Studio te koop: van Hasseltkade 13D03, Maastricht
KopenMaastrichtStudio'svan Hasseltkade 13D03

van Hasseltkade 13D03

Boschstraatkwartier, Maastricht

€ 160.000
Buurt Boschstraatkwartier, MaastrichtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Jumbo op 151m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
34% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

Een studio in een historisch pand

Deze studio van 23 m² in het hart van Maastricht is gevestigd in een pand uit 1761. De woning combineert oude charme met een compacte, stedelijke woonvorm. Met een vraagprijs van €160.000 is dit een van de goedkopere opties in de buurt, de gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in het Boschstraatkwartier ligt op €310.722. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs per m² in de buurt is €4.893, dus deze studio is relatief scherp geprijsd. Bekijk ook andere studios in Maastricht voor een breder beeld.

Boschstraatkwartier: levendig en stedelijk

Het Boschstraatkwartier is een dichtbevolkte, zeer stedelijke buurt met 1.970 inwoners. De omgevingsadressendichtheid is hoog: 3.750 adressen per km². De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (1.190) en relatief weinig gezinnen met kinderen (70). De bevolking is jong: bijna de helft is tussen de 15 en 45 jaar. De buurt Boschstraatkwartier heeft een mix van oude en naoorlogse woningen, met een woningvoorraad van 1.499 stuks. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Jumbo op 150 meter, of naar de SPAR op 300 meter. Ook Albert Heijn en Ekoplaza zijn op loopafstand. Basisschool Wyck (170 leerlingen) vind je op 5 minuten lopen, en de Montessori Basisschool (394 leerlingen) op 6 minuten. Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, naar het Montessori College op 750 meter. De gemeente Maastricht biedt verder tal van voorzieningen, zoals restaurants op 300 meter en een park op 600 meter.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Nova Living Real Estate B.V. en Vastgoed Nederland. De prijs is marktconform voor een studio in deze buurt, gezien de lage vraagprijs ten opzichte van het buurtgemiddelde.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 160.000
Prijs per m²€ 6.957
Woonoppervlakte23m²
Perceeloppervlakte300m²
Bouwjaar1761
EnergielabelB
BuurtBoschstraatkwartier
WijkCentrum
GemeenteMaastricht

Locatie

van Hasseltkade 13D03, Maastricht

Buurt statistieken

Gegevens uit Boschstraatkwartier

Inwoners1.970
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Boschstraatkwartier

Woningvoorraad1.499
Gem. WOZ-waarde€ 234.000
Koopwoningen16%
Huurwoningen83%

Supermarkten

33 binnen 5 km

Jumbo
Laag Mosae Forum 26
151m
SPAR
Boschstraat 46-48
316m
Albert Heijn
Helmstraat 4
469m

Scholen

44 binnen 5 km

Basisschool Wyck
Basisonderwijs · 170 leerlingen
528m
Montessori Basisschool
Basisonderwijs · 394 leerlingen
592m
Montessori College Maastricht voor Atheneum en Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 22 leerlingen
759m

Veelgestelde vragen

Over van Hasseltkade 13D03, Maastricht

Welk energielabel heeft van Hasseltkade 13D03?

De woning aan van Hasseltkade 13D03 in Maastricht heeft energielabel B.

Is €160.000 een realistische prijs voor deze studio?

Ja, de prijs is aan de lage kant vergeleken met andere koopwoningen in het Boschstraatkwartier. De gemiddelde vraagprijs in de buurt is €310.722, en de mediaan ligt op €335.000. Wel is de oppervlakte met 23 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 74 m². De prijs per m² komt uit op €6.957, wat hoger is dan het buurtgemiddelde van €4.893 per m². Dat is logisch voor een kleine woning.

Hoe is de buurt Boschstraatkwartier om in te wonen?

Het Boschstraatkwartier is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen. De buurt heeft een hoog voorzieningenniveau: supermarkten, scholen, restaurants en een park zijn dichtbij. Het treinstation van Maastricht ligt op 1,4 km. Wel is het aantal misdrijven met 284 relatief hoog, wat past bij een stadscentrum.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 42,9% van de koopwoningen label A en nog eens 42,9% label B. De overige 14,3% heeft label C. Labels D of lager komen niet voor in de buurt. Omdat het pand uit 1761 stamt, is het verstandig om bij bezichtiging te vragen naar het energielabel en de isolatie.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in deze buurt?

Op dit moment staan er 9 koopwoningen te koop in het Boschstraatkwartier, waarvan deze studio de goedkoopste is. De duurste staat te koop voor €400.000. In de afgelopen periode zijn er 35 woningen verkocht, met een gemiddelde verkoopprijs van €625.886. De gemiddelde verkooptijd was 66 dagen, wat aangeeft dat de markt redelijk actief is.

Wat is de ligging ten opzichte van openbaar vervoer?

Het treinstation van Maastricht ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De binnenstad is goed te voet bereikbaar. Voor fietsers is de stad compact en fietsvriendelijk.