Tussenwoning te koop: Diamantweg 43, Amersfoort
KopenAmersfoortTussenwoningenDiamantweg 43

Diamantweg 43

Dorrestein, Amersfoort

€ 810.000
Buurt Dorrestein, AmersfoortBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 187m²
187m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor senioren
39% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een royale tussenwoning in een rustige Amersfoortse buurt

Deze tussenwoning aan de Diamantweg in Amersfoort is een echte verrassing. Met 187 vierkante meter woonoppervlak en een perceel van 274 vierkante meter biedt het veel ruimte, zowel binnen als buiten. Het bouwjaar 1973 betekent dat je een woning uit de jaren zeventig koopt, met de karakteristieke indeling van die tijd. De vraagprijs van €810.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de ligging. Kijk ook naar andere tussenwoningen in Amersfoort om te vergelijken.

Buurt Dorrestein: rustig en groen

Dorrestein is een buurt waar het prettig wonen is, blijkt uit de beoordelingen. Een bewoner zegt: "Gezellige buurt altijd rustig." Een ander noemt het "een fijne buurt om mijn kinderen op te laten groeien." Op basis van drie beoordelingen scoort de buurt een 8,79. Het is een buurt met veel ouderen: 310 van de 795 inwoners zijn 65 jaar of ouder. De buurt Dorrestein heeft een gematigde stedelijkheid, met een omgevingsadressendichtheid van 1039.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo en Albert Heijn, beide op ruim een kilometer afstand, twee straten verder. Ook PLUS en Boni zijn binnen vijftien minuten lopen te bereiken. Voor schoolgaande kinderen is er Basisschool Bilal op loopafstand (585 meter) en het Corderius College voor voortgezet onderwijs op 545 meter. De gemeente Amersfoort biedt verder volop voorzieningen, zoals een park of plantsoen op vijf minuten lopen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Govaert Makelaardij Verhuur & Beheer aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 810.000
Prijs per m²€ 4.332
Woonoppervlakte187m²
Perceeloppervlakte274m²
Bouwjaar1973
BuurtDorrestein
WijkVermeerkwartier
GemeenteAmersfoort

Locatie

Diamantweg 43, Amersfoort

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

9.0
Cindy
21-11-2025
Prachtig

Alles goed Lieve mensen mooie buurt

8.9
Cindy van Breda
13-11-2025
Gezellig

Gezellige buurt altijd rustig

8.5
R.
21-02-2025
We wonen hier heel prettig

Persoonlijk vind ik het een fijne buurt om mijn kinderen op te laten groeien. Voorzieningen zijn prima op fietsafstand, er is genoeg groen en de mensen om me heen zijn vriendelijk.

Buurt statistieken

Gegevens uit Dorrestein

Inwoners795
Mannen52%
Vrouwen48%

Supermarkten

32 binnen 5 km

Jumbo
Leusderweg 152
1175m
Albert Heijn
Leusderweg 79
1175m
Albert Heijn
Euterpeplein 43
1359m

Scholen

71 binnen 5 km

Corderius College
Voortgezet onderwijs · 1779 leerlingen
545m
Basisschool Bilal
Basisonderwijs · 392 leerlingen
585m
De Klimboom
Speciaal onderwijs · 130 leerlingen
628m

Veelgestelde vragen

Over Diamantweg 43, Amersfoort

Is €810.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €810.000 is aan de hoge kant voor een tussenwoning in Amersfoort, maar het woonoppervlak van 187 m² en het perceel van 274 m² zijn bovengemiddeld groot. Of de prijs marktconform is, hangt af van de staat van de woning en de vergelijkbare verkopen in de buurt.

Hoe is de buurt Dorrestein om in te wonen?

Dorrestein wordt door bewoners als rustig en prettig ervaren. Uit drie beoordelingen komt een gemiddelde score van 8,79. Bewoners noemen de buurt gezellig en fijn voor kinderen, met voldoende groen en voorzieningen op fietsafstand. De buurt heeft een gemengde bevolking, met relatief veel 65-plussers.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Basisschool Bilal ligt op 585 meter en het Corderius College (voortgezet onderwijs) op 545 meter. Ook zijn er scholen voor speciaal onderwijs in de buurt, zoals De Klimboom op 628 meter.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Amersfoort ligt op 2,8 kilometer afstand. Dat is ongeveer tien minuten met de fiets of een kwartier met de bus. De bushaltes in de buurt bieden verbindingen naar het station.

Wat is de stedelijkheidsgraad van de buurt?

Dorrestein heeft een matige stedelijkheid (schaal 3 van 5), met een omgevingsadressendichtheid van 1039 adressen per vierkante kilometer. Dat betekent dat er voldoende voorzieningen zijn, maar het is niet zo druk als in het centrum.

Zijn er supermarkten dichtbij?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. Jumbo en Albert Heijn liggen beide op 1175 meter, ongeveer vijftien minuten lopen. Ook Boni en PLUS zijn binnen twintig minuten te bereiken.