Vrijstaande woning te koop: Hoofdstraat 16, Ekehaar

Hoofdstraat 16

Ekehaar, Aa en Hunze

€ 895.000
Buurt Ekehaar, EkehaarBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 345m²
345m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Rust en ruimte in Ekehaar

Deze vrijstaande woning aan de Hoofdstraat 16 in Ekehaar ademt rust en ruimte. Met 345 m² woonoppervlak en een perceel van maar liefst 5675 m² is er volop plek voor een gezin of wie van groen houdt. Het bouwjaar 1962 geeft de woning karakter, al is energielabel F een aandachtspunt. De vraagprijs van €895.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste aan vrijstaande woningen in Aa en Hunze.

Ekehaar: een dorpse gemeenschap

Ekehaar is een klein dorp in de gemeente Aa en Hunze, met 265 inwoners en een hechte gemeenschap. De bevolking bestaat voor een groot deel uit gezinnen en ouderen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: weinig voorzieningen, maar veel rust. Het is een plek waar je elkaar kent.

Dagelijks leven in de straat

De basisschool De Flint zit op een steenworp afstand. Voor de dagelijkse boodschappen moet je naar de Albert Heijn of Aldi, beide op zo'n 4,4 km afstand, een kort ritje met de auto. Het treinstation ligt op 6,1 km, dus je bent aangewezen op eigen vervoer. De omgeving biedt weidse uitzichten en stilte.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Lamberink aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt7 augustus 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 895.000
Prijs per m²€ 2.594
Woonoppervlakte345m²
Perceeloppervlakte5675m²
Bouwjaar1962
EnergielabelF
BuurtEkehaar
WijkEkehaar
GemeenteAa en Hunze

Locatie

Hoofdstraat 16, Ekehaar

Buurt statistieken

Gegevens uit Ekehaar

Inwoners265
Mannen51%
Vrouwen49%

Supermarkten

3 binnen 5 km

Albert Heijn
Bremstraat 9
4399m
Aldi
Bremstraat 5
4399m
Albert Heijn
Grolloërstraat 5
4852m

Scholen

8 binnen 5 km

Basisschool De Flint
Basisonderwijs · 32 leerlingen
123m
Drenthe College Terra
Voortgezet onderwijs · 689 leerlingen
4376m
Kindcentrum Vredeveldschool
Basisonderwijs · 41 leerlingen
4406m

Veelgestelde vragen

Over Hoofdstraat 16, Ekehaar

Welk energielabel heeft Hoofdstraat 16?

De woning aan Hoofdstraat 16 in Ekehaar heeft energielabel F.

Is €895.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €895.000 is aan de hoge kant, maar gezien het grote perceel van 5675 m² en de ruime woonoppervlakte van 345 m² is het niet ongebruikelijk voor een vrijstaande woning in deze regio. Vergelijkbare woningen in de buurt zijn schaars, dus de prijs weerspiegelt de unieke combinatie van ruimte en rust.

Wat betekent energielabel F voor de stookkosten?

Energielabel F duidt op een woning die niet goed geïsoleerd is. Dat betekent dat de stookkosten naar verwachting hoog zullen zijn, vooral in de winter.

Hoe is het leven in Ekehaar voor gezinnen?

Ekehaar is een klein dorp met veel rust en ruimte. De basisschool De Flint zit op loopafstand, wat ideaal is voor jonge kinderen. Voor voortgezet onderwijs en uitgebreide boodschappen moet je naar omliggende dorpen. De gemeenschap is hecht en er zijn weinig voorzieningen, maar dat wordt gecompenseerd door de natuur en stilte.