Studio te koop: van Hasseltkade 13A03, Maastricht
KopenMaastrichtStudio'svan Hasseltkade 13A03

van Hasseltkade 13A03

Boschstraatkwartier, Maastricht

€ 219.000
Buurt Boschstraatkwartier, MaastrichtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Jumbo op 151m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
34% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

Een studio met geschiedenis

Deze studio in het hart van Maastricht ademt historie. Het pand aan de van Hasseltkade dateert uit 1761 en dat voel je. Met 34 vierkante meter is het compact, maar slim ingedeeld. De vraagprijs van €219.000 is scherp vergeleken met andere studios in Maastricht.

Buurt Boschstraatkwartier

Het Boschstraatkwartier is een levendige buurt in het centrum. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een jonge, dynamische bevolking zien: veel eenpersoonshuishoudens en een gemiddelde leeftijd rond de 30. De buurt Boschstraatkwartier is zeer stedelijk, met een hoge dichtheid aan voorzieningen.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij Jumbo om de hoek (150 meter) of bij SPAR twee straten verder. Voor de dagelijkse boodschappen is Albert Heijn op 5 minuten lopen. Basisschool Wyck en Montessori Basisschool zitten op loopafstand. De gemeente Maastricht biedt een rijk cultureel aanbod, met restaurants op 3 minuten lopen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Nova Living Real Estate B.V. en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 219.000
Prijs per m²€ 6.441
Woonoppervlakte34m²
Perceeloppervlakte300m²
Bouwjaar1761
EnergielabelB
BuurtBoschstraatkwartier
WijkCentrum
GemeenteMaastricht

Locatie

van Hasseltkade 13A03, Maastricht

Buurt statistieken

Gegevens uit Boschstraatkwartier

Inwoners1.970
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Boschstraatkwartier

Woningvoorraad1.499
Gem. WOZ-waarde€ 234.000
Koopwoningen16%
Huurwoningen83%

Supermarkten

33 binnen 5 km

Jumbo
Laag Mosae Forum 26
151m
SPAR
Boschstraat 46-48
316m
Albert Heijn
Helmstraat 4
469m

Scholen

44 binnen 5 km

Basisschool Wyck
Basisonderwijs · 170 leerlingen
528m
Montessori Basisschool
Basisonderwijs · 394 leerlingen
592m
Montessori College Maastricht voor Atheneum en Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 22 leerlingen
759m

Veelgestelde vragen

Over van Hasseltkade 13A03, Maastricht

Welk energielabel heeft van Hasseltkade 13A03?

De woning aan van Hasseltkade 13A03 in Maastricht heeft energielabel B.

Is €219.000 een realistische prijs voor deze studio?

Ja, de vraagprijs ligt ongeveer 30% onder het buurtgemiddelde van €310.722. Dat is opvallend, maar de studio is met 34 m² ook kleiner dan het gemiddelde van 74 m² in het Boschstraatkwartier. De prijs per vierkante meter is niet direct te vergelijken, maar het is een scherpe instapprijs voor een studio in het centrum van Maastricht.

Hoe oud is het pand en wat betekent dat voor onderhoud?

Het pand is gebouwd in 1761, dus het is een historisch monument. Dat betekent dat je rekening moet houden met specifieke onderhoudseisen en mogelijke beperkingen bij verbouwingen. Het energielabel is niet bekend, maar bij een pand van deze leeftijd is het verstandig om de staat van isolatie en installaties goed te laten checken.

Wat is de sfeer in het Boschstraatkwartier?

Het Boschstraatkwartier is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel jonge alleenstaanden en studenten, wat zorgt voor een levendige sfeer. Het is een centrumwijk, dus er is altijd wat te doen. Wel is het aantal misdrijven relatief hoog (284), maar dat is gebruikelijk in een stadscentrum.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Basisschool Wyck (528 m) en Montessori Basisschool (592 m). Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, naar het Montessori College Maastricht op 759 m. Er zijn ook andere scholen in de omgeving.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Dat is prima bereikbaar. Over buslijnen zijn geen specifieke gegevens, maar in een centrumstad als Maastricht zijn er voldoende opties.