Tussenwoning te koop: Staringkade 44, Leiden
KopenLeidenTussenwoningenStaringkade 44

Staringkade 44

Haagweg-Noord, Leiden

€ 549.000
Buurt Haagweg-Noord, LeidenBekijk buurt
Populaire buurt voor starters
38% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel E
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Staringkade 44: een tussenwoning met karakter

Deze tussenwoning uit 1942 aan de Staringkade ademt de sfeer van een klassieke Leidse volkswoning. Met 83 m² woonoppervlak en een eigen tuin is het een fijne plek voor wie van een authentieke uitstraling houdt. De woning heeft energielabel E, wat betekent dat je rekening kunt houden met hogere stookkosten. De vraagprijs van €549.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere tussenwoningen in Leiden.

Buurt Haagweg-Noord: rustig en gemêleerd

Haagweg-Noord is een rustige buurt met een mix van jong en oud, en verschillende culturen. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt gemiddeld een 8,1. Een bewoner zegt: "Gezellig, iedereen maakt wel een praatje met elkaar op straat." Een ander noemt het "een oase van rust, bewoond door echte Leidenaren." De buurt Haagweg-Noord telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge gezinnen, en de sfeer is gemoedelijk.

Leven in de straat: voorzieningen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo (om de hoek) of Lidl (twee straten verder). Basisschool De Ley en Leimundo zitten op loopafstand, net als het Leonardo College voor voortgezet onderwijs. De gemeente Leiden biedt verder tal van voorzieningen, van parken tot restaurants.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Pitch Makelaars en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt9 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 549.000
Prijs per m²€ 6.614
Woonoppervlakte83m²
Perceeloppervlakte87m²
Bouwjaar1942
EnergielabelE
BuurtHaagweg-Noord
WijkBos- en Gasthuisdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Staringkade 44, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

8.9
Sabine Biekart
18-10-2025
Jong oud een mix van verschillende culturen enmileu

Gezellig,iedereen maakt wel een praatje Met elkaar op straat. We worden goed op de hoogte gehouden wat er afspreld in de buurt omgeving via Nieuws brief. En dan wordt er een informatie avond gehouden. In de speeltuin Er mag wel vaker de wijkagent door de buurt gaan

8.4
Sabine
12-10-2025
Jong oud nieuwbouw oud

Ze letten goed op elkaar. Iedereen maakt wel eens een praatje Er komen steeds meer jonge gezinnen met kinderen dan gebeurt er weer wat meer Spelende kinderen gezellig voor de oudere Die niet meer werken maar wel thuis zijn of alleen zijn.

7.1
Jorn IJkhout
31-05-2024
Rustige buurt

Mijn buurt is een oase van rust, bewoond door echte Leidenaren. Het is erg centraal gelegen, vlak bij Leiden Centraal en het centrum van Leiden. Ondanks de centrale ligging is de buurt opvallend stil. De mensen hier zijn erg op zichzelf en gesloten; ik ken mijn buren niet goed. Hoewel groen in de buurt ontbreekt, is er wel een speeltuin aanwezig. Al met al biedt de buurt een rustige omgeving, ondanks de beperkte sociale interactie en het gebrek aan groenvoorzieningen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Haagweg-Noord

Inwoners1.840
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Haagweg-Noord

Woningvoorraad956