Tussenwoning te koop: Distelvoorstraat 37, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamTussenwoningenDistelvoorstraat 37

Distelvoorstraat 37

Van der Pekbuurt, Amsterdam

€ 360.000
Buurt Van der Pekbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Vomar op 308m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een tussenwoning met een verrassend groot perceel

Deze tussenwoning aan de Distelvoorstraat in Amsterdam-Noord valt op door het bijzonder ruime perceel van maar liefst 5042 m². Dat is uitzonderlijk voor een woning in de stad. Het huis zelf is een klassieke arbeiderswoning uit 1919 met een energielabel E, wat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Met een prijs van €360.000 is dit aanbod aan de hoge kant, maar dat wordt deels verklaard door het enorme perceel. Bekijk ook andere tussenwoningen in Amsterdam voor vergelijking.

Van der Pekbuurt: een dorp in de stad

De Van der Pekbuurt is een karakteristieke wijk in Amsterdam-Noord, volop in ontwikkeling. Een bewoner zegt: "Er is een mengeling tussen arm en rijk, de buurt is nog in renovatie en de omgeving volop in ontwikkeling, maar nu al mooi, een dorpje tussen de flatgebouwen." De buurt telt ruim 4600 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Het is een levendige plek, al is er ook kritiek: "veel vuil op straat en bij de containers, zie regelmatig ratten lopen." Meer over de buurt Van der Pekbuurt.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar Vomar op 300 meter, of naar Albert Heijn op 5 minuten lopen. Ook Dirk en SPAR express zijn binnen een kwartier fietsen te bereiken. Ouders kunnen hun kinderen naar Dalton Kind Centrum De IJsbreker brengen, om de hoek op 200 meter, of naar Montessorischool Azalea op 5 minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder tal van voorzieningen in de omgeving.

Aanbod en bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via TWM Makelaardij Amsterdam op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 360.000
Prijs per m²€ 9.231
Woonoppervlakte39m²
Perceeloppervlakte5042m²
Bouwjaar1919
EnergielabelE
BuurtVan der Pekbuurt
WijkVolewijck
GemeenteAmsterdam

Locatie

Distelvoorstraat 37, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.1
Vera
04-11-2025
Ontwikkeling

Er is een mengeling tussen arm en rijk, de buurt is nog in renovatie en de omgeving volop in ontwikkeling, maar nu al mooi,een dorpje tussen de flatgebouwen. Gied bereikbaar met zowrl auto als ov, ik zeg ; een toplocatie. Wat betreft hygiene; veel vuil op straat en bij de containers, zie regelmatig ratten lopen

Buurt statistieken

Gegevens uit Van der Pekbuurt

Inwoners4.645
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

125 binnen 5 km

Vomar
Mosveld 89
308m
Albert Heijn
Mosveld 129
481m
Albert Heijn
Bercylaan 5
908m

Scholen

155 binnen 5 km

Dalton Kind Centrum De IJsbreker
Basisonderwijs · 520 leerlingen
206m
Montessorischool Azalea
Basisonderwijs · 426 leerlingen
562m
IKC Overhoeks
Basisonderwijs · 360 leerlingen
586m

Veelgestelde vragen

Over Distelvoorstraat 37, Amsterdam

Welk energielabel heeft Distelvoorstraat 37?

De woning aan Distelvoorstraat 37 in Amsterdam heeft energielabel E.

Is €360.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €360.000 is aan de hoge kant voor een tussenwoning van 39 m² in Amsterdam-Noord. Het bijzondere perceel van 5042 m² rechtvaardigt de prijs deels, maar het energielabel E betekent hoge stookkosten. Vergelijk met andere tussenwoningen in de buurt om te bepalen of het marktconform is.

Hoe is de bereikbaarheid van de Van der Pekbuurt?

De buurt is goed bereikbaar met zowel de auto als het openbaar vervoer. Het treinstation ligt op 4,8 km afstand, dus je bent aangewezen op bus of tram voor OV. De omgevingsadressendichtheid is hoog (3556 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is E. Dat betekent dat de woning relatief veel energie verbruikt voor verwarming en warm water. Je kunt hoge stookkosten verwachten, zeker in een oudere woning uit 1919.

Hoe groot is het perceel en wat kun je ermee?

Het perceel is maar liefst 5042 m², wat uitzonderlijk groot is voor een woning in Amsterdam. Dit biedt mogelijkheden voor een ruime tuin, moestuin, of zelfs bebouwing, afhankelijk van de bestemmingsplannen. De exacte mogelijkheden moet je bij de gemeente nagaan.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse basisscholen op loopafstand. Dalton Kind Centrum De IJsbreker zit op 200 meter, Montessorischool Azalea op 562 meter, en IKC Overhoeks op 586 meter. Ook is er voortgezet onderwijs op 500 meter afstand.

Hoe veilig is de Van der Pekbuurt?

De buurt heeft een totaal van 541 misdrijven geregistreerd, maar het aantal inwoners is 4645. Bewoners melden wel overlast van zwerfvuil en ratten bij containers. Het is een wijk in ontwikkeling, dus de veiligheidssituatie kan veranderen.