Tussenwoning te koop: Korenstraat 16, Vlissingen
KopenVlissingenTussenwoningenKorenstraat 16

Korenstraat 16

Oude Binnenstad, Vlissingen

€ 349.000
Buurt Oude Binnenstad, VlissingenBekijk buurt
Populaire buurt voor senioren
38% van de bewoners is 65+
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een historische tussenwoning met een verrassend groot perceel

Deze tussenwoning aan de Korenstraat in Vlissingen ademt geschiedenis. Het pand uit 1818 combineert oude charme met een moderne indeling van 113 m². Het absolute hoogtepunt is het perceel van maar liefst 1150 m², een zeldzaamheid in een oude binnenstad. Met een energielabel C en een vraagprijs van €349.000 is dit een marktconforme optie, zeker in vergelijking met andere tussenwoningen in Vlissingen.

De buurt: Oude Binnenstad

De woning staat in de buurt Oude Binnenstad, een levendige wijk met 3860 inwoners. Het is een gemêleerde buurt: veel eenpersoonshuishoudens (1550) en een bovengemiddeld aandeel 65-plussers (1485). De stedelijkheidsgraad is hoog (omgevingsadressendichtheid 2222), wat zorgt voor een bruisende sfeer. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een mix van jong en oud, met een flink aantal koopwoningen (41%).

Het leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar de Albert Heijn of Aldi, beide op een paar minuten lopen. Voor de kinderen zijn er basisscholen als Archipelschool Frans Naerebout en Ichtusschool, allebei om de hoek. De gemeente Vlissingen biedt verder een breed scala aan voorzieningen, van restaurants tot een bibliotheek. Het treinstation ligt op 4,3 km, maar de bushaltes in de buurt maken het OV goed bereikbaar.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via M2 Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 349.000
Prijs per m²€ 3.088
Woonoppervlakte113m²
Perceeloppervlakte1150m²
Bouwjaar1818
EnergielabelC
BuurtOude Binnenstad
WijkBinnenstad
GemeenteVlissingen

Locatie

Korenstraat 16, Vlissingen

Buurt statistieken

Gegevens uit Oude Binnenstad

Inwoners3.860
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Oude Binnenstad

Woningvoorraad2.591
Gem. WOZ-waarde€ 211.000
Koopwoningen41%
Huurwoningen58%

Supermarkten

13 binnen 5 km

Albert Heijn
Aagje Dekenstraat 16
626m
Aldi
Glacisstraat 22C
694m
Jumbo
Hermesweg 25
1224m

Scholen

23 binnen 5 km

Archipelschool Frans Naerebout
Basisonderwijs · 67 leerlingen
641m
Ichtusschool
Basisonderwijs · 125 leerlingen
641m
Archipelschool De Branding
Basisonderwijs · 119 leerlingen
827m

Veelgestelde vragen

Over Korenstraat 16, Vlissingen

Welk energielabel heeft Korenstraat 16?

De woning aan Korenstraat 16 in Vlissingen heeft energielabel C.

Is €349.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €349.000 ligt iets boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€351.530) en de mediaan (€299.500). Met 113 m² woonoppervlak en een perceel van 1150 m² is de prijs per m² (€3088) lager dan het buurtgemiddelde van €3528. Het is een marktconforme prijs, mede door het unieke perceel.

Hoe oud is de woning en wat betekent dat voor onderhoud?

De woning is gebouwd in 1818, wat betekent dat het een historisch pand is. In de buurt heeft 32% van de woningen een bouwjaar voor 1945. Oudere huizen kunnen vragen om onderhoud aan fundering, dak of leidingen. Het energielabel C is redelijk voor een pand van deze leeftijd.

Wat is de sfeer in de Oude Binnenstad?

De Oude Binnenstad is een stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en ouderen, maar ook gezinnen. Het is een levendige wijk met een hoge bebouwingsdichtheid. Er zijn geen bewonersreviews, maar de cijfers wijzen op een gemêleerde, actieve gemeenschap.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals Albert Heijn (626 m) en Aldi (694 m). Ook zijn er basisscholen zoals Archipelschool Frans Naerebout (641 m) en Ichtusschool (641 m). Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder reizen (3,5 km).

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn 375 misdrijven geregistreerd. Dit aantal is relatief hoog, maar past bij een stedelijke omgeving met veel voorzieningen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel C. Dat is gemiddeld voor een woning uit 1818. In de buurt heeft 28,6% label A en 23,8% label C. Label C betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten meevallen in vergelijking met label G.