Tussenwoning te koop: Jan van Goyenkade 39, Leiden
KopenLeidenTussenwoningenJan van Goyenkade 39

Jan van Goyenkade 39

Vreewijk, Leiden

€ 840.000
Buurt Vreewijk, LeidenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 144m²
144m² woonoppervlakte
SPAR op 324m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel G
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning aan de Jan van Goyenkade

Deze 19e-eeuwse tussenwoning aan de Jan van Goyenkade ademt karakter met zijn 144 m² woonoppervlak en 241 m² perceel. De woning heeft energielabel G, wat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Met een vraagprijs van €840.000 is dit aanbod aan de hoge kant, maar wel marktconform voor een tussenwoning in Leiden van dit formaat.

De buurt Vreewijk

Vreewijk is een levendige buurt in het Bos- en Gasthuisdistrict, vlak bij het centrum van Leiden. De buurt telt ruim 2400 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De buurt Vreewijk heeft een hoge omgevingsadressendichtheid, wat typerend is voor een stedelijke omgeving. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de SPAR om de hoek (324 m) of de Lidl twee straten verder (496 m). Ook zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Islamitische Basisschool Er Riseleh (196 m) en Basisschool De Ley (301 m). Het treinstation van Leiden ligt op ruim een kilometer afstand, goed te doen met de fiets. De gemeente Leiden biedt verder tal van voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaarsland en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 840.000
Prijs per m²€ 5.833
Woonoppervlakte144m²
Perceeloppervlakte241m²
Bouwjaar1880
EnergielabelG
BuurtVreewijk
WijkBos- en Gasthuisdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Jan van Goyenkade 39, Leiden

Buurt statistieken

Gegevens uit Vreewijk

Inwoners2.455
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Vreewijk

Woningvoorraad894
Gem. WOZ-waarde€ 693.000
Koopwoningen73%
Huurwoningen27%

Supermarkten

45 binnen 5 km

SPAR
Herenstraat 47
324m
Lidl
Vijf Meiplein 15
496m
Ekoplaza
Breestraat 127
755m

Scholen

93 binnen 5 km

Islamitische Basisschool Er Riseleh
Basisonderwijs · 158 leerlingen
196m
Basisschool De Ley
Basisonderwijs · 203 leerlingen
301m
Leimundo
Basisonderwijs · 171 leerlingen
301m

Veelgestelde vragen

Over Jan van Goyenkade 39, Leiden

Welk energielabel heeft Jan van Goyenkade 39?

De woning aan Jan van Goyenkade 39 in Leiden heeft energielabel G.

Is €840.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €840.000 ligt onder de gemiddelde vraagprijs in Vreewijk (€964.500), maar boven de gemiddelde verkoopprijs van €629.417. Het is een scherpe prijs voor een woning van 144 m² met energielabel G, maar de ligging en het perceel van 241 m² maken het marktconform.

Wat betekent energielabel G voor mijn energiekosten?

Energielabel G is het laagste label en duidt op een zeer slechte energiezuinigheid. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter.

Hoe is de buurt Vreewijk om in te wonen?

Vreewijk is een stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, scholen en een treinstation. De buurt heeft een mix van bewoners, van studenten tot gezinnen, en is populair vanwege de centrale ligging.