12 uur geleden ontdekt
KopenAmsterdam2-onder-1-kapwoningenPrinses Marijkestraat 13

Prinses Marijkestraat 13

Prinses Irenebuurt, Amsterdam

€ 3.200.000
Buurt Prinses Irenebuurt, AmsterdamBekijk buurt
Vandaag op de markt gezet
Wees er snel bij
Ruim woonoppervlak van 215m²
76% groter dan gemiddeld in de buurt
AH to go op 378m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een royale twee-onder-één-kapwoning in de Prinses Irenebuurt

Deze karakteristieke woning uit 1955 aan de Prinses Marijkestraat ademt ruimte en rust. Met 215 m² woonoppervlak en een perceel van 450 m² is het een van de grotere woningen in de buurt. De vraagprijs van €3.200.000 ligt aanzienlijk boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de royale afmetingen. Bekijk ook het aanbod van twee onder een kapwoningen in Amsterdam.

De buurt Prinses Irenebuurt

De Prinses Irenebuurt is een rustige, groene wijk in Amsterdam-Zuid. De buurt telt zo'n 1.365 inwoners en bestaat voor een derde uit eengezinswoningen. Driekwart van de woningen is koop, wat bijdraagt aan een stabiele sfeer. De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1945 en 1970. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een gemengde bevolking met zowel gezinnen als ouderen. Lees meer over de buurt Prinses Irenebuurt.

Leven in de straat

In de ochtend loop je in een paar minuten naar de bakker of de Albert Heijn om de hoek. Voor de dagelijkse boodschappen zijn er meerdere supermarkten op loopafstand, zoals AH to go op 378 meter en Albert Heijn op 604 meter. Kinderen kunnen naar de Eerste Openluchtschool voor het Gezonde Kind (533 m) of de Tweede Openluchtschool (575 m). Het Spinoza Lyceum en St. Nicolaaslyceum zijn ook dichtbij. Het treinstation is op tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen aangeboden via Joost van Os Makelaardij & Mediation.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt19 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 3.200.000
Prijs per m²€ 14.884
Woonoppervlakte215m²
Perceeloppervlakte450m²
Bouwjaar1955
EnergielabelC
BuurtPrinses Irenebuurt
WijkPrinses Irenebuurt en omgeving
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinses Marijkestraat 13, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Prinses Irenebuurt

Inwoners1.365
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Prinses Irenebuurt

Woningvoorraad696
Gem. WOZ-waarde€ 1.082.000
Koopwoningen75%
Huurwoningen25%

Supermarkten

147 binnen 5 km

AH to go
Zuidplein 24
378m
Albert Heijn
Stadionweg 159
604m
AH to go
Spoorslag 19
606m

Scholen

180 binnen 5 km

Spinoza Lyceum Amsterdam
Voortgezet onderwijs · 1337 leerlingen
397m
St. Nicolaaslyceum
Voortgezet onderwijs · 1231 leerlingen
449m
Eerste Openluchtschool voor het Gezonde Kind
Basisonderwijs · 235 leerlingen
533m

Veelgestelde vragen

Over Prinses Marijkestraat 13, Amsterdam

Welk energielabel heeft Prinses Marijkestraat 13?

De woning aan Prinses Marijkestraat 13 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is de vraagprijs van €3.200.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt 114% boven de gemiddelde vraagprijs in de Prinses Irenebuurt (€1.497.273). Dat komt doordat deze woning met 215 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 122 m². De prijs per m² is met €14.884 wel hoger dan het gemiddelde van €10.709, dus het is een premium woning.

Hoe groot is het woonoppervlak en het perceel?

Het woonoppervlak is 215 m² en het perceel is 450 m². Daarmee is de woning 76% groter dan het gemiddelde in de buurt (122 m²).

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat is gemiddeld voor een woning uit 1955. In de buurt heeft 36,4% van de koopwoningen label C, en 18,2% heeft label A of B. Label C betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 0,8 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarmee is de woning goed bereikbaar per trein.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Het Spinoza Lyceum (voortgezet onderwijs) zit op 397 meter, St. Nicolaaslyceum op 449 meter. Voor basisonderwijs zijn de Eerste Openluchtschool (533 m) en Tweede Openluchtschool (575 m) dichtbij.

Hoe veilig is de Prinses Irenebuurt?

In de buurt zijn in de laatste meting 115 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een stedelijke wijk. De buurt oogt rustig en groen.

Joost van Os Makelaardij & Mediation
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Buurtje.nl
Ontvang gratis meldingen via onze app
Zodra een nieuwe woning verschijnt in één van de 4.500+ bronnen.