Zuid-Beijerland
Zuid-HollandHoeksche WaardZuid-Beijerland

Zuid-Beijerland, Hoeksche Waard

Wijk in Hoeksche Waard

Zuid-Beijerland heeft 3.640 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.654 woningen in Zuid-BeijerlandMomenteel staan er 14 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Zuid-BeijerlandOp basis van geregistreerde woningen

Zuid-Beijerland bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Hoeksche Waard De wijk heeft een totaal oppervlakte van 3.210 hectare, waarvan 3.012 hectare land en 198 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK196310. Het postcodegebied is 3284AA-3284XZ.

Inwoners

Zuid-Beijerland telt 3.640 inwoners. Hiervan is 49,3% man en 50,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (30,5%). De overige leeftijden zijn 25,8% voor '65 jaar of ouder', 20,2% voor '25 tot 45 jaar', 13,6% voor '0 tot 15 jaar' en 9,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 40,2% is ongehuwd, 47,1% is gehuwd, 7,3% is gescheiden en 5,5% is verweduwd. 3.255 inwoners komen uit Nederland, 165 komen uit Europa en 220 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.655 huishoudens in Zuid-Beijerland. 32,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,9% huishoudens zonder kinderen en 31,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zuid-Beijerland zijn er 3.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.600, wat €2.200 (6%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.200, wat €2.400 (8%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Zuid-Beijerland zijn middelbaar opgeleid. 47,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 27,1% heeft VMBO of MBO 1 en 25,6% heeft HBO of WO.

Van de 3.640 inwoners heeft ongeveer 66% betaald werk, wat neerkomt op 2.402 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (80%), terwijl 20% als zelfstandige actief is. In Zuid-Beijerland ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 850 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zuid-Beijerland zijn er 1.654 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €358.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 25% huurwoningen en 75% koopwoningen. Van de woningen is 75% in particulier bezit, 20% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zuid-Beijerland zijn 1970-1980 (24%) en 1950-1970 (22%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Zuid-Beijerland. De nieuwste aangeboden woning is Schenkeldijk 80 door VMK Makelaars & Taxateurs. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Zuid-Beijerland.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Zuid-Beijerland. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Zuid-Beijerland.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Zuid-Beijerland.

Energie

In Zuid-Beijerland zijn er 1.707 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (23%), C (22%) en D (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zuid-Beijerland 2.900 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 10% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.120 m³ per jaar 14% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,1 km
Apotheek
1,1 km
Ziekenhuis
13,4 km
Supermarkt
1,2 km
Treinstation
22,8 km
Dagverblijf
1,0 km
Basisschool
1,3 km
Middelbare school
7,8 km
Bekijk woningen in Zuid-Beijerland

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zuid-Beijerland

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd

Zuid-Beijerland WoonkernBuurt
Zuid-Beijerland heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
530Eenpersoonshuishoudens
610Huishoudens zonder kinderen
515Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.200 P.J.gemiddeld per inwoner8% boven landelijk gemiddelde
€39.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger6% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Zuid-Beijerland in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Hoeksche Waard

Cijfers van gemeente Hoeksche Waard vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€493.286
gemiddeld▲ 14,6%
€415.000
mediaan▲ 3,8%
7 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.429
gemiddeld▼ 20,2%
€3.411
mediaan▼ 19,0%
+1% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q2 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
67 dagen ▼ 1,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
501
verkopen in afgelopen jaar
133 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+1%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
55 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
49
verhuringen in afgelopen jaar
84 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-36%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zuid-Beijerland
1.120
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Zuid-Beijerland
2.900
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Zuid-Beijerland

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Zuid-Beijerland?

Een koopwoning in Zuid-Beijerland werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €525.954 (€4.068 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 15%.

Hoeveel kost huren in Zuid-Beijerland?

Een huurwoning in Zuid-Beijerland kostte gemiddeld €1.344 per maand (€17 per m²). Dat is 36% onder het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Zuid-Beijerland?

Wijk Zuid-Beijerland telt 3.640 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (30%).