Nieuwland
Zuid-HollandSchiedamNieuwland

Nieuwland, Schiedam

Wijk in Schiedam

6.3
Bewoners geven Nieuwland een voldoende beoordelingDeze score komt uit 4 reacties
Bekijk
Nieuwland heeft 14.760 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 6.879 woningen in NieuwlandMomenteel staan er 51 te koop en 10 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in NieuwlandOp basis van geregistreerde woningen

Nieuwland bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Schiedam De wijk heeft een totaal oppervlakte van 153 hectare, waarvan 147 hectare land en 6 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK060606. Het postcodegebied is 3117EW-3119ZD.

Inwoners

Nieuwland telt 14.760 inwoners. Hiervan is 49,2% man en 50,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (29,9%). De overige leeftijden zijn 24,6% voor '45 tot 65 jaar', 17,4% voor '0 tot 15 jaar', 16,2% voor '65 jaar of ouder' en 11,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 54,1% is ongehuwd, 32,4% is gehuwd, 9,0% is gescheiden en 4,4% is verweduwd. 4.480 inwoners komen uit Nederland, 1.655 komen uit Europa en 8.625 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 6.900 huishoudens in Nieuwland. 42,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 22,2% huishoudens zonder kinderen en 35,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Nieuwland zijn er 10.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €30.600, wat €6.800 (18%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €24.000, wat €6.800 (22%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Nieuwland zijn middelbaar opgeleid. 42,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 38,6% heeft VMBO of MBO 1 en 19,4% heeft HBO of WO.

Van de 14.760 inwoners heeft ongeveer 58% betaald werk, wat neerkomt op 8.561 mensen. Dit is 7% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Nieuwland ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.110 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Nieuwland zijn er 6.879 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €242.000. Hiervan is ongeveer 94% bewoond en 6% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 68% huurwoningen en 32% koopwoningen. Van de woningen is 32% in particulier bezit, 48% in handen van woningcorporaties en 20% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Nieuwland zijn 1950-1970 (58%) en 1990-2000 (12%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Nieuwland. De nieuwste aangeboden woning is Johan Braakensiekstraat 75 door Dupont Real Estate. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Nieuwland.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Nieuwland. De meest recentelijke woning is 's-gravelandseweg 735 aangeboden door ikwilhuren.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Nieuwland.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Nieuwland.

Energie

In Nieuwland zijn er 7.076 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (19%), E (18%) en C (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Nieuwland 2.130 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 19% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 740 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 24% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
1,8 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
2,0 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
0,7 km
Bekijk woningen in Nieuwland

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 51 koopwoningen Bekijk 10 huurwoningen
Beoordeel Nieuwland

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Nieuwland

Kaart van Cartonnagebuurt
7.2CartonnagebuurtBuurt
Kaart van De Meesterbuurt
4.4De MeesterbuurtBuurt
Kaart van Wibautbuurt
6.4WibautbuurtBuurt
VakbondsliedenbuurtBuurt
6.3
Bewoners geven Nieuwland een ruime voldoende
Deze score komt uit 4 reacties

Praat mee
4.4
Melisa
Gezin · Tussenwoning
De Meesterbuurt15-11-2025
Het is een normale buurt

De parkeergelegenheid is echt te vol, de mensen zijn heel asociaal. Je hebt echt hier niks aan de buren ze negeren je gewoon en lopen door. Wat wel een pluspunt is dat je dichtbij de winkels woont en scholen wat heel handig is en makkelijk bereikbaar. Je mist de samenhorigheid in de buurt heel erg omdat dat vroeger wel echt zo was. Er lopen ook veel mensen met gevaarlijke loslopende honden zoals pitbulls die ook recent een andere hond had gebeten. Dat is ook gevaarlijk voor de buurtbewoners zelf.

7.3
Petra verbeeke
Samenwonend · Overig
Cartonnagebuurt19-08-2025
Leuk om te wonen

Het is leuk maar een hoop troep moet meer netjes worden weer een opschiter die alesnin de gasten houd en zorg dat het netjes blijf

7.1
Petraverbeeke
Samenwonend · Overig
Cartonnagebuurt11-08-2025
Het is mooi wonen met de molens

De buurt is leuk met de molens fluisterboot jenevermuseum er zijn leuke dingen te doen kom eens kijken schiedam is leuk

6.4
Ashley
Wibautbuurt01-08-2023
Een van de slechtere buurten van Schiedam

Ik heb zelf in West en Oost gewoont hiervoor. Wibautbuurt is een stuk beter dan Schiedam Oost, alleen hierzo is alsnog dagelijks hangjongeren die luid gaan zijn wat zwaar irritant is.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
2.920Eenpersoonshuishoudens
1.530Huishoudens zonder kinderen
2.450Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€24.000 P.J.gemiddeld per inwoner22% onder landelijk gemiddelde
€30.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger18% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Nieuwland in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Nieuwland

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€372.093
gemiddeld▼ 3,3%
€285.000
mediaan▼ 12,3%
27 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.678
gemiddeld▼ 7,9%
€3.548
mediaan▼ 1,1%
-27% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€1.243
gemiddeld▼ 3,5%
€1.277
mediaan▲ 13,5%
12 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€19,7
gemiddeld▲ 21,4%
€18,4
mediaan▲ 1,5%
-39% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
63 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
105
verkopen in afgelopen jaar
97 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-27%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
65 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
45
verhuringen in afgelopen jaar
72 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-39%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Nieuwland
740
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Nieuwland
2.130
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Nieuwland

Welk type woningen overheerst in Nieuwland?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 66% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (83%).

Hoe duur zijn huizen in Nieuwland?

Een koopwoning in Nieuwland werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €376.629 (€3.903 per m²). Daarmee ligt het 27% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat is de huurprijs in Nieuwland?

Een huurwoning in Nieuwland kostte gemiddeld €1.289 per maand (€19 per m²). Dat is 39% onder het landelijk gemiddelde.

Is Nieuwland een fijne plek om te wonen?

Bewoners geven Nieuwland een 6,3 uit 10 op basis van 4 reviews. Het sterkst scoort veiligheid (7,3), het zwakst hygiëne (4,5).

Hoe is de bevolking van Nieuwland samengesteld?

Wijk Nieuwland telt 14.760 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (30%). Veel gezinnen: 36% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Nieuwland?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Nieuwland is minder zuinig: 27% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 740 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Nieuwland?

Vanuit Nieuwland bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 2,0 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Nieuwland?

Op dit moment vind je in Nieuwland 51 koopwoningen en 10 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk