Tussenwoning te koop: Korte Burg 11, Middelburg
KopenMiddelburgTussenwoningenKorte Burg 11

Korte Burg 11

Abdij, Middelburg

€ 1.275.000
Buurt Abdij, MiddelburgBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 280m²
75% groter dan gemiddeld in de buurt
SPAR op 292m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning in de historische binnenstad

Deze royale tussenwoning aan de Korte Burg ademt historie en karakter. Met 280 m² woonoppervlak en een eigen perceel van 302 m² is het een van de grotere woningen in de binnenstad van Middelburg. Het energielabel C is redelijk voor een woning uit 1950. De vraagprijs van €1.275.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de buurt ligt op €619.050, maar die woningen zijn gemiddeld 160 m². Bekijk ook andere tussenwoningen in Middelburg voor een breder beeld.

Buurt Abdij: historisch en levendig

De buurt Abdij is het kloppende historische hart van Middelburg. Op basis van twee beoordelingen krijgt de buurt een 8,63. Een bewoner zegt: "Het is een hele fijne buurt met een goed onderhoud en mooie historische voorzieningen. Veel ruimte en in Middelburg kan je altijd wel wat doen." Een ander noemt het "gezellig en vooral ook groen, vlakbij het centrum". De buurt telt ruim 2400 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (955) en een bovengemiddeld aandeel 65-plussers (625). De omgevingsadressendichtheid is hoog (2843), wat past bij een zeer stedelijk gebied.

Leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar ABS Middelburg (basisonderwijs, 282 meter) of de Regenboogschool (844 meter). Voor de dagelijkse boodschappen is SPAR om de hoek (292 meter) en Albert Heijn op tien minuten lopen (682 meter). Ook Jumbo is twee straten verder (971 meter). Het station ligt op 1,2 km, goed te doen voor een trein naar Vlissingen of verder. De gemeente Middelburg biedt verder alle stedelijke voorzieningen binnen handbereik.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Schulting & Partners aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.275.000
Prijs per m²€ 4.554
Woonoppervlakte280m²
Perceeloppervlakte302m²
Bouwjaar1950
EnergielabelC
BuurtAbdij
WijkBinnenstad
GemeenteMiddelburg

Locatie

Korte Burg 11, Middelburg

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

8.4
Finn
29-01-2025
Oud maar fijn

Het is een hele fijne buurt met een goed onderhoud en mooie historische voorzieningen. Veel ruimte en in Middelburg kan je altijd wel wat doen.

8.9
Jelle
15-09-2024
Gemoedelijk

Het is een gezellige en vooral ook groene buurt, die ook nog een vlakbij het centrum zit! De buurtbewoners zijn soms wat ouder wat het erg rustig maakt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Abdij

Inwoners2.415
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Abdij

Woningvoorraad1.345
Gem. WOZ-waarde€ 294.000
Koopwoningen56%
Huurwoningen43%

Supermarkten

16 binnen 5 km

SPAR
Segeersstraat 15-17
292m
Albert Heijn
Pottenbakkerssingel 2
682m
Jumbo
Sir Winston Churchilllaan 49
971m

Scholen

42 binnen 5 km

ABS Middelburg
Basisonderwijs · 487 leerlingen
282m
Basisschool Regenboogschool
Basisonderwijs · 228 leerlingen
844m
Herman Faukeliusschool
Basisonderwijs · 224 leerlingen
855m

Veelgestelde vragen

Over Korte Burg 11, Middelburg

Welk energielabel heeft Korte Burg 11?

De woning aan Korte Burg 11 in Middelburg heeft energielabel C.

Is €1.275.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €619.050, maar dat komt doordat deze woning met 280 m² veel groter is dan gemiddeld (160 m²). De prijs per m² is ongeveer €4.554, terwijl het gemiddelde in de buurt €3.911 per m² is. De woning is daarmee aan de dure kant, maar het formaat en de historische binnenstadslocatie verklaren dat.

Hoe is de buurt Abdij om in te wonen?

De buurt krijgt een 8,63 van bewoners. Ze waarderen de historische sfeer, de groene omgeving en de nabijheid van het centrum. Het is er rustig, mede doordat veel bewoners ouder zijn. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud.

Welke scholen zitten er in de buurt?

Binnen loopafstand vind je ABS Middelburg (282 m), Basisschool Regenboogschool (844 m) en Herman Faukeliusschool (855 m). Voor voortgezet onderwijs is Calvijn College op 936 meter. Er zijn ook kinderdagverblijven op 300 meter.

Hoe bereikbaar is het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, ongeveer vijftien minuten lopen. Daarmee ben je snel in Vlissingen of verder het land in. Bushaltes zijn ook in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel C. Dat is redelijk voor een huis uit 1950. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn, maar niet extreem laag. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A, 33,3% label C en 33,3% label D of lager.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de binnenstad van Middelburg biedt alles wat je nodig hebt. Binnen tien minuten lopen vind je supermarkten (SPAR, Albert Heijn, Jumbo), restaurants (300 m), een bibliotheek (1 km) en een park of plantsoen (400 m). Ook een huisartsenpraktijk is op 500 meter.