Molenschot

Molenschot, Gilze en Rijen

Wijk in Gilze en Rijen

Molenschot heeft 1.220 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 437 woningen in MolenschotMomenteel staan er 10 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in MolenschotOp basis van geregistreerde woningen

Molenschot bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Gilze en Rijen De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.282 hectare, waarvan 1.280 hectare land en 2 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK078404. Het postcodegebied is 5124NA-5124RZ.

Inwoners

Molenschot telt 1.220 inwoners. Hiervan is 51,2% man en 48,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (32,0%). De overige leeftijden zijn 25,8% voor '65 jaar of ouder', 17,2% voor '25 tot 45 jaar', 13,1% voor '15 tot 25 jaar' en 11,5% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 40,6% is ongehuwd, 48,0% is gehuwd, 6,6% is gescheiden en 4,9% is verweduwd. 1.120 inwoners komen uit Nederland, 55 komen uit Europa en 35 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 495 huishoudens in Molenschot. 27,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,4% huishoudens zonder kinderen en 36,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Molenschot zijn er 1.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.800, wat €2.600 (7%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.500, wat €300 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Molenschot zijn hoogopgeleid. 41,7% heeft HBO of WO, 36,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 21,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.220 inwoners heeft ongeveer 66% betaald werk, wat neerkomt op 805 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (76%), terwijl 24% als zelfstandige actief is. In Molenschot ontvangt 28% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 280 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Molenschot zijn er 437 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €482.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 14% huurwoningen en 86% koopwoningen. Van de woningen is 87% in particulier bezit, 5% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Molenschot zijn 1970-1980 (23%) en 1950-1970 (15%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Molenschot. De nieuwste aangeboden woning is Broekstraat 52 door KIN Makelaars Gilze & Rijen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Molenschot.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Molenschot. De meest recentelijke woning is Veenstraat 1H aangeboden door www.woninginzicht.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Molenschot.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Molenschot.

Energie

In Molenschot zijn er 487 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (19%), D (18%) en A (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Molenschot 3.890 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 47% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.460 m³ per jaar 49% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
3,4 km
Apotheek
4,0 km
Ziekenhuis
7,9 km
Supermarkt
3,6 km
Treinstation
5,1 km
Dagverblijf
1,1 km
Basisschool
1,1 km
Middelbare school
7,1 km
Bekijk woningen in Molenschot

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Molenschot

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Molenschot

Kaart van Buitengebied Molenschot
Buitengebied MolenschotBuurt
Kaart van Kern Molenschot
Kern MolenschotBuurt
Molenschot heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
135Eenpersoonshuishoudens
180Huishoudens zonder kinderen
180Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.500 P.J.gemiddeld per inwoner1% onder landelijk gemiddelde
€34.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger7% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Molenschot
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Molenschot in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Molenschot

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€750.000
gemiddeld
€750.000
mediaan
20 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.595
gemiddeld
€2.595
mediaan
+42% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
4 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
23
verkopen in afgelopen jaar
278 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+42%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Molenschot
1.460
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Molenschot
3.890
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Molenschot

Hoe ziet de woningvoorraad in Molenschot eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 59% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (62%).

Wat kost een koopwoning in Molenschot?

Een koopwoning in Molenschot werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €734.783 (€2.676 per m²). Daarmee ligt het 42% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Molenschot samengesteld?

Wijk Molenschot telt 1.220 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (32%). Veel gezinnen: 36% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Molenschot?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Molenschot is minder zuinig: 55% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.460 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Molenschot?

Vanuit Molenschot bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,6 km, een huisarts op 3,4 km, een treinstation op 5,1 km, een basisschool op 1,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Molenschot?

Op dit moment vind je in Molenschot 10 koopwoningen. De markt is hier snel: een koopwoning staat gemiddeld maar 4 dagen te koop.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk