Studio te huur: Willem Parelstraat 371, Amsterdam
Onder optie
HurenAmsterdamStudio'sWillem Parelstraat 371

Willem Parelstraat 371

Oostenburg, Amsterdam

€ 950 p.m.
Buurt Oostenburg, AmsterdamBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2022
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
AI-samenvatting

Een stille studio in een bruisende buurt

Deze studio aan de Willem Parelstraat 371 is een oase van rust in de levendige Oostenburgse buurt. Het appartement uit 2022 is energiezuinig met label A+ en biedt 37 m² aan woonruimte. De huurprijs van €950 is opvallend laag vergeleken met andere studios in Amsterdam in de buurt, die gemiddeld €2.144 per maand kosten.

Oostenburg: een eiland van rust en cultuur

De buurt Oostenburg is een van de Oostelijke Eilanden, met een mix van historische pakhuizen en moderne nieuwbouw. Het is een stedelijke omgeving met veel eenpersoonshuishoudens (ruim 1500) en een jonge bevolking: de meeste inwoners zijn tussen de 25 en 45 jaar. De buurt heeft een hoge bebouwingsdichtheid, maar de straten zijn relatief rustig.

Dagelijkse boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Vomar, dat op loopafstand (twee straten verder) ligt. Ook SPAR express en Albert Heijn zijn binnen vijf minuten lopen te bereiken. Basisschool Oostelijke Eilanden is om de hoek, en de Alan Turingschool en Piet Hein zijn ook dichtbij. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via REBO Huurwoningen aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 950 p.m.
Prijs per m²€ 26 p.m.
Woonoppervlakte37m²
Perceeloppervlakte3755m²
Bouwjaar2022
EnergielabelA+
BuurtOostenburg
WijkOostelijke Eilanden/Kadijken
GemeenteAmsterdam

Locatie

Willem Parelstraat 371, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Oostenburg

Inwoners3.675
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Oostenburg

Woningvoorraad1.250
Gem. WOZ-waarde€ 492.000
Koopwoningen22%
Huurwoningen78%

Supermarkten

130 binnen 5 km

Vomar
Cornelis Vermuydenstraat 2
313m
SPAR express
Sarphatistraat 225
468m
Albert Heijn
Kleine Wittenburgerstr 18
515m

Scholen

177 binnen 5 km

Basisschool Oostelijke Eilanden
Basisonderwijs · 434 leerlingen
221m
Alan Turingschool
Basisonderwijs · 264 leerlingen
429m
Piet Hein
Basisonderwijs · 372 leerlingen
540m

Veelgestelde vragen

Over Willem Parelstraat 371, Amsterdam

Welk energielabel heeft Willem Parelstraat 371?

De woning aan Willem Parelstraat 371 in Amsterdam heeft energielabel A+.

Is €950 per maand een goede prijs voor deze studio?

Ja, de huurprijs van €950 is aanzienlijk lager dan het buurtgemiddelde van €2.144 voor huurwoningen. De gemiddelde huurprijs per vierkante meter in Oostenburg is €32,13, wat voor deze studio van 37 m² neerkomt op €25,68 per m². Dat is een scherpe prijs, mede doordat de woning kleiner is dan het buurtgemiddelde van 70 m².

Hoe is de buurt Oostenburg om in te wonen?

Oostenburg is een rustige, groene buurt op een eiland in Amsterdam. Het heeft een jonge bevolking, veel eenpersoonshuishoudens en een hoge stedelijkheidsgraad. Er zijn voldoende voorzieningen zoals supermarkten, scholen en parken op loopafstand. Het treinstation ligt op 1,6 km afstand, dus tien minuten lopen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor mijn stookkosten?

Deze studio heeft energielabel A+, wat betekent dat hij zeer energiezuinig is. De woning is gebouwd in 2022 en voldoet aan de nieuwste isolatienormen. Hierdoor zijn de stookkosten naar verwachting laag, al zijn er geen concrete bedragen bekend.

Hoe snel worden woningen in deze buurt verhuurd?

Woningen in Oostenburg worden gemiddeld binnen 21 dagen verhuurd, wat aangeeft dat de markt snel is. Er zijn momenteel 31 huurwoningen beschikbaar in de buurt, dus er is concurrentie, maar de lage prijs van deze studio kan een voordeel zijn.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: Basisschool Oostelijke Eilanden (om de hoek), Alan Turingschool (twee straten verder) en Piet Hein (vijf minuten lopen). Voor voortgezet onderwijs is Montessori Lyceum Pax op 770 meter afstand.

Wat is de omgevingsadressendichtheid en wat zegt dat over de buurt?

De omgevingsadressendichtheid in Oostenburg is 6440 adressen per km², wat zeer hoog is. Dit betekent dat de buurt zeer stedelijk is, met veel voorzieningen en levendigheid. Toch ervaren bewoners de straten als rustig, mede door de ligging op een eiland.