Twee-onder-één-kap te koop: Sassingastins 44, Leeuwarden
Verkocht onder voorbehoud
KopenLeeuwarden2-onder-1-kapwoningenSassingastins 44

Sassingastins 44

Camminghaburen-Midden, Leeuwarden

€ 550.000
Buurt Camminghaburen-Midden, LeeuwardenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 172m²
15% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een royale twee-onder-één-kap in Leeuwarden

Deze hoekwoning aan de Sassingastins 44 ademt ruimte en licht. Met 172 vierkante meter woonoppervlak en een perceel van 420 vierkante meter is er volop plek voor een gezin. Het energielabel A++ is uitzonderlijk zuinig, wat lage stookkosten betekent. De woning uit 1989 is goed onderhouden en voelt modern aan. Met een vraagprijs van €550.000 is dit aan de hoge kant vergeleken met het gemiddelde in de buurt, maar de grootte en het energielabel maken het marktconform. Bekijk ook het aanbod van twee onder een kapwoningen in Leeuwarden.

De buurt Camminghaburen-Midden

Camminghaburen-Midden is een rustige, groene wijk in Leeuwarden. De buurt telt 3580 inwoners en heeft een mix van gezinnen en ouderen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: veel eengezinswoningen en een laag aantal misdrijven. De buurt Camminghaburen-Midden is populair vanwege de ruime opzet en de nabijheid van voorzieningen.

Het dagelijks leven in de straat

Om de hoek vind je IKC De Wielen, een basisschool op twee minuten lopen. Ook IKC de Sprong en IKC Alexia zijn vlakbij. Voor de boodschappen kun je naar Jumbo of Albert Heijn, beide op loopafstand. De huisartsenpraktijk en het park zijn ook dichtbij. De gemeente Leeuwarden biedt een fijne mix van stedelijke voorzieningen en groen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij Laurens Beimers op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 550.000
Prijs per m²€ 3.198
Woonoppervlakte172m²
Perceeloppervlakte420m²
Bouwjaar1989
EnergielabelA++
BuurtCamminghaburen-Midden
WijkCamminghaburen en omgeving
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Sassingastins 44, Leeuwarden

Buurt statistieken

Gegevens uit Camminghaburen-Midden

Inwoners3.580
Mannen49%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Camminghaburen-Midden

Woningvoorraad1.797
Gem. WOZ-waarde€ 241.000
Koopwoningen55%
Huurwoningen45%

Supermarkten

27 binnen 5 km

Jumbo
Lieuwenburg 165
594m
Albert Heijn
Lieuwenburg 116
653m
Poiesz
Wilgenstraat 2
1845m

Scholen

54 binnen 5 km

IKC De Wielen
Basisonderwijs · 200 leerlingen
168m
IKC de Sprong
Basisonderwijs · 202 leerlingen
366m
IKC Alexia
Basisonderwijs · 224 leerlingen
424m

Veelgestelde vragen

Over Sassingastins 44, Leeuwarden

Welk energielabel heeft Sassingastins 44?

De woning aan Sassingastins 44 in Leeuwarden heeft energielabel A++.

Is €550.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €550.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€317.808) en ook boven het gemiddelde van het huidige aanbod (€360.000). Maar deze woning is met 172 m2 een stuk groter dan het gemiddelde (149 m2) en heeft een uitzonderlijk energielabel A++. De prijs per vierkante meter is met €3.198 hoger dan het buurtgemiddelde van €2.421, wat deels wordt gerechtvaardigd door de zuinigheid en de ruime opzet.

Hoe zuinig is energielabel A++?

Energielabel A++ is het best mogelijke label en betekent dat de woning extreem energiezuinig is. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A, maar geen enkele heeft A+. Deze woning steekt daar dus ver bovenuit. Je kunt rekenen op zeer lage energiekosten, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je verbruik.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een twee-onder-één-kapwoning, wat betekent dat je één gedeelde muur hebt met de buren. Met 172 m2 woonoppervlak en een perceel van 420 m2 is het een royale gezinswoning. De woning is gebouwd in 1989 en verkeert in goede staat.

Hoe is de buurt Camminghaburen-Midden?

Camminghaburen-Midden is een rustige, groene wijk met veel eengezinswoningen. Er wonen veel gezinnen en ouderen. De buurt heeft een laag aantal misdrijven (81) en is veilig. Voorzieningen zoals scholen, supermarkten en een park zijn op loopafstand.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: IKC De Wielen (168 m), IKC de Sprong (366 m) en IKC Alexia (424 m). Ook is er een middelbare school, OSG Piter Jelles, op 701 m afstand. Ideaal voor gezinnen met kinderen.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Leeuwarden ligt op 2,5 km afstand. Dat is ongeveer 30 minuten lopen of 5 minuten met de fiets. De woning is dus goed bereikbaar met het openbaar vervoer.