Tussenwoning te koop: Pikeursbaan 10, Deventer
Onder bod
KopenDeventerTussenwoningenPikeursbaan 10

Pikeursbaan 10

Singel, Deventer

€ 1.075.000
Buurt Singel, DeventerBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 324m²
84% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning in de historische binnenstad

Deze tussenwoning aan de Pikeursbaan 10 in Deventer ademt karakter. Met een woonoppervlak van 324 m² en een energielabel A is het een zeldzame combinatie van ruimte en duurzaamheid. De woning uit 1871 is grondig gemoderniseerd, maar behoudt de authentieke uitstraling. Met een vraagprijs van €1.075.000 is dit aan de hoge kant, maar dat past bij de unieke omvang en het energielabel. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs voor een tussenwoningen in Deventer ligt lager, maar deze woning is ook veel groter dan het gemiddelde.

De buurt Singel: levendig en centraal

De Singel is de historische grachtengordel van Deventer, met statige panden en een bruisend stadsleven. De buurt telt 1.395 inwoners, waarvan veel alleenstaanden (540) en jonge mensen tussen 25 en 45 jaar (485). Het is een dichtbevolkte wijk met een omgevingsadressendichtheid van 3.348 adressen per km², zeer stedelijk. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een mix van historie en levendigheid.

Het dagelijks leven: alles om de hoek

De Pikeursbaan ligt in het hart van de stad. Voor de dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Albert Heijn op 208 meter, of de Jumbo op 296 meter. Ook de AH to go, Aldi en PLUS zijn binnen vijf minuten lopen te bereiken. Voor kinderen zijn er basisscholen op loopafstand: Deventer Leerschool voor Basisonderwijs (241 meter) en Interconfessionele Basisschool De Windroos (288 meter). Het station van Deventer is tien minuten lopen (500 meter). De gemeente Deventer biedt een compleet voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via OpenDeur Deventer | NVM makelaar op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 1.075.000
Prijs per m²€ 3.318
Woonoppervlakte324m²
Perceeloppervlakte148m²
Bouwjaar1871
EnergielabelA
BuurtSingel
WijkBinnenstad
GemeenteDeventer

Locatie

Pikeursbaan 10, Deventer

Buurt statistieken

Gegevens uit Singel

Inwoners1.395
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Singel

Woningvoorraad731
Gem. WOZ-waarde€ 360.000
Koopwoningen40%
Huurwoningen60%

Supermarkten

29 binnen 5 km

Albert Heijn
Korte Bisschopstraat 30
208m
Jumbo
Boreelplein 4
296m
AH to go
Stationsplein 5
301m

Scholen

51 binnen 5 km

Deventer Leerschool voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 206 leerlingen
241m
Interconfessionele Basisschool De Windroos
Basisonderwijs · 122 leerlingen
288m
Openbare Daltonschool de Hagenpoort
Basisonderwijs · 210 leerlingen
429m

Veelgestelde vragen

Over Pikeursbaan 10, Deventer

Welk energielabel heeft Pikeursbaan 10?

De woning aan Pikeursbaan 10 in Deventer heeft energielabel A.

Is €1.075.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.075.000 is aan de hoge kant vergeleken met de gemiddelde vraagprijs in de buurt Singel (€710.000) en de gemiddelde verkoopprijs (€736.444). Maar deze woning is met 324 m² veel groter dan het buurtgemiddelde van 195 m². De prijs per m² (€3.318) ligt onder het gemiddelde van €3.970 per m² in de buurt. Het energielabel A is ook een pluspunt, want de helft van de woningen in de buurt heeft een label C of lager.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in de binnenstad van Deventer, op loopafstand van het treinstation (500 meter). De omgevingsadressendichtheid is hoog (3.348 per km²), wat duidt op een zeer stedelijke omgeving.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. Dit is bijzonder voor een pand uit 1871. In de buurt heeft 50% van de woningen een energielabel C of lager. Een A-label betekent lagere energiekosten en een beter wooncomfort.

Hoeveel woningen staan er te koop in de buurt?

In de buurt Singel staan op dit moment 2 koopwoningen te koop, waarvan deze er één is. De gemiddelde vraagprijs is €710.000, met een range van €220.000 tot €1.200.000. Het aanbod is dus beperkt, wat de concurrentie kan vergroten.

Is de buurt veilig?

In de buurt Singel zijn in de meest recente cijfers 568 misdrijven geregistreerd. Dit aantal is relatief hoog, maar past bij een zeer stedelijk centrumgebied met veel voorzieningen en horeca.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde zijn Deventer Leerschool voor Basisonderwijs (241 meter) en Interconfessionele Basisschool De Windroos (288 meter). Ook zijn er scholen voor voortgezet onderwijs op 1,3 km afstand.

OpenDeur Deventer | NVM makelaar