Vrijstaande woning te koop: Kastanjelaan 16, Velp (Ge)
Onder optie
KopenRhedenVrijstaande woningenKastanjelaan 16

Kastanjelaan 16

Velp-Zuid beneden spoorlijn, Rheden

€ 745.000
Buurt Velp-Zuid beneden spoorlijn, Velp (Ge)Bekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Ruim woonoppervlak van 358m²
42% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met karakter

Deze vrijstaande woning aan de Kastanjelaan in Velp ademt geschiedenis. Met een woonoppervlak van 358 m² en een perceel van 859 m² is het een royale plek, gebouwd in 1890. De prijs van €745.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste aan dit type woning in de regio. Vergelijk het aanbod met andere vrijstaande woningen in Rheden.

Velp-Zuid beneden spoorlijn

De buurt, Velp-Zuid beneden spoorlijn, is gemengd met veel eenpersoonshuishoudens en gezinnen. Op basis van acht beoordelingen krijgt de buurt een 7,08. Een bewoner zegt: "Sinds ik hier woon heb ik alles zo bij de hand. De mensen zijn fijn, voorzieningen zijn top!" Een ander noemt: "Niet veel privacy." De buurt is stedelijk met een omgevingsadressendichtheid van 2388.

Het dagelijks leven

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de SPAR express om de hoek (368 m) of de Jumbo twee straten verder (555 m). Ook de Aldi, Albert Heijn en PLUS zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar basisscholen zoals Ibn-i Sina of De Parkschool, beide op tien minuten lopen. De gemeente Rheden biedt verder een treinstation op een kilometer afstand.

Aanbod en bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Petra De Kleermaeker Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 745.000
Prijs per m²€ 2.081
Woonoppervlakte358m²
Perceeloppervlakte859m²
Bouwjaar1890
EnergielabelF
BuurtVelp-Zuid beneden spoorlijn
WijkVelp
GemeenteRheden

Locatie

Kastanjelaan 16, Velp (Ge)

Ervaringen uit de buurt

Goed · 8 bewoners

6.1
Fam hgm
28-08-2025
Af braak duurt

We woonen er al best lang van af 2003 de buurt gaat wel plat

5.5
Kathy
03-04-2025
Opelkaar

Niet veel privacy

9.6
Silke
17-12-2024
Wil niet meer terug naar Limburg!

Sinds ik hier woon heb ik alles zo bij de hand. De mensen zijn fijn, voorzieningen zijn top! En omdat ik studeer zijn 4 supermarkten op fietsafstand ideaal voor koopjes jacht! Ik ben helemaal tevreden en wil zeker niet meer terug naar huis.

8.4
Pascal
14-09-2024
Fijne en rustige buurt

Rustige buurt, fijne buren, rustige straat met weinig verkeer, winkels op loopafstand, goed openbaar vervoer, voldoende openbaar groen

7.5
Anissa
31-08-2024
Gezellige buren maar ook mensen die je lastigvallen.

Heel leuk alleen een paar achtervuuren die erg storend zijn.

6.1
Kathy
14-06-2024
Smalle wegen veel auto’s op de weg geen eigen parkeervakken

Buren met veel katten en honden die overal lopen en hun behoefte doen zoals bij mij voor de stoep en ook veel naaktslakken waar niks aan wordt gedaan slechte onderhoud aan schuren erg jammer

Buurt statistieken

Gegevens uit Velp-Zuid beneden spoorlijn

Inwoners7.355
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Velp-Zuid beneden spoorlijn

Woningvoorraad3.651
Gem. WOZ-waarde€ 292.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

32 binnen 5 km

SPAR express
Zutphensestraatweg 25
368m
Jumbo
IJsselstraat 30
555m
Aldi
Churchillplein 40
694m

Scholen

34 binnen 5 km

Het Rhedens Rozendaal
Voortgezet onderwijs · 852 leerlingen
1224m
Ibn-i Sina
Basisonderwijs · 290 leerlingen
1689m
Mariëndael
Speciaal onderwijs · 368 leerlingen
1695m

Veelgestelde vragen

Over Kastanjelaan 16, Velp (Ge)

Welk energielabel heeft Kastanjelaan 16?

De woning aan Kastanjelaan 16 in Velp (Ge) heeft energielabel F.

Is €745.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €745.000 ligt 28% boven de gemiddelde vraagprijs van €581.500 in de buurt. De woning is met 358 m² woonoppervlak ook 42% groter dan het buurtgemiddelde van 252 m². De prijs per m² is ongeveer €2.081, terwijl het buurtgemiddelde €3.795 per m² is. Dat komt doordat de woning een stuk groter is dan gemiddeld. Of de prijs marktconform is, hangt af van de staat en de waarde die je hecht aan de royale oppervlakte en het grote perceel.

Wat zegt energielabel F over de stookkosten?

Energielabel F is een van de laagste labels, wat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen een label D of lager, dus dit is niet uitzonderlijk voor een woning uit 1890.

Hoe is de buurt Velp-Zuid beneden spoorlijn?

De buurt heeft een gemengde bevolking: veel eenpersoonshuishoudens (1700) en huishoudens met kinderen (1055). De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9. Bewoners geven de buurt een 7,08 op basis van acht reviews. Een bewoner zegt: 'De mensen zijn fijn, voorzieningen zijn top!' Een ander noemt minder privacy. De buurt is stedelijk met veel voorzieningen op loopafstand.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: SPAR express op 368 m, Jumbo op 555 m, Aldi op 694 m, Albert Heijn op 726 m en PLUS op 738 m. Basisscholen zoals Ibn-i Sina (1689 m) en De Parkschool (1709 m) zijn op ongeveer 20 minuten lopen. Voortgezet onderwijs is op 1 km afstand.

Hoe groot is het perceel en de tuin?

Het perceel is 859 m² groot, waarvan de woning 358 m² beslaat. De rest is tuin en erf. Het bouwjaar 1890 suggereert een ruime, oude tuin. De exacte indeling en staat van de tuin kun je het beste zelf bekijken.