Tussenwoning te koop: Sint Pieterstraat 14, Valkenburg (Li)
KopenValkenburg aan de GeulTussenwoningenSint Pieterstraat 14

Sint Pieterstraat 14

Valkenburg, Valkenburg aan de Geul

€ 579.000
Buurt Valkenburg, Valkenburg (Li)Bekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 236m²
76% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 106m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruime tussenwoning in Valkenburg

Deze tussenwoning aan de Sint Pieterstraat ademt historie met een bouwjaar van 1920, maar is met energielabel B verrassend zuinig. Met 236 m² woonoppervlak is het een royale woning. De vraagprijs van €579.000 ligt boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de grote oppervlakte. Bekijk ook andere tussenwoningen in Valkenburg aan de Geul voor een prijsvergelijking.

Valkenburg: een dorp met karakter

Valkenburg is een levendig dorp met een mix van inwoners: veel 65-plussers en eenpersoonshuishoudens. De buurt heeft een dorps karakter met voorzieningen om de hoek. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,7 en veel koopwoningen. Ontdek meer over de buurt Valkenburg.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar Albert Heijn (op een steenworp afstand) of Jan Linders (twee straten verder). Basisscholen zijn er in de omgeving, zoals Openbare basisschool Berg op tien minuten lopen. Het treinstation is om de hoek. De gemeente Valkenburg aan de Geul biedt een mooie mix van natuur en cultuur.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaarsland op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 579.000
Prijs per m²€ 2.453
Woonoppervlakte236m²
Perceeloppervlakte155m²
Bouwjaar1920
EnergielabelB
BuurtValkenburg
WijkValkenburg
GemeenteValkenburg aan de Geul

Locatie

Sint Pieterstraat 14, Valkenburg (Li)

Buurt statistieken

Gegevens uit Valkenburg

Inwoners3.535
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Valkenburg

Woningvoorraad2.187
Gem. WOZ-waarde€ 286.000
Koopwoningen42%
Huurwoningen57%

Supermarkten

7 binnen 5 km

Albert Heijn
Irmengard Passage 3
106m
Jan Linders
Walramplein 26
165m
Aldi
Koningswinkelstraat 2-4-6
871m

Scholen

6 binnen 5 km

Openbare basisschool Berg
Basisonderwijs · 213 leerlingen
3087m
Basisschool Hulsberg
Basisonderwijs · 265 leerlingen
3390m
Basisschool Ummer Clumme
Basisonderwijs · 228 leerlingen
3878m

Veelgestelde vragen

Over Sint Pieterstraat 14, Valkenburg (Li)

Welk energielabel heeft Sint Pieterstraat 14?

De woning aan Sint Pieterstraat 14 in Valkenburg (Li) heeft energielabel B.

Is de prijs van €579.000 marktconform voor deze buurt?

De vraagprijs ligt 43% boven het buurtgemiddelde van €405.958, maar de woning is met 236 m² ook 76% groter dan gemiddeld. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €3.403, wat neerkomt op een indicatie van €803.108 voor deze oppervlakte. De prijs lijkt dus aan de hoge kant, maar past bij de royale afmetingen.

Hoe is de buurt Valkenburg qua voorzieningen?

Valkenburg heeft een uitgebreid voorzieningenniveau. Binnen vijf minuten lopen vind je Albert Heijn en Jan Linders voor boodschappen. Het treinstation is op 900 meter. Er zijn meerdere basisscholen in de omgeving, al ligt het voortgezet onderwijs op 6,6 km. Ook zijn er restaurants, een bibliotheek en parken dichtbij.

Wat zegt het energielabel B over de woning?

Energielabel B betekent dat de woning redelijk zuinig is. Je kunt lagere stookkosten verwachten dan bij oudere woningen met een slechter label. In de buurt heeft 11,1% van de woningen label A of A+, dus deze woning scoort bovengemiddeld goed.

Hoeveel woningen staan er te koop in Valkenburg?

Er staan 24 koopwoningen te koop in de buurt, met een gemiddelde vraagprijs van €405.958. De prijzen variëren van €249.000 tot €799.000. In de afgelopen periode zijn 33 woningen verkocht, met een gemiddelde verkoopprijs van €557.470 en een gemiddelde looptijd van 75 dagen.

Is de woning geschikt voor een gezin?

Met 236 m² woonoppervlak is er meer dan genoeg ruimte voor een gezin. De buurt heeft echter relatief weinig gezinnen: slechts 320 huishoudens met kinderen. Wel zijn er basisscholen op loopafstand, zoals Openbare basisschool Berg op 3 km. Het voortgezet onderwijs is verder weg, op 6,6 km.

Wat is de sfeer in de buurt?

Valkenburg heeft een dorps karakter met veel voorzieningen. Er wonen veel 65-plussers (39%) en eenpersoonshuishoudens (28%). De buurt is rustig, maar wel levendig door de winkels en horeca. Het park en de bibliotheek zijn dichtbij, wat bijdraagt aan een aangename woonomgeving.