Vrijstaande woning te koop: Sportlaan 33, De Lier

Sportlaan 33

De Lier West, Westland

€ 920.000
Buurt De Lier West, De LierBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 201m²
201m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in De Lier

Deze vrijstaande woning aan de Sportlaan in De Lier ademt ruimte en rust. Met 201 vierkante meter woonoppervlak en een perceel van 287 vierkante meter is er volop plek voor een gezin. De woning uit 1979 heeft energielabel C, wat betekent dat de isolatie redelijk is maar niet top. De vraagprijs van €920.000 is aan de hoge kant, maar past bij het aanbod van vrijstaande woningen in Westland.

De Lier West: een groene, rustige buurt

De Lier West is een rustige woonbuurt met veel eengezinswoningen en groen. De buurt telt ruim 3300 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 45 en 65 jaar oud is. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: 91% van de woningen is eengezinswoning en 72% is koop. Dat maakt de buurt De Lier West stabiel en gezinsvriendelijk.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Albert Heijn of Jumbo, beide op een paar minuten lopen. Ook zijn er meerdere basisscholen in de buurt, zoals Openbare Basisschool De Vlieten op 142 meter en Prins Mauritsschool op 226 meter. De gemeente Westland biedt verder voorzieningen zoals een park op 500 meter en een restaurant op 900 meter.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Noordam Makelaardij op Vastgoed Nederland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 januari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 920.000
Prijs per m²€ 4.577
Woonoppervlakte201m²
Perceeloppervlakte287m²
Bouwjaar1979
EnergielabelC
BuurtDe Lier West
WijkDe Lier
GemeenteWestland

Locatie

Sportlaan 33, De Lier

Buurt statistieken

Gegevens uit De Lier West

Inwoners3.320
Mannen49%
Vrouwen51%

Supermarkten

9 binnen 5 km

Albert Heijn
Hoofdstraat 76A
601m
Jumbo
Oranjeplein 40
620m
PLUS
Oranjeplein 1
2806m

Scholen

35 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Vlieten
Basisonderwijs · 127 leerlingen
142m
Prins Mauritsschool
Basisonderwijs · 187 leerlingen
226m
R.K. Basisschool WSKO De Achtsprong
Basisonderwijs · 393 leerlingen
227m

Veelgestelde vragen

Over Sportlaan 33, De Lier

Welk energielabel heeft Sportlaan 33?

De woning aan Sportlaan 33 in De Lier heeft energielabel C.

Is €920.000 een realistische prijs voor deze vrijstaande woning?

De vraagprijs van €920.000 is aan de hoge kant voor een vrijstaande woning uit 1979 met energielabel C in De Lier. De woning heeft een royale oppervlakte van 201 m² en een perceel van 287 m², wat de prijs deels verklaart. Vergelijkbare woningen in de buurt kunnen iets lager geprijsd zijn, maar het aanbod in deze categorie is beperkt.

Hoe is de bereikbaarheid van De Lier West?

De Lier West ligt in de gemeente Westland, met een treinstation op 9,9 km afstand. Openbaar vervoer is beperkt, maar er zijn bushaltes in de buurt. Voor dagelijkse voorzieningen zoals supermarkten en scholen kun je lopend of fietsend terecht.

Wat voor type woningen staan er in De Lier West?

De Lier West bestaat voornamelijk uit eengezinswoningen: 91% van de woningen is eengezinswoning. Daarvan is 72% koopwoning. De buurt heeft een rustig, groen karakter met veel vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen. Er zijn relatief weinig appartementen.

Zijn er goede scholen in de buurt van Sportlaan 33?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Openbare Basisschool De Vlieten ligt op 142 meter, Prins Mauritsschool op 226 meter en R.K. Basisschool WSKO De Achtsprong op 227 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Naaldwijk of Den Haag, op 4,5 km afstand.

Hoe veilig is De Lier West?

De Lier West is een relatief veilige buurt. In de CBS-data over 2022 zijn 64 misdrijven geregistreerd, wat neerkomt op ongeveer 19 per 1000 inwoners. Dat is lager dan het landelijk gemiddelde. Het betreft vooral lichte criminaliteit; zware misdrijven zijn zeldzaam.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

De woning heeft energielabel C. Dat betekent dat de isolatie redelijk is, maar niet optimaal. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een woning van dit type en bouwjaar. Label C is zuiniger dan de meeste woningen uit de jaren '70, maar minder zuinig dan nieuwbouw.