Tussenwoning te koop: Piet Fransenlaan 168, Groningen
KopenGroningenTussenwoningenPiet Fransenlaan 168

Piet Fransenlaan 168

Vogelbuurt, Groningen

€ 599.000
Buurt Vogelbuurt, GroningenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 154m²
144% groter dan gemiddeld in de buurt
Lidl op 303m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruime, moderne tussenwoning in de Vogelbuurt

Deze hoekwoning aan de Piet Fransenlaan is een van de weinige eengezinswoningen in de Vogelbuurt, een buurt die vooral uit appartementen bestaat. Met 154 m² woonoppervlak is hij flink ruimer dan het gemiddelde in de buurt. De woning is in 2017 gebouwd en heeft energielabel A+++, wat extreem zuinig is. De vraagprijs van €599.000 is aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde, maar dat past bij de grootte en het energielabel. Bekijk ook andere tussenwoningen in Groningen.

De Vogelbuurt: rustig, groen en gemengd

De Vogelbuurt ligt in de Oosterparkwijk, vlak bij het Oosterpark. Het is een rustige buurt met veel groen. Op basis van vijf beoordelingen geven bewoners de buurt gemiddeld een 6,8. Een bewoner zegt: 'Nette vriendelijk buurt.' Een ander noemt het 'akelig' en ervaart agressie, maar dat staat tegenover positieve geluiden. De buurt heeft veel jonge volwassenen en eenpersoonshuishoudens. Meer over de buurt Vogelbuurt.

Dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de Lidl, twee straten verder. Ook Jumbo en Albert Heijn zijn op loopafstand. Basisscholen zijn er genoeg: IKC Borgman Oosterpark zit om de hoek, en De Kleine Wereld en St. Franciscus zijn ook dichtbij. Het Oosterpark is naast de deur. De gemeente Groningen biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, onder andere via Boekholt & partners makelaardij Assen.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt6 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 599.000
Prijs per m²€ 3.890
Woonoppervlakte154m²
Perceeloppervlakte141m²
Bouwjaar2017
EnergielabelA+++
BuurtVogelbuurt
WijkOosterparkwijk
GemeenteGroningen

Locatie

Piet Fransenlaan 168, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 5 bewoners

8.0
Johnny
07-11-2025
Nette vriendelijk buurt

Nvt

8.0
Johnny
12-10-2025
Oosterparkwijk

Ik vind het fijn om in mij wijk te wonen bij me ouders

4.4
Marieke
09-09-2025
Akelig

Nare sfeer. Weinig leuke mensen. Veel agressie pesten etcetera. Gescheld om niks. Ik ga hier de bewoners zo veel mogelijk uit de weg en groet ook niemand. Vervelende school. Maar mijn huis is heel mooi.

6.5
Richard Leugs
02-09-2025
Niet voor iedereen

Ik woon in een kindvriendelijke wijk maar kinderen worden weggestuurd uit de straat door bewoners die in een flatje wonen die er veel later is bijgekomen.

7.0
Richard Leugs
09-12-2024
Sociale wijk

Mijn wijk is sociaal, buren helpen en er word met elkaar op veiligheid gelet.

Buurt statistieken

Gegevens uit Vogelbuurt

Inwoners2.985
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Vogelbuurt

Woningvoorraad1.799
Gem. WOZ-waarde€ 263.000
Koopwoningen15%
Huurwoningen85%

Supermarkten

47 binnen 5 km

Lidl
Wielewaalplein 312
303m
Jumbo
Linnaeusplein 55
645m
AH to go
Hanzeplein 1
753m

Scholen

74 binnen 5 km

IKC Borgman Oosterpark
Basisonderwijs · 333 leerlingen
244m
De Kleine Wereld
Basisonderwijs · 114 leerlingen
468m
St. Franciscus
Basisonderwijs · 227 leerlingen
601m

Veelgestelde vragen

Over Piet Fransenlaan 168, Groningen

Welk energielabel heeft Piet Fransenlaan 168?

De woning aan Piet Fransenlaan 168 in Groningen heeft energielabel A+++.

Is €599.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €599.000 ligt boven het gemiddelde van €357.250 voor koopwoningen in de Vogelbuurt. Maar deze woning is met 154 m² veel groter dan het buurtgemiddelde van 63 m² en heeft een zeer zuinig energielabel A+++. De prijs per m² is ongeveer €3.890, wat lager is dan het gemiddelde van €5.736 per m² in de buurt. Daarmee is de prijs marktconform voor een woning van deze omvang en kwaliteit.

Hoe is de sfeer in de Vogelbuurt?

De Vogelbuurt is een rustige, groene buurt in de Oosterparkwijk. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 6,8. Er zijn zowel positieve als negatieve geluiden: sommigen vinden het een nette, vriendelijke buurt, terwijl een enkeling de sfeer als akelig ervaart. Het is een gemengde buurt met veel jonge volwassenen en eenpersoonshuishoudens.

Welke voorzieningen zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je supermarkten zoals Lidl (om de hoek), Jumbo en Albert Heijn. Basisscholen zijn er ook dichtbij: IKC Borgman Oosterpark, De Kleine Wereld en St. Franciscus. Het Oosterpark ligt naast de deur. Het treinstation is op 2,4 km afstand.

Hoe zuinig is energielabel A+++?

Energielabel A+++ is het zuinigste label dat mogelijk is. De woning heeft zeer goede isolatie en waarschijnlijk een warmtepomp of zonnepanelen. De energiekosten zijn daardoor laag. In de Vogelbuurt heeft 100% van de koopwoningen label A, maar geen enkele heeft A+ of hoger, dus deze woning steekt er positief bovenuit.

Is de woning geschikt voor een gezin?

Met 154 m² woonoppervlak, vier kamers (aannemelijk) en een eigen tuin is deze tussenwoning ruim genoeg voor een gezin. De buurt heeft echter relatief weinig gezinnen: slechts 360 huishoudens met kinderen. Wel zijn er goede scholen en een park in de buurt.

Hoe veilig is de Vogelbuurt?

In de Vogelbuurt zijn in de laatste periode 122 misdrijven geregistreerd. Dat is gemiddeld voor een buurt met bijna 3.000 inwoners. Bewoners geven uiteenlopende ervaringen: sommigen voelen zich veilig, anderen noemen agressie.