binnenstad Oost is het kloppende centrum van Tilburg. Het is er dichtbevolkt en stedelijk, met veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen. Een bewoner zegt: "Ten opzichte van mijn vorige woonplaats Breda erg weinig groen, slechte parkeermogelijkheden, en veel (onnodig) eenrichtingsverkeer." De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,4, wat past bij het stadsleven.

Leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar de PLUS of Albert Heijn om de hoek voor je boodschappen. Basisschool Den Bijstere en Tiliander zijn op loopafstand. Het station is tien minuten lopen, en er zijn genoeg restaurants en cafés in de straat om een hapje te eten. De gemeente Tilburg biedt een mix van stedelijke voorzieningen en groene plekken.

Aanbod

Op dit moment wordt de studio via meerdere kanalen aangeboden, waaronder KIN Makelaars, Funda-topmakelaar 2025!.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 245.000
Prijs per m²€ 6.622
Woonoppervlakte37m²
Perceeloppervlakte530m²
Bouwjaar1905
EnergielabelA
BuurtBinnenstad Oost
WijkBinnenstad
GemeenteTilburg

Locatie

Telegraafstraat 21-01, Tilburg

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.6
Kim
29-11-2023
Onberijdbaar en versteend

Ten opzichte van mijn vorige woonplaats Breda erg weinig groen, slechte parkeermogelijkheden, en veel (onnodig) eenrichtingsverkeer

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad Oost

Inwoners3.115
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad Oost

Woningvoorraad1.783
Gem. WOZ-waarde€ 266.000
Koopwoningen20%
Huurwoningen80%

Supermarkten

45 binnen 5 km

AH to go
Stationspassage 5
389m
PLUS
Besterdring 110
529m
Albert Heijn
Piusplein 34
549m

Scholen

66 binnen 5 km

Basisschool Den Bijstere
Basisonderwijs · 203 leerlingen
559m
Basisschool Tiliander
Basisonderwijs · 290 leerlingen
603m
Odulphuslyceum - De Havo
Voortgezet onderwijs · 478 leerlingen
701m

Veelgestelde vragen

Over Telegraafstraat 21-01, Tilburg

Welk energielabel heeft Telegraafstraat 21-01?

De woning aan Telegraafstraat 21-01 in Tilburg heeft energielabel A.

Is €245.000 een realistische prijs voor deze studio?

De vraagprijs van €245.000 ligt 46% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€451.600). Dat is fors lager, maar de studio is met 37 m² ook veel kleiner dan het buurtgemiddelde van 109 m². In de Binnenstad Oost staan momenteel 5 koopwoningen te koop, met prijzen variërend van €215.000 tot €619.000. De prijs is marktconform voor een studio van dit formaat in het centrum.

Hoe is de buurt Binnenstad Oost om in te wonen?

Binnenstad Oost is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen. De enige review geeft een score van 6,63 en noemt weinig groen en parkeerproblemen. Het is een levendige buurt met restaurants, winkels en uitgaansgelegenheden, maar rustig wonen is het niet.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze studio heeft energielabel A, wat betekent dat het een zuinige woning is. De stookkosten zullen relatief laag zijn. In de buurt heeft 25% van de koopwoningen label A+ of beter, en 66,7% heeft label C. Deze woning steekt er dus gunstig bovenuit.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals AH to go (389 m), PLUS (529 m) en Albert Heijn (549 m). Ook zijn er basisscholen zoals Den Bijstere (559 m) en Tiliander (603 m). Voor voortgezet onderwijs kun je naar Odulphuslyceum (701 m) of De Nieuwste School (743 m).

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 962 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, wat past bij een stadscentrum. De enige review noemt geen veiligheidsproblemen, maar wel parkeeroverlast.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de Binnenstad Oost stonden verkochte woningen gemiddeld 108 dagen te koop. Dat is iets langer dan het landelijke gemiddelde. De markt is niet oververhit, maar studio's in het centrum zijn vaak gewild vanwege de lage prijs.