Vrijstaande woning te koop: Riegshoogtendijk 58, Hollandscheveld
KopenHoogeveenVrijstaande woningenRiegshoogtendijk 58

Riegshoogtendijk 58

Hollandscheveld kern, Hoogeveen

€ 399.500
Buurt Hollandscheveld kern, HollandscheveldBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 235m²
47% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
PLUS op 173m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in Hollandscheveld

Deze vrijstaande woning aan de Riegshoogtendijk 58 ademt de rust van het Drentse land. Met 235 m² woonoppervlak is er volop ruimte voor een gezin. De woning uit 1958 heeft energielabel C en staat op een perceel van 240 m². De vraagprijs van €399.500 is aan de scherpe kant, zeker vergeleken met het buurtgemiddelde van €558.667. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Hoogeveen.

Buurt Hollandscheveld kern

Hollandscheveld kern is een dorpse buurt met een mix van gezinnen en ouderen. Van de 1.512 woningen is 87% eengezinswoning en 67% koop. Bewoners zijn enthousiast: "Een hele gezellige buurt met veel voorzieningen dichtbij", zegt een bewoner. Een ander noemt het "een rustige buurt, aardige mensen". Op basis van vier beoordelingen scoort de buurt een 8,85. De buurt Hollandscheveld kern heeft een lage stedelijkheidsgraad, met 498 adressen per km².

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS, die om de hoek zit op 173 meter. Ook een tweede PLUS en een SPAR zijn binnen handbereik. Kinderen kunnen naar OBS Oostenbrink / Het Hoeltien op 284 meter of PCBS Het Mozaïek op 816 meter. De huisartsenpraktijk en het park zijn op loopafstand. De gemeente Hoogeveen biedt verder voorzieningen zoals een restaurant op 500 meter.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Bruins Slot & Kroezen Makelaardij o.z. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 399.500
Prijs per m²€ 1.700
Woonoppervlakte235m²
Perceeloppervlakte240m²
Bouwjaar1958
EnergielabelC
BuurtHollandscheveld kern
WijkHollandscheveld
GemeenteHoogeveen

Locatie

Riegshoogtendijk 58, Hollandscheveld

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 4 bewoners

8.9
Angelina entjes
09-01-2025
Gezellig

Een hele gezellige buurt met veel voorzieningen dichtbij, je hebt 2 supermarkten, een kapper, tatooshop, meerdere kledingwinkels, apotheek, dokter en tandarts en nog veel meer je hebt dus eigenlijk alles in de buurt. Ook worden er veel dingen georganiseerd in bijvoorbeeld de speeltuin voor kinderen.

8.6
D. D.
13-12-2024
Rustige buurt, aardige mensen

Soms barbecues, altijd gezellig met elkaar praten, kortom leuke gemeenschap

8.9
Angelina
26-09-2024
Gezellig

Het is een gezellige buurt met veel gezellige en leuke mensen. Kinderen spelen hier graag op d'r straat. Het voelt hier gewoon erg veilig.

9.0
Dylan D.
29-06-2024
Een heerlijke rustige buurt, met aardige mensen!

De mensen laten je voor als je voorrang hebt, en rijden niet zomaar langs je, ze zijn meelevend en kennen elkaar wel goed. Over het algemeen is het lekker rustig, en kan je op je gemak winkelen bij de winkels. De snackbars zijn ook heel goed hier :)

Buurt statistieken

Gegevens uit Hollandscheveld kern

Inwoners3.675
Mannen50%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Hollandscheveld kern

Woningvoorraad1.512
Gem. WOZ-waarde€ 279.000
Koopwoningen67%
Huurwoningen33%

Supermarkten

15 binnen 5 km

PLUS
Het Hoekje 11-13
173m
PLUS
Het Hoekje 54
361m
SPAR
Zwarte Dijkje 26
2029m

Scholen

32 binnen 5 km

OBS Oostenbrink / Het Hoeltien
Basisonderwijs · 103 leerlingen
284m
PCBS Het Mozaïek
Basisonderwijs · 249 leerlingen
816m
Basisschool Eben Haezer
Basisonderwijs · 113 leerlingen
1294m

Veelgestelde vragen

Over Riegshoogtendijk 58, Hollandscheveld

Welk energielabel heeft Riegshoogtendijk 58?

De woning aan Riegshoogtendijk 58 in Hollandscheveld heeft energielabel C.

Is €399.500 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €399.500 ligt 28% onder het gemiddelde van €558.667 in de buurt, maar de mediaanprijs is €439.500. De woning is met 235 m² flink groter dan het buurtgemiddelde van 160 m². De prijs per m² is ongeveer €1.700, terwijl het buurtgemiddelde €3.539 per m² is. Dat maakt deze woning relatief scherp geprijsd.

Hoe is de buurt Hollandscheveld kern om in te wonen?

De buurt scoort een 8,85 uit 4 beoordelingen. Bewoners noemen het gezellig en rustig, met veel voorzieningen dichtbij. Er zijn twee supermarkten, een kapper, apotheek, dokter en tandarts. Ook worden er activiteiten georganiseerd in de speeltuin. Het is een dorpse omgeving met veel eengezinswoningen.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 7,2 km afstand. Dat is bijvoorbeeld Hoogeveen of een ander station in de regio. De auto is dan handig voor het openbaar vervoer.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. OBS Oostenbrink / Het Hoeltien zit op 284 meter, PCBS Het Mozaïek op 816 meter. Ook Basisschool Eben Haezer en Christelijke Basisschool De Regenboog zijn binnen 2 km. Voortgezet onderwijs is verder weg, op 4,8 km.

Hoeveel kost deze woning per vierkante meter?

De vraagprijs van €399.500 gedeeld door 235 m² komt neer op ongeveer €1.700 per m². Ter vergelijking: het gemiddelde in de buurt is €3.539 per m². Dat is een fors verschil, mede doordat deze woning groter is dan gemiddeld.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat is redelijk zuinig voor een woning uit 1958. In de buurt heeft 60% van de koopwoningen label A, 20% label B en 20% label C. Label C betekent dat de stookkosten naar verwachting gemiddeld zijn, maar niet extreem laag.

Zijn er winkels voor dagelijkse boodschappen dichtbij?

Ja, de dichtstbijzijnde supermarkt is PLUS op 173 meter, dus om de hoek. Ook een andere PLUS op 361 meter en een SPAR op 2 km zijn opties. Daarnaast zijn er een kapper, apotheek en dokter in de buurt.

Bruins Slot & Kroezen Makelaardij o.z.
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen