Tussenwoning te koop: Barend Schuurmanstraat 16, Meppel
KopenMeppelTussenwoningenBarend Schuurmanstraat 16

Barend Schuurmanstraat 16

Koninginnebuurt, Meppel

€ 329.500
Buurt Koninginnebuurt, MeppelBekijk buurt
Albert Heijn op 420m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een tussenwoning met karakter in Meppel

Deze tussenwoning uit 1935 aan de Barend Schuurmanstraat 16 heeft een authentieke uitstraling en een woonoppervlak van 80 m². De woning ligt in de Koninginnebuurt, een rustige buurt vlak bij het centrum van Meppel. Met een energielabel D is het een woning die nog wat aandacht vraagt, maar dat zie je terug in de prijs. De vraagprijs van €329.500 is aan de lage kant vergeleken met andere tussenwoningen in Meppel.

Koninginnebuurt: rustig en groen

De Koninginnebuurt is een rustige buurt met veel groen. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners de buurt een 9,5. Een bewoner zegt: "Mooie woningen en het groen wordt goed bijgehouden, vrijwel altijd netjes. Soms wat drukte vanaf het station." De buurt telt zo'n 2.525 inwoners, met een mix van jong en oud. Het is een buurt waar veel alleenstaanden wonen, maar ook gezinnen. De buurt Koninginnebuurt heeft een stedelijkheidsgraad van 2, wat betekent dat het redelijk stedelijk is.

Leven in de straat

In de ochtend zie je kinderen naar school fietsen, de P.C. Basisschool Stadskwartier ligt om de hoek, op 4 minuten lopen. Ook de Toermalijn en OBS Sprinkels zijn op loopafstand. Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Albert Heijn (5 minuten lopen), Ekoplaza of Jumbo, allemaal op loopafstand. Het station van Meppel is twee straten verder, op 10 minuten lopen. De gemeente Meppel biedt verder een ruim aanbod aan voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder CORPOwonen op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 329.500
Prijs per m²€ 4.119
Woonoppervlakte80m²
Perceeloppervlakte87m²
Bouwjaar1935
EnergielabelD
BuurtKoninginnebuurt
WijkCentrum
GemeenteMeppel

Locatie

Barend Schuurmanstraat 16, Meppel

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 2 bewoners

9.0
AS
11-12-2025
Dichtbij het park en het station, ideaal

Mooie woningen en het groen word goed bijgehouden, vrijwel altijd netjes. Soms wat drukte vanaf het station

10
C
14-10-2023
Lsk

Dus

Buurt statistieken

Gegevens uit Koninginnebuurt

Inwoners2.525
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Koninginnebuurt

Woningvoorraad1.426
Gem. WOZ-waarde€ 302.000
Koopwoningen59%
Huurwoningen41%

Supermarkten

10 binnen 5 km

Albert Heijn
Grote Akkerstraat 1
420m
Ekoplaza
Woldstraat 60-62
589m
Jumbo
Marktstraat 16
644m

Scholen

25 binnen 5 km

P.C. Basisschool Stadskwartier
Basisonderwijs · 264 leerlingen
387m
Toermalijn
Basisonderwijs · 179 leerlingen
456m
Kindcentrum Noorderveld
Basisonderwijs · 8 leerlingen
513m

Veelgestelde vragen

Over Barend Schuurmanstraat 16, Meppel

Welk energielabel heeft Barend Schuurmanstraat 16?

De woning aan Barend Schuurmanstraat 16 in Meppel heeft energielabel D.

Is €329.500 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €329.500 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€558.500) en ook onder de mediaan (€522.000). De woning is met 80 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 139 m², en heeft energielabel D. De prijs is marktconform voor een woning die wat onderhoud vraagt, maar het is een scherpe prijs voor een tussenwoning in Meppel.

Hoe is de buurt Koninginnebuurt om in te wonen?

De Koninginnebuurt wordt door bewoners beoordeeld met een 9,5. Het is een rustige, groene buurt met goed onderhouden woningen. Soms is er wat geluidsoverlast van het station, maar overwegend is het prettig wonen. De buurt heeft een mix van leeftijden, met veel alleenstaanden en ouderen, maar ook gezinnen.

Wat is de afstand tot het station en voorzieningen?

Het treinstation van Meppel ligt op 800 meter, ongeveer 10 minuten lopen. Supermarkten zoals Albert Heijn (420 m), Ekoplaza (589 m) en Jumbo (644 m) zijn op loopafstand. Basisscholen zoals P.C. Basisschool Stadskwartier (387 m) en Toermalijn (456 m) zitten om de hoek.

Hoeveel onderhoud vraagt een woning uit 1935 met label D?

Een woning uit 1935 met energielabel D heeft vaak enkel glas en matige isolatie. Dat kan leiden tot hogere stookkosten. De woning heeft een perceel van 87 m², dus er is een kleine tuin die ook onderhoud vraagt.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in de Koninginnebuurt?

Op dit moment staan er 4 koopwoningen te koop in de buurt, waarvan deze de goedkoopste is. De gemiddelde vraagprijs is €558.500, dus deze woning is relatief betaalbaar. In de afgelopen periode zijn er 11 woningen verkocht, met een gemiddelde verkoopprijs van €502.864.

Wat is de stedelijkheidsgraad van de Koninginnebuurt?