Biest-Houtakker
Noord-BrabantHilvarenbeekBiest-Houtakker

Biest-Houtakker, Hilvarenbeek

Wijk in Hilvarenbeek

Biest-Houtakker heeft 1.030 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 388 woningen in Biest-HoutakkerMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Biest-HoutakkerOp basis van geregistreerde woningen

Biest-Houtakker bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Hilvarenbeek De wijk heeft een totaal oppervlakte van 636 hectare, waarvan 626 hectare land en 9 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK079802. Het postcodegebied is 5081HD-5084HZ.

Inwoners

Biest-Houtakker telt 1.030 inwoners. Hiervan is 51,0% man en 48,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (32,5%). De overige leeftijden zijn 23,3% voor '25 tot 45 jaar', 16,5% voor '0 tot 15 jaar', 15,5% voor '65 jaar of ouder' en 11,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 50,5% is ongehuwd, 42,2% is gehuwd, 2,9% is gescheiden en 3,4% is verweduwd. 920 inwoners komen uit Nederland, 60 komen uit Europa en 45 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 400 huishoudens in Biest-Houtakker. 25,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,0% huishoudens zonder kinderen en 40,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Biest-Houtakker zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.300, wat €100 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.700, wat €100 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Biest-Houtakker zijn middelbaar opgeleid. 58,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 27,8% heeft HBO of WO en 13,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.030 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 783 mensen. Dit is 11% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (78%), terwijl 22% als zelfstandige actief is. In Biest-Houtakker ontvangt 17% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 140 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Biest-Houtakker zijn er 388 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €492.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 15% huurwoningen en 85% koopwoningen. Van de woningen is 85% in particulier bezit, 8% in handen van woningcorporaties en 7% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Biest-Houtakker zijn 2010-2020 (20%) en 1950-1970 (16%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Biest-Houtakker. De nieuwste aangeboden woning is Bosscheweg 3 door Steverink makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Biest-Houtakker.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Biest-Houtakker. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Biest-Houtakker.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Biest-Houtakker.

Energie

In Biest-Houtakker zijn er 397 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (32%), C (18%) en B (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Biest-Houtakker 3.680 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 39% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.320 m³ per jaar 35% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
3,4 km
Apotheek
3,5 km
Ziekenhuis
7,1 km
Supermarkt
3,3 km
Treinstation
10,4 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
8,8 km
Bekijk woningen in Biest-Houtakker

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Biest-Houtakker

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Biest-Houtakker

Kaart van Verspreide huizen Biest-Houtakker
Verspreide huizen Biest-HoutakkerBuurt
Biest-Houtakker heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
100Eenpersoonshuishoudens
140Huishoudens zonder kinderen
160Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.700 P.J.gemiddeld per inwoner0% boven landelijk gemiddelde
€37.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger0% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Biest-Houtakker
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Biest-Houtakker in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Hilvarenbeek

Cijfers van gemeente Hilvarenbeek vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
86 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
126
verkopen in afgelopen jaar
153 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+14%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
44 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
10
verhuringen in afgelopen jaar
92 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-35%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Biest-Houtakker
1.320
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Biest-Houtakker
3.680
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Biest-Houtakker

Hoe ziet de woningvoorraad in Biest-Houtakker eruit?

Het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (55%).

Wat kost een koopwoning in Biest-Houtakker?

Een koopwoning in Biest-Houtakker werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €593.421 (€4.079 per m²). Daarmee ligt het 14% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de gemiddelde huur in Biest-Houtakker?

Een huurwoning in Biest-Houtakker kostte gemiddeld €1.363 per maand (€16 per m²). Dat is 35% onder het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Biest-Houtakker?

Wijk Biest-Houtakker telt 1.030 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%). Veel gezinnen: 40% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Biest-Houtakker?

Het woningaanbod in Biest-Houtakker is opvallend zuinig: 56% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.320 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Biest-Houtakker?

Vanuit Biest-Houtakker bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,3 km, een huisarts op 3,4 km, een treinstation op 10,4 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk