Tussenwoning te koop: Nieuwehaven 229, Gouda
KopenGoudaTussenwoningenNieuwehaven 229

Nieuwehaven 229

Turfmarkt en omgeving, Gouda

€ 399.000
Buurt Turfmarkt en omgeving, GoudaBekijk buurt
Albert Heijn op 342m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
35% van de bewoners is 45-65 jaar
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een monumentale tussenwoning in hartje Gouda

Deze tussenwoning uit 1879 aan de Nieuwehaven ademt historie. Met 112 m² woonoppervlak en een eigen tuin van 89 m² biedt het verrassend veel ruimte voor een stadshuis. De vraagprijs van €399.000 is marktconform voor een tussenwoningen in Gouda van dit formaat.

Buurt Turfmarkt e.o.

De buurt Turfmarkt e.o. is een levendige, centraal gelegen wijk met veel historische panden. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Mooi en centraal, maar druk en riskanter voor vrouwen om te leven." De buurt telt 1250 inwoners, met een mix van eenpersoonshuishoudens en gezinnen. De meeste woningen zijn voor de oorlog gebouwd.

Leven in de straat

De Nieuwehaven ligt in de oude binnenstad, om de hoek bij de singel. Voor dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar Albert Heijn of Lidl. Basisscholen zoals Casimirschool en r.k. basisschool St. Aloysius zijn op loopafstand. Het station is tien minuten lopen. De gemeente Gouda biedt een compacte stad met alle voorzieningen dichtbij.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Dupree Makelaars Gouda op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 399.000
Prijs per m²€ 3.563
Woonoppervlakte112m²
Perceeloppervlakte89m²
Bouwjaar1879
EnergielabelD
BuurtTurfmarkt en omgeving
WijkBinnenstad
GemeenteGouda

Locatie

Nieuwehaven 229, Gouda

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.8
YRM L
08-09-2025
Mooi en centraal, maar druk en riskanter voor vrouwen om te leven.

Mijn woonplek is ideaal, ik heb het naar mijn zin en we wonen centraal. Het is een gezellige buurt met supermarkten op loopafstand, het station op 5 min fietsafstand en er is veel groen. (Zelfs in de binnenstad) Echter is mijn onderbuurman fel en onvriendelijk, helpen mensen elkaar niet snel, en is het eng om ‘s nachts over straat te lopen als vrouw.

Buurt statistieken

Gegevens uit Turfmarkt en omgeving

Inwoners1.250
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Turfmarkt en omgeving

Woningvoorraad689
Gem. WOZ-waarde€ 367.000
Koopwoningen66%
Huurwoningen34%

Supermarkten

26 binnen 5 km

Albert Heijn
Markt 50
342m
Lidl
Westerkade 4
346m
SPAR
Stationsplein 1D
476m

Scholen

59 binnen 5 km

Het Segment School v PRO
Voortgezet onderwijs · 351 leerlingen
532m
SBO Park en Dijk
Speciaal onderwijs · 122 leerlingen
570m
Casimirschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
624m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwehaven 229, Gouda

Welk energielabel heeft Nieuwehaven 229?

De woning aan Nieuwehaven 229 in Gouda heeft energielabel D.

Is €399.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €399.000 ligt dicht bij de mediaan van €405.000 voor koopwoningen in de buurt. Met 112 m² is de prijs per m² ongeveer €3.562, wat onder het buurtgemiddelde van €3.758 per m² ligt. De woning is daarmee marktconform geprijsd.

Hoe oud is deze woning en wat betekent dat voor onderhoud?

De woning is gebouwd in 1879, wat typisch is voor de buurt waar 100% van de woningen van voor 1945 is. Een oudere woning kan vragen om onderhoud aan fundering, dak of isolatie. Het energielabel D is gemiddeld voor een woning van deze leeftijd.

Wat is de sfeer in de buurt Turfmarkt e.o.?

De buurt is centraal en levendig, met veel voorzieningen op loopafstand. Een bewoner noemt het 'mooi en centraal', maar ook 'druk' en geeft aan dat het 's nachts als vrouw niet prettig aanvoelt. De buurt heeft een mix van bewoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een aanzienlijk deel 45-plussers.

Hoe ver is het naar het station?

Het treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Dit is een comfortabele afstand voor dagelijks woon-werkverkeer.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. Albert Heijn en Lidl liggen beide op ongeveer 350 meter, SPAR en Coop op circa 500 meter. Voor dagelijkse boodschappen hoef je de straat niet uit.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn 44 misdrijven geregistreerd, maar een absolute uitspraak over veiligheid is lastig. Een bewoner geeft aan dat het 's nachts eng kan zijn als vrouw.

Dupree Makelaars Gouda
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen
Dupree Makelaars Gouda
dupree.nl
Bekijk
Dupree Makelaars Gouda
funda.nl