Vrijstaande woning te koop: Matthijsstraat 25, Koewacht
Verkocht onder voorbehoud
KopenTerneuzenVrijstaande woningenMatthijsstraat 25

Matthijsstraat 25

Buitengebied Koewacht, Terneuzen

€ 565.000
Buurt Buitengebied Koewacht, KoewachtBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
35% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Rust en ruimte in het buitengebied

Deze vrijstaande woning aan de Matthijsstraat 25 in Koewacht ademt de sfeer van het Zeeuwse platteland. Met een woonoppervlak van 103 m² is het een compacte woning, maar het perceel van maar liefst 3720 m² biedt eindeloze mogelijkheden voor tuinliefhebbers of wie droomt van een eigen stukje land. De woning uit 1920 heeft karakter, maar het energielabel F betekent dat je rekening moet houden met hogere stookkosten. Met een vraagprijs van €565.000 is dit een aanbod dat past bij de schaarste aan vrijstaande woningen in Terneuzen met zoveel grond.

Buitengebied Koewacht

De buurt Buitengebied Koewacht is dunbevolkt: er wonen 735 mensen, verspreid over 298 woningen, bijna allemaal eengezinswoningen en in koop. Het is een rustige omgeving waar je elkaar kent. De meeste huishoudens zijn zonder kinderen (140) of met kinderen (105), en de leeftijdsgroep 45-65 jaar is het grootst. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een landelijke setting met veel ruimte. Bekijk ook de pagina over Buitengebied Koewacht.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de PLUS, op twee straten verder (2,2 km). Ook Albert Heijn en Aldi zijn binnen 4,2 km te vinden. Basisschool De Vlaswiek (rooms-katholiek) ligt op 1,5 km. Andere basisscholen in de omgeving zijn de Sint Antoniusschool (4 km) en de Warande (4,2 km). Voor het voortgezet onderwijs moet je naar Terneuzen, op 10 km afstand. De gemeente Terneuzen biedt verder voorzieningen zoals een restaurant op 1,5 km en een bibliotheek op 2,2 km.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Van Hoeve Makelaars, Taxateurs en Adviseurs op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 565.000
Prijs per m²€ 5.485
Woonoppervlakte103m²
Perceeloppervlakte3720m²
Bouwjaar1920
EnergielabelF
BuurtBuitengebied Koewacht
WijkBuitengebied Koewacht
GemeenteTerneuzen

Locatie

Matthijsstraat 25, Koewacht

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.3
willem de zwijger
16-03-2026
fantastich

perfecte woonomgeving

Buurt statistieken

Gegevens uit Buitengebied Koewacht

Inwoners735
Mannen52%
Vrouwen48%

Supermarkten

3 binnen 5 km

PLUS
Nieuwstraat 43
2175m
Albert Heijn
Szydlowskiplein 20 22
4199m
Aldi
Tuinstraat 3+5
4218m

Scholen

6 binnen 5 km

Rooms Katholieke Basisschool De Vlaswiek
Basisonderwijs · 99 leerlingen
1470m
Sint Antoniusschool
Basisonderwijs · 169 leerlingen
3986m
Basisschool de Warande Protestants Christelijk Onderwijs
Basisonderwijs · 189 leerlingen
4183m

Veelgestelde vragen

Over Matthijsstraat 25, Koewacht

Welk energielabel heeft Matthijsstraat 25?

De woning aan Matthijsstraat 25 in Koewacht heeft energielabel F.

Is €565.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €565.000 is marktconform voor een vrijstaande woning met een perceel van 3720 m² in het buitengebied van Koewacht. De woning heeft 103 m² woonoppervlak en een bouwjaar van 1920, wat vraagt om onderhoud. Het energielabel F betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten. Vergelijkbare woningen met zoveel grond zijn schaars in de regio, wat de prijs rechtvaardigt.

Hoe is de bereikbaarheid van Koewacht?

Koewacht ligt in het buitengebied van Terneuzen, dicht bij de grens met België. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 43,8 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto. De omgevingsadressendichtheid is laag (95 adressen per km²), wat past bij het landelijke karakter. Voor dagelijkse voorzieningen zoals supermarkten en scholen ben je binnen 2 tot 4 km.

Wat kun je verwachten van de buurt Buitengebied Koewacht?

Het is een rustige, landelijke buurt met veel eengezinswoningen (99%) en koopwoningen (97%). Er wonen relatief veel 45-plussers en gezinnen met kinderen. De stedelijkheid is zeer laag (mate 5), dus je geniet van ruimte en stilte. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een hechte, rustige gemeenschap.

Hoe hoog zijn de energiekosten bij label F?

Energielabel F is onzuinig, wat betekent dat de stookkosten aanzienlijk kunnen zijn. De woning uit 1920 heeft waarschijnlijk matige isolatie en enkel glas. Een energieadvies kan inzicht geven in de te verwachten maandlasten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen binnen 5 km. De dichtstbijzijnde is Rooms Katholieke Basisschool De Vlaswiek op 1,5 km. Andere opties zijn Sint Antoniusschool (4 km) en Basisschool de Warande (4,2 km). Voor voortgezet onderwijs moet je naar Terneuzen, op 10 km afstand.