De Laren
FlevolandAlmereDe Laren

De Laren, Almere

Wijk in Almere

De Laren heeft 1.145 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 352 woningen in De LarenMomenteel staan er 5 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in De LarenOp basis van geregistreerde woningen

De Laren bevindt zich in de provincie Flevoland, in de gemeente Almere De wijk heeft een totaal oppervlakte van 27 hectare, waarvan 27 hectare land en 1 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK003411. Het postcodegebied is 1359HM-1359KS.

Inwoners

De Laren telt 1.145 inwoners. Hiervan is 48,0% man en 52,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (35,4%). De overige leeftijden zijn 29,7% voor '0 tot 15 jaar', 17,9% voor '45 tot 65 jaar', 11,8% voor '15 tot 25 jaar' en 4,4% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 59,4% is ongehuwd, 35,8% is gehuwd, 4,4% is gescheiden en 0,9% is verweduwd. 695 inwoners komen uit Nederland, 55 komen uit Europa en 390 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 380 huishoudens in De Laren. 13,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 18,4% huishoudens zonder kinderen en 68,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 3,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In De Laren zijn er 600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.400, wat €4.000 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €26.500, wat €4.300 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van De Laren zijn middelbaar opgeleid. 38,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 35,2% heeft HBO of WO en 26,8% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.145 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 836 mensen. Dit is 8% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In De Laren ontvangt 10% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 50 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In De Laren zijn er 352 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €426.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 32% huurwoningen en 68% koopwoningen. Van de woningen is 68% in particulier bezit, 31% in handen van woningcorporaties en 1% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in De Laren zijn 2010-2020 (55%) en 2020 en later (44%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in De Laren. De nieuwste aangeboden woning is Beemdlaar 89 door Makelaardij Van der Linden Almere op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in De Laren.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in De Laren. De meest recentelijke woning is Beemdlaar 79 aangeboden door Inter immo. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in De Laren.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor De Laren.

Energie

In De Laren zijn er 361 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (75%), A+++ (19%) en A++++ (4%). Gemiddeld verbruikt een adres in De Laren 3.580 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 36% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 480 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 51% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
2,3 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
6,1 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
5,3 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
2,3 km
Bekijk woningen in De Laren

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel De Laren

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd

De Laren heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
50Eenpersoonshuishoudens
70Huishoudens zonder kinderen
260Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€26.500 P.J.gemiddeld per inwoner14% onder landelijk gemiddelde
€33.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger10% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over De Laren in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Almere

Cijfers van gemeente Almere vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€727.500
gemiddeld▲ 9,7%
€622.500
mediaan▼ 7,8%
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.649
gemiddeld▲ 5,6%
€4.482
mediaan▲ 4,4%
-4% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q1 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q1 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
61 dagen ▲ 142,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
2.493
verkopen in afgelopen jaar
119 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-4%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
48 dagen ▲ 522,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
713
verhuringen in afgelopen jaar
142 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-9%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
De Laren
480
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
De Laren
3.580
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over De Laren

Wat voor woningen staan er in De Laren?

De woningvoorraad is relatief jong — 76% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (43%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in De Laren?

Een koopwoning in De Laren werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €498.474 (€4.363 per m²).

Wat betaal je voor een huurwoning in De Laren?

Een huurwoning in De Laren kostte gemiddeld €1.922 per maand (€19 per m²).