Vrijstaande woning te koop: Westfriesedijk 16, Aartswoud
KopenOpmeerVrijstaande woningenWestfriesedijk 16

Westfriesedijk 16

Braakpolder en Kolk van Dussen, Opmeer

€ 1.349.000
Buurt Braakpolder en Kolk van Dussen, AartswoudBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 364m²
364m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor senioren
44% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een vrijstaand monument in het groene Aartswoud

Deze vrijstaande woning uit 1850 staat als een markant punt in het landschap van Aartswoud. Met 364 m² woonoppervlak en een perceel van 1965 m² is het een woning met karakter en ruimte. De ligging is rustig, midden in het open polderland. De vraagprijs van €1.349.000 is aan de hoge kant, maar past bij het aanbod van vrijstaande woningen in Opmeer.

Braakpolder en Kolk van Dussen

De buurt Braakpolder en Kolk van Dussen is een dunbevolkt buitengebied met 45 inwoners. Het is een plek waar rust en ruimte overheersen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: bijna alle woningen zijn koopwoningen en het zijn eengezinswoningen. De bevolking is gemiddeld ouder, met veel 65-plussers.

Leven in de straat

Het dagelijks leven speelt zich af in de omliggende dorpen. De dichtstbijzijnde supermarkt, een SPAR, vind je op drie kilometer afstand. Voor de dagelijkse boodschappen ben je dus aangewezen op de auto of fiets. Basisscholen zijn er ook op enkele kilometers: Openbare Basisschool de Dubbele Punt en Openbare Basisschool de Plaats liggen op loopafstand van elkaar, maar niet van deze woning. De gemeente Opmeer biedt voorzieningen in de kernen, maar hier geniet je vooral van de stilte.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Rietgans. Makelaars in exclusief wonen aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.349.000
Prijs per m²€ 3.706
Woonoppervlakte364m²
Perceeloppervlakte1965m²
Bouwjaar1850
EnergielabelE
BuurtBraakpolder en Kolk van Dussen
WijkAartswoud
GemeenteOpmeer

Locatie

Westfriesedijk 16, Aartswoud

Buurt statistieken

Gegevens uit Braakpolder en Kolk van Dussen

Inwoners45
Mannen44%
Vrouwen56%

Supermarkten

2 binnen 5 km

SPAR
Burgemeester P. Kromplein 7A
3101m
Aldi
Ooster Boekelweg 1D
4739m
SPAR
Burg. Hoogenboomlaan 33
5094m

Scholen

4 binnen 5 km

Openbare Basisschool de Dubbele Punt
Basisonderwijs · 31 leerlingen
2698m
Openbare Basisschool de Plaats
Basisonderwijs · 121 leerlingen
2882m
Petrus Canisiusschool
Basisonderwijs · 65 leerlingen
3343m

Veelgestelde vragen

Over Westfriesedijk 16, Aartswoud

Welk energielabel heeft Westfriesedijk 16?

De woning aan Westfriesedijk 16 in Aartswoud heeft energielabel E.

Is €1.349.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.349.000 is aan de hoge kant voor een vrijstaande woning in dit buitengebied. Het perceel is met 1965 m² erg ruim en het woonoppervlak van 364 m² is fors. De woning heeft energielabel E, wat betekent dat de stookkosten naar verwachting hoog zijn. Of de prijs marktconform is, hangt af van de staat van het onderhoud en de bereidheid van kopers om te betalen voor de rust en ruimte.

Hoe is de bereikbaarheid van Aartswoud?

Aartswoud ligt in een landelijk gebied in de gemeente Opmeer. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 9,38 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto voor het openbaar vervoer. De woning is goed bereikbaar via regionale wegen. Voor dagelijkse voorzieningen zoals supermarkten en scholen moet je enkele kilometers reizen.