Vrijstaande woning te koop: Kerklaan 3, Loenen Aan De Vecht

Kerklaan 3

Kerklaan, Stichtse Vecht

€ 2.850.000
Buurt Kerklaan, Loenen Aan De VechtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 396m²
396m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een monumentaal vrijstaand huis met een rijk verleden

Aan de Kerklaan in Loenen Aan De Vecht staat een vrijstaande woning uit 1750, met een woonoppervlak van 396 m² en een perceel van maar liefst 2420 m². De woning ademt historie, met klassieke elementen die het verleden voelbaar maken. De vraagprijs van €2.850.000 is aan de hoge kant, maar past bij het aanbod van vrijstaande woningen in Stichtse Vecht.

De buurt Kerklaan

De buurt Kerklaan is een rustige, landelijke omgeving met 140 inwoners. Het is een plek waar veel gezinnen wonen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,3 personen. De buurt Kerklaan heeft een lage stedelijkheidsgraad (5), wat past bij het groene karakter. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus we baseren ons op de CBS-data.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo, op ongeveer 1,5 km afstand. Ook Albert Heijn is binnen 5 km te vinden. In de buurt zijn diverse basisscholen, zoals Montessorischool Loenersloot (op 1 km) en KBs St. Ludgerus (op 1,2 km). De gemeente Stichtse Vecht biedt een mix van landelijke rust en voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Ter Haar Makelaars B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.850.000
Prijs per m²€ 7.197
Woonoppervlakte396m²
Perceeloppervlakte2420m²
Bouwjaar1750
BuurtKerklaan
WijkLoenen aan de Vecht
GemeenteStichtse Vecht

Locatie

Kerklaan 3, Loenen Aan De Vecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Kerklaan

Inwoners140
Mannen54%
Vrouwen46%

Supermarkten

2 binnen 5 km

Jumbo
Rijksstraatweg 127-129
1524m
Jumbo
Karel Doormanweg 10-25
4731m
Albert Heijn
Oud-Loosdrechtsedijk 182
5137m

Scholen

9 binnen 5 km

Montessorischool Loenersloot
Basisonderwijs · 58 leerlingen
1054m
KBs St. Ludgerus
Basisonderwijs · 209 leerlingen
1237m
Graaf Florisschool
Basisonderwijs · 141 leerlingen
1527m

Veelgestelde vragen

Over Kerklaan 3, Loenen Aan De Vecht

Is €2.850.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €2.850.000 is aan de hoge kant, maar past bij een vrijstaande woning uit 1750 met een groot perceel van 2420 m². Vergelijkbare woningen in de regio zijn schaars, dus de prijs weerspiegelt de unieke combinatie van historie, ruimte en ligging.

Hoe is de bereikbaarheid van Loenen Aan De Vecht?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 8,1 km afstand. De buurt is autogericht, met een lage stedelijkheidsgraad. Voor dagelijkse voorzieningen zoals supermarkten en scholen ben je aangewezen op de omliggende dorpen, die binnen enkele kilometers bereikbaar zijn.

Wat voor onderhoud vraagt een woning uit 1750?

Een monumentaal pand uit 1750 vergt doorgaans meer onderhoud dan een nieuwbouwwoning. Denk aan periodiek schilderwerk, dakonderhoud en het in stand houden van historische elementen. Het energielabel is niet bekend, maar oudere woningen hebben vaak een lager label, wat hogere stookkosten betekent.