Vrijstaande woning te koop: Damsterpad 1, Westerland

Damsterpad 1

Westerland (woonkern), Hollands Kroon

€ 600.000
Buurt Westerland (woonkern), WesterlandBekijk buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
32% van de bewoners is 45-65 jaar
Energielabel E
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Vrijstaand wonen in Westerland

Deze vrijstaande woning aan het Damsterpad ligt in het rustige Westerland, een dorp in de kop van Noord-Holland. Met een woonoppervlak van 101 m² en een ruim perceel van 688 m² is er volop plek. De woning uit 1960 heeft energielabel E, wat betekent dat je rekening kunt houden met hogere stookkosten. De vraagprijs van €600.000 is aan de hoge kant voor een woning van dit type in de regio, maar het perceel is bijzonder ruim. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Hollands Kroon voor vergelijkbare opties.

Buurt Westerland (woonkern)

Westerland is een kleine woonkern met ongeveer 670 inwoners. De buurt kent een mix van huishoudens: veel gezinnen en ouderen, en relatief weinig eenpersoonshuishoudens. Het is een rustige, landelijke omgeving. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers laten zien dat het een hechte gemeenschap is met een laag criminaliteitscijfer. Meer over de omgeving lees je op de pagina over de buurt Westerland (woonkern).

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Aldi of Dekamarkt, beide op ongeveer 2,6 km afstand, een paar minuten met de auto. Basisscholen zoals Kindcentrum Op de Elft / De Kei en Kindcentrum Op de Elft / Henricusschool liggen op ruim 3 km, goed bereikbaar met de fiets. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Wieringerwerf, op 10 km afstand. Het dorp heeft een restaurant op loopafstand (0,8 km) en een park op 3 km. De gemeente Hollands Kroon biedt verder voorzieningen in de omliggende dorpen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Van Lierop Adviesgroep op Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt24 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 600.000
Prijs per m²€ 5.941
Woonoppervlakte101m²
Perceeloppervlakte688m²
Bouwjaar1960
EnergielabelE
BuurtWesterland (woonkern)
WijkWesterland
GemeenteHollands Kroon

Locatie

Damsterpad 1, Westerland

Buurt statistieken

Gegevens uit Westerland (woonkern)

Inwoners670
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

2 binnen 5 km

Aldi
Hoofdstraat 4
2618m
Dekamarkt
Hoofdstraat 37
2662m
Albert Heijn
Doorlaat 1
7291m

Scholen

2 binnen 5 km

Kindcentrum Op de Elft / De Kei
Basisonderwijs · 201 leerlingen
3119m
Kindcentrum Op de Elft / Henricusschool
Basisonderwijs · 201 leerlingen
3142m

Veelgestelde vragen

Over Damsterpad 1, Westerland

Welk energielabel heeft Damsterpad 1?

De woning aan Damsterpad 1 in Westerland heeft energielabel E.

Is €600.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €600.000 is aan de hoge kant voor een vrijstaande woning van 101 m² met energielabel E in Westerland. Het perceel van 688 m² is echter uitzonderlijk ruim, wat de prijs deels verklaart. Vergelijkbare woningen in de regio zijn vaak goedkoper, maar hebben minder grond.

Wat is de ligging van Westerland?

Westerland is een rustig dorp in de gemeente Hollands Kroon, in de kop van Noord-Holland. Het ligt in een landelijke omgeving, dicht bij het IJsselmeer. Voorzieningen zoals supermarkten en scholen bevinden zich op enkele kilometers afstand, waardoor een auto of fiets handig is. Het treinstation ligt op 10,2 km, dus het openbaar vervoer is beperkt.

Hoeveel onderhoud vraagt een woning uit 1960?

Een woning uit 1960 kan verouderde installaties hebben, zoals de cv-ketel, leidingen en isolatie. Het energielabel E wijst op matige isolatie, dus na-isoleren kan de stookkosten verlagen. Groot onderhoud kan nodig zijn, maar de exacte kosten hangen af van de huidige staat.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn twee basisscholen op ongeveer 3 km afstand: Kindcentrum Op de Elft / De Kei en Kindcentrum Op de Elft / Henricusschool. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Wieringerwerf, op 10 km afstand. Er is ook een kinderdagverblijf op 2,4 km. De scholen zijn goed bereikbaar met de fiets of auto.

Wat is de sfeer in de buurt?

Westerland is een kleine, rustige woonkern met veel gezinnen en ouderen. Het is een hechte gemeenschap met weinig criminaliteit (11 misdrijven in totaal). De omgeving is landelijk, met veel ruimte en groen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een veilige en rustige leefomgeving.