Tussenwoning te koop: Secretaris Wijnandsstraat 38, Maastricht
KopenMaastrichtTussenwoningenSecretaris Wijnandsstraat 38

Secretaris Wijnandsstraat 38

Scharn, Maastricht

€ 579.000
Buurt Scharn, MaastrichtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 185m²
41% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 493m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een royale tussenwoning in Scharn

Deze tussenwoning aan de Secretaris Wijnandsstraat ademt de sfeer van een klassiek Maastrichts huis: gebouwd in 1937, met een woonoppervlak van 185 m² en een eigen tuin. De vraagprijs van €579.000 ligt 29% boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de royale afmetingen, de woning is 41% groter dan gemiddeld in de buurt. Bekijk ook andere tussenwoningen in Maastricht.

Buurt Scharn

Scharn is een levendige, stedelijke buurt met ruim 6700 inwoners. De omgevingsadressendichtheid is hoog (2656 adressen per km²), wat zorgt voor een bruisende omgeving. Een bewoner zegt: 'Het is heel makkelijk om bij winkels te komen vanuit de buurt. Iedereen is aardig, bijna nooit criminaliteit en overal heel gezellig.' De buurt kent een mix van leeftijden, met veel jongeren en ouderen. Meer weten? Lees over de buurt Scharn.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (493 m) of de PLUS twee straten verder (598 m). Ook een Jumbo en Lidl zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar basisschool Scharn (608 m) of het Bernard Lievegoed College (334 m) voor voortgezet onderwijs. De gemeente Maastricht biedt verder volop voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Tijs & Cyril Makelaardij en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 579.000
Prijs per m²€ 3.130
Woonoppervlakte185m²
Perceeloppervlakte181m²
Bouwjaar1937
EnergielabelD
BuurtScharn
WijkBuitenwijk Oost
GemeenteMaastricht

Locatie

Secretaris Wijnandsstraat 38, Maastricht

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

9.0
Juno
04-08-2025
Perfecte en leuke buurt

Het is heel makkelijk om bij winkels te komen vanuit de buurt. Iedereen is aardig, bijna nooit criminaliteit en overal heel gezellig.

Buurt statistieken

Gegevens uit Scharn

Inwoners6.735
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Scharn

Woningvoorraad3.273
Gem. WOZ-waarde€ 349.000
Koopwoningen54%
Huurwoningen46%

Supermarkten

34 binnen 5 km

Albert Heijn
Burg Cortenstraat 8
493m
PLUS
De Mandel 7.02
598m
Albert Heijn
Scharnerweg 110
795m

Scholen

47 binnen 5 km

Bernard Lievegoed College
Voortgezet onderwijs · 950 leerlingen
334m
KKC De Loper
Basisonderwijs · 94 leerlingen
546m
VMBO Maastricht
Voortgezet onderwijs · 153 leerlingen
590m

Veelgestelde vragen

Over Secretaris Wijnandsstraat 38, Maastricht

Welk energielabel heeft Secretaris Wijnandsstraat 38?

De woning aan Secretaris Wijnandsstraat 38 in Maastricht heeft energielabel D.

Is €579.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €579.000 ligt 29% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€447.182). De woning is echter ook 41% groter dan het buurtgemiddelde (131 m²), met 185 m² woonoppervlak. Of de prijs marktconform is, hangt af van de staat van de woning en de exacte afwerking, de prijs per m² (€3.130) ligt onder het buurtgemiddelde van €3.813 per m².

Hoe is de buurt Scharn om in te wonen?

Scharn is een stedelijke buurt met een hoge dichtheid en veel voorzieningen op loopafstand. Bewoners geven de buurt een 9,0 en noemen het 'heel makkelijk om bij winkels te komen' en 'bijna nooit criminaliteit'. De buurt heeft een mix van leeftijden, met veel jongeren en ouderen, en een actief verenigingsleven.

Wat is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,9 km afstand, ongeveer twintig minuten lopen. Daarmee is Maastricht Centraal goed bereikbaar voor treinreizen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool Scharn (608 m) en het Bernard Lievegoed College (334 m) voor voortgezet onderwijs zitten om de hoek. Ook VMBO Maastricht en VMBO Porta Mosana College zijn dichtbij.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 245 misdrijven geregistreerd, maar bewoners geven aan dat er 'bijna nooit criminaliteit' is. De gemiddelde score van de buurt is een 9,0, wat duidt op een hoge tevredenheid over de veiligheid.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel D. Dat betekent dat het energieverbruik gemiddeld is voor een woning uit 1937. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een woning met label A of B, maar het is niet extreem onzuinig.

Hoe groot is de tuin en het perceel?

Het perceel is 181 m², waarvan de woning 185 m² beslaat. De tuin is dus relatief klein, maar biedt wel buitenruimte. Exacte afmetingen van de tuin worden niet vermeld.