Vrijstaande woning te koop: Armweide 31, Ruinen

Armweide 31

Verspreide huizen Ruinen, De Wolden

€ 749.000
Buurt Verspreide huizen Ruinen, RuinenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 205m²
205m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Rust en ruimte in Ruinen

Deze vrijstaande woning aan de Armweide 31 ligt in het buitengebied van Ruinen, waar rust en ruimte de boventoon voeren. Met een woonoppervlak van 205 m² en een perceel van maar liefst 6705 m² is er volop plek om te wonen en te leven. De woning uit 1974 heeft energielabel B, wat duidt op een redelijk zuinige woning. De vraagprijs van €749.000 is marktconform voor een vrijstaande woning in deze omgeving. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in De Wolden.

De buurt: Verspreide huizen Ruinen

De buurt Verspreide huizen Ruinen is een landelijk gebied met veel eengezinswoningen (92%) en een hoog percentage koopwoningen (90%). De bevolking bestaat voor een groot deel uit 45-plussers, en er wonen relatief veel gezinnen met kinderen. Het is een rustige buurt, ver weg van de stedelijke drukte. De omgevingsadressendichtheid is met 49 adressen per km² zeer laag, wat de landelijke sfeer bevestigt.

Leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de PLUS op 2,9 km afstand, om de hoek in Ruinen. Ook de basisscholen zijn goed bereikbaar: Oosterveldschool (3,3 km) en OBS de Wezeboom (3,9 km) liggen op fietsafstand. Het treinstation ligt op 11,3 km, dus je bent aangewezen op de auto voor verder reizen. De gemeente De Wolden biedt een landelijke omgeving met voorzieningen op rijafstand.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 749.000
Prijs per m²€ 3.654
Woonoppervlakte205m²
Perceeloppervlakte6705m²
Bouwjaar1974
EnergielabelB
BuurtVerspreide huizen Ruinen
WijkRuinen
GemeenteDe Wolden

Locatie

Armweide 31, Ruinen

Buurt statistieken

Gegevens uit Verspreide huizen Ruinen

Inwoners665
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

1 binnen 5 km

PLUS
Westerstraat 17
2874m
Albert Heijn
Dorpsstraat 36
5442m
PLUS
Havelterweg 3
6781m

Scholen

2 binnen 5 km

Oosterveldschool
Basisonderwijs · 69 leerlingen
3329m
OBS de Wezeboom
Basisonderwijs · 50 leerlingen
3906m

Veelgestelde vragen

Over Armweide 31, Ruinen

Welk energielabel heeft Armweide 31?

De woning aan Armweide 31 in Ruinen heeft energielabel B.

Is €749.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €749.000 is marktconform voor een vrijstaande woning van 205 m² met een groot perceel in het buitengebied van Ruinen. Vergelijkbare woningen in de regio worden voor uiteenlopende prijzen aangeboden, afhankelijk van staat en locatie. Het energielabel B en het ruime perceel zijn pluspunten.

Hoe is het energielabel B te duiden?

Energielabel B betekent dat de woning redelijk zuinig is. De isolatie en installaties zijn waarschijnlijk van een goed niveau, maar niet top. Dit label is gunstiger dan gemiddeld voor een woning uit 1974. Je kunt lagere stookkosten verwachten dan bij een woning met label G of F.

Wat is de ligging van de woning ten opzichte van voorzieningen?

De woning ligt in het buitengebied van Ruinen. De dichtstbijzijnde supermarkt (PLUS) is op 2,9 km, de basisschool op 2,7 km en het treinstation op 11,3 km. Voor dagelijkse boodschappen en basisschool ben je dus aangewezen op de fiets of auto. Het is een rustige, landelijke omgeving.