Tussenwoning te koop: Tuinstraat 62, Groningen
Verkocht onder voorbehoud
KopenGroningenTussenwoningenTuinstraat 62

Tuinstraat 62

Binnenstad-Oost, Groningen

€ 399.000
Buurt Binnenstad-Oost, GroningenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
AH to go op 188m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een karakteristieke tussenwoning in de Binnenstad-Oost

Deze tussenwoning uit 1915 combineert historische charme met een energielabel B. Met 104 m² woonoppervlak is hij flink ruimer dan veel andere woningen in de buurt. De woning staat in de levendige Binnenstad-Oost, waar je zo de gezellige straatjes van het centrum in loopt. De vraagprijs van €399.000 is aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde, maar de extra ruimte en het energielabel maken dat begrijpelijk. Bekijk ook andere tussenwoningen in Groningen.

Binnenstad-Oost: levendig en divers

De buurt Binnenstad-Oost is een mix van jong en oud, met veel studenten en jonge werkenden. Op basis van twaalf beoordelingen krijgt de buurt een 7,98. Een bewoner zegt: "Gezellige multiculturele buurt. Jong en oud wonen hier. Gezellige buurt met veel cafeetjes en restaurants en je loopt zo het centrum in." Een ander noemt het "Cozy density" en waardeert de leuke huisjes en goede bereikbaarheid. De meeste huishoudens bestaan uit één persoon, en de buurt is zeer stedelijk met een hoge dichtheid. Lees meer over de buurt Binnenstad-Oost.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de AH to go om de hoek (188 m) of de Jumbo twee straten verder (497 m). Ook Albert Heijn is op loopafstand (547 m). Voor schoolgaande kinderen zijn er diverse scholen in de buurt: het H.N. Werkman Stadslyceum (150 m) en de St. Michaëlschool (680 m) zijn beide goed bereikbaar. De binnenstad met al zijn voorzieningen ligt letterlijk op een steenworp afstand. Ontdek wat de gemeente Groningen te bieden heeft.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder iQ Makelaars Groningen. De woning is nu te koop.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt15 april 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 399.000
Prijs per m²€ 3.837
Woonoppervlakte104m²
Perceeloppervlakte79m²
Bouwjaar1915
EnergielabelB
BuurtBinnenstad-Oost
WijkCentrum
GemeenteGroningen

Locatie

Tuinstraat 62, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 12 bewoners

9.1
Ria Wiardi
10-08-2025
Gezellige multiculturele buurt

Jong en oud wonen hier. Gezellige buurt met veel cafeetjes en restaurants en je loopt zo het centrum in.

8.9
Ria Wiardi
16-07-2025
Gezellige buurt met multi culturele bewoners

Vanaf het begin woon ik hier heel graag. Jong en oud wonen hier en het is heel groen. Je loopt zo de binnenstad in en er zijn veel eettentjes in de buurt.

7.6
Ruben buurtje
25-03-2025
Cozy density

Zelf ervaar ik weinig samenhang in de buurt. Desondanks is het een gezellig plekje, veel leuke huisjes, goed bereikbaar. Alleen wat weinig groen & niet altijd even schoon.

7.3
J Bru
04-02-2025
Fijne plek in de stad

Het is een mooie locatie vlak bij de gracht en de binnenstad. Maar hier is het ook wel mee gezegd. Weinig groen, samenhorigheid en vaak vies op straat

9.6
Carmelita
29-08-2024
Heel goed

De woning waar ik nu 14 jaar woon bevalt heel goed en woon in een heel mooie buurt heel ordelijk

7.8
Frederik Guddat
22-07-2024
En plek die alles heeft

Het heeft alles. Dat hoeft niet altijd positief te zijn maar in het algemeen is het echt leuk hier!

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad-Oost

Inwoners4.400
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad-Oost

Woningvoorraad2.703
Gem. WOZ-waarde€ 254.000
Koopwoningen11%
Huurwoningen89%

Supermarkten

48 binnen 5 km

AH to go
Hanzeplein 1
188m
Jumbo
Oosterstraat 58
497m
Jumbo
Linnaeusplein 55
520m

Scholen

77 binnen 5 km

H.N. Werkman Stadslyceum voor havo, atheneum en lyceum
Voortgezet onderwijs · 1443 leerlingen
150m
Praedinius Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 774 leerlingen
257m
St. Michaëlschool
Basisonderwijs · 209 leerlingen
680m

Veelgestelde vragen

Over Tuinstraat 62, Groningen

Welk energielabel heeft Tuinstraat 62?

De woning aan Tuinstraat 62 in Groningen heeft energielabel B.

Is €399.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €399.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€334.104) en ook boven de gemiddelde vraagprijs van €284.000. Maar deze woning is met 104 m² aanzienlijk groter dan het buurtgemiddelde van 58 m². De prijs per m² (€3.837) is lager dan het gemiddelde van €5.032 in de buurt, dus je krijgt relatief veel ruimte voor je geld.

Hoe is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,6 km afstand, ongeveer twintig minuten lopen. De buurt is zeer stedelijk (omgevingsadressendichtheid 6.

Wat voor type buurt is Binnenstad-Oost?

Binnenstad-Oost is een zeer stedelijke, levendige buurt met veel eenpersoonshuishoudens (2.815 van de 3.505 huishoudens). De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,3. Er wonen veel jongeren tussen 15 en 45 jaar. Bewoners waarderen de gezelligheid, de multiculturele sfeer en de nabijheid van het centrum.

Hoe veilig is de buurt?

In de CBS-data worden 329 misdrijven geregistreerd voor de buurt. Dat is relatief hoog, maar past bij een zeer stedelijk centrumgebied met veel horeca en winkels. De buurt scoort gemiddeld een 7,98 op basis van 12 beoordelingen, wat duidt op een overwegend positieve ervaring.

Zijn er parken of groen in de buurt?

Het dichtstbijzijnde park of plantsoen ligt op 0,8 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. De buurt heeft volgens bewoners weinig groen, maar de binnenstad met haar grachten en pleinen biedt wel mogelijkheden voor een wandeling.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel B, wat betekent dat hij redelijk zuinig is. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label B, en 25% heeft label A+. Je kunt dus een relatief lage energierekening verwachten in vergelijking met oudere woningen.

iQ Makelaars Groningen