Twee-onder-één-kap te koop: Tuinbouwstraat 5, Tilburg
Verkocht onder voorbehoud
KopenTilburg2-onder-1-kapwoningenTuinbouwstraat 5

Tuinbouwstraat 5

Visserijbuurt, Tilburg

€ 599.000
Buurt Visserijbuurt, TilburgBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 185m²
26% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een royale twee-onder-één-kapwoning in de Visserijbuurt

Deze hoekwoning uit 1976 ademt ruimte: 185 m² woonoppervlak op een perceel van 529 m². De woonkamer is lekker licht en de tuin biedt volop mogelijkheden. Met energielabel B is het een zuinige woning. De vraagprijs van €599.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere twee onder een kapwoningen in Tilburg, maar het is ook de duurste van de drie koopwoningen die nu in de buurt te koop staan.

De Visserijbuurt: rustig en groen

De buurt Visserijbuurt is een rustige wijk met veel eengezinswoningen. Het is een gemengde buurt: veel eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen met kinderen. De meeste woningen zijn koopwoningen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een stabiele buurt zien met een doorsnee inkomensniveau.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de Jumbo om de hoek (op 156 meter). Ook een Aldi en een andere Jumbo zijn op loopafstand. Kindcentrum De Alm (154 meter) en basisschool Don Sarto (437 meter) zijn dichtbij voor de kleintjes. Het Koning Willem II College (677 meter) is een optie voor het voortgezet onderwijs. Het treinstation ligt op 3,2 km, maar de bushaltes in de buurt brengen je verder. De gemeente Tilburg biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Allround Makelaardij en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 december 2025
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 599.000
Prijs per m²€ 3.238
Woonoppervlakte185m²
Perceeloppervlakte529m²
Bouwjaar1976
EnergielabelB
BuurtVisserijbuurt
WijkGroenewoud
GemeenteTilburg

Locatie

Tuinbouwstraat 5, Tilburg

Buurt statistieken

Gegevens uit Visserijbuurt

Inwoners970
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Visserijbuurt

Woningvoorraad457
Gem. WOZ-waarde€ 274.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

36 binnen 5 km

Jumbo
Pater van den Elsenplein 35
156m
Jumbo
Broekhovenseweg 74
937m
Aldi
Transvaalplein 45
1086m

Scholen

54 binnen 5 km

Kindcentrum De Alm
Basisonderwijs · 167 leerlingen
154m
Panta Rhei - locatie Don Sartostraat
Basisonderwijs · 124 leerlingen
379m
Basisschool Don Sarto
Basisonderwijs · 164 leerlingen
437m

Veelgestelde vragen

Over Tuinbouwstraat 5, Tilburg

Welk energielabel heeft Tuinbouwstraat 5?

De woning aan Tuinbouwstraat 5 in Tilburg heeft energielabel B.

Is €599.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs ligt 34% boven het buurtgemiddelde van €446.333. Het is de duurste van de drie koopwoningen die nu in de Visserijbuurt te koop staan. Wel is het woonoppervlak (185 m²) 26% groter dan het buurtgemiddelde van 147 m². Of de prijs realistisch is, hangt af van de staat van de woning en de vergelijking met soortgelijke woningen in de omgeving.

Hoeveel energiekosten kan ik verwachten met energielabel B?

Energielabel B betekent dat de woning redelijk zuinig is. De stookkosten zullen lager zijn dan bij een woning met label C of D, maar hoger dan bij label A. Exacte bedragen zijn niet te geven zonder verbruiksgegevens, maar je kunt rekenen op een gemiddelde energierekening voor een woning van dit formaat.

Wat is de gemiddelde verkoopprijs in de Visserijbuurt?

In de Visserijbuurt is de gemiddelde verkoopprijs van de afgelopen periode €421.727, met een gemiddelde looptijd van 55 dagen. De gemiddelde vraagprijs van de drie nu te koop staande woningen is €446.333. Deze woning is met €599.000 aanzienlijk duurder.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Kindcentrum De Alm (basisonderwijs) zit op 154 meter, Basisschool Don Sarto op 437 meter. Voor voortgezet onderwijs is Koning Willem II College op 677 meter. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation ligt op 3,2 km afstand. Dat is ongeveer 10 minuten met de fiets of een korte busrit. Er zijn bushaltes in de buurt die naar het station rijden.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een twee-onder-één-kapwoning uit 1976 met een woonoppervlak van 185 m² en een perceel van 529 m². Het energielabel is B. De woning heeft een ruime tuin en is geschikt voor een gezin.