Vrijstaande woning te koop: Weststraat 1, Zierikzee
Onder bod

Weststraat 1

Zierikzee binnen de vesten, Schouwen-Duiveland

€ 999.999
Buurt Zierikzee binnen de vesten, ZierikzeeBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Ruim woonoppervlak van 406m²
154% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met allure in Zierikzee

Deze vrijstaande woning aan de Weststraat ademt ruimte en karakter. Met 406 m² woonoppervlak op een perceel van 750 m² is het een van de grotere huizen in de historische binnenstad. Het bouwjaar 1966 geeft het een stevige, degelijke uitstraling, al is energielabel D een aandachtspunt. De vraagprijs van €999.999 ligt aan de hoge kant, ook vergeleken met andere vrijstaande woningen in Schouwen-Duiveland.

De buurt: Zierikzee binnen de vesten

De woning staat in de buurt Zierikzee binnen de vesten, een levendige wijk met zo'n 3500 inwoners. Het is een gemengde buurt: veel eenpersoonshuishoudens (910) en een aanzienlijk deel 65-plussers (1010). De woningvoorraad bestaat voor 82% uit eengezinswoningen, en 58% is koop. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews, maar de cijfers schetsen een rustige, volwassen wijk.

Het dagelijks leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar bakker of krantenwinkel, de binnenstad is om de hoek. Voor de dagelijkse boodschappen zijn er meerdere supermarkten op loopafstand: SPAR express en Albert Heijn op twee straten verder, Lidl en Aldi op tien minuten lopen. Ook scholen zitten dichtbij: basisschool Binnen de Veste op 69 meter, en het Pieter Zeeman Lyceum op 400 meter. De gemeente Schouwen-Duiveland biedt verder een ruim aanbod aan voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Delta Makelaardij B.V. en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt30 januari 2025
StatusOnder bod
Prijs€ 999.999
Prijs per m²€ 2.463
Woonoppervlakte406m²
Perceeloppervlakte750m²
Bouwjaar1966
EnergielabelD
BuurtZierikzee binnen de vesten
WijkZierikzee
GemeenteSchouwen-Duiveland

Locatie

Weststraat 1, Zierikzee

Buurt statistieken

Gegevens uit Zierikzee binnen de vesten

Inwoners3.500
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Zierikzee binnen de vesten

Woningvoorraad2.004
Gem. WOZ-waarde€ 253.000
Koopwoningen58%
Huurwoningen41%

Supermarkten

4 binnen 5 km

SPAR express
Nieuwe Koolweg 4
532m
Albert Heijn
Lange Nobelstraat 28
533m
Lidl
Schelphoekstraat 1
670m

Scholen

10 binnen 5 km

Openbare Basisschool Binnen de Veste
Basisonderwijs · 126 leerlingen
69m
OBS Binnen de Veste - afdeling Vitruvio
Basisonderwijs · 27 leerlingen
91m
Pieter Zeeman Lyceum
Voortgezet onderwijs · 924 leerlingen
408m

Veelgestelde vragen

Over Weststraat 1, Zierikzee

Welk energielabel heeft Weststraat 1?

De woning aan Weststraat 1 in Zierikzee heeft energielabel D.

Is €999.999 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €502.795, maar dat past bij de uitzonderlijke grootte: 406 m² woonoppervlak tegenover een gemiddelde van 160 m² in de buurt. De mediaanprijs in Zierikzee binnen de vesten is €442.000. Vergeleken met andere vrijstaande woningen in de gemeente is de prijs aan de hoge kant, maar de woning is ook uitzonderlijk ruim.

Hoe is de buurt Zierikzee binnen de vesten om in te wonen?

De buurt heeft een gemengde bevolking met veel eenpersoonshuishoudens en ouderen. Het is een rustige, historische wijk met veel voorzieningen op loopafstand. De stedelijkheidsgraad is matig (3 op een schaal van 5), met een omgevingsadressendichtheid van 1358. Er zijn relatief weinig misdrijven (134 totaal). Het is een fijne buurt voor wie van een levendige binnenstad houdt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is D. Dat is gemiddeld voor een woning uit 1966, maar minder zuinig dan moderne nieuwbouw. In de buurt heeft 80% van de koopwoningen label D of lager. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een woning met label A of B.

Hoe groot is het perceel en de tuin?

Het perceel is 750 m² groot, wat ruim is voor een woning in de binnenstad. De exacte indeling van de tuin is niet bekend, maar bij een perceel van deze omvang is er doorgaans een ruime tuin rondom. Vraag de makelaar naar de ligging van de tuin (zon, privacy) en of er een terras of oprit is.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Openbare Basisschool Binnen de Veste zit op 69 meter, en het Pieter Zeeman Lyceum (voortgezet onderwijs) op 408 meter. Ook zijn er basisscholen 'T Kofschip (537 m) en De Meie (472 m) in de buurt. Voor kinderen is het dus erg gunstig.