Woning te koop: Alfabetweg 5, Leiden

Alfabetweg 5

Cronestein, Leiden

€ 590.000
Buurt Cronestein, LeidenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2023
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
PLUS op 244m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in Cronestein

Dit appartement uit 2023 aan de Alfabetweg in Leiden is een voorbeeld van moderne stedelijke bouw. Met energielabel A+ is het zeer zuinig. De vraagprijs van €590.000 is aan de hoge kant, maar past bij het nieuwbouwsegment. Bekijk ook andere woningen in Leiden.

Buurt Cronestein

Cronestein is een afwisselende buurt met zowel sociale huur als koopwoningen, hoogbouw en rijtjeshuizen. Een bewoner zegt: 'Mijn buurt is heel afwisselend in woningen. Je kan hier sociale huurwoningen en koopwoningen vinden.' De buurt ligt aan de Lammenschansweg en vlak bij de snelweg, dus goed bereikbaar. De meeste woningen zijn na 2010 gebouwd. Meer over de buurt Cronestein.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS om de hoek (twee straten verder). Ook Lidl en SPAR zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar basisscholen zoals Islamitische Basisschool Er Riseleh of Lorentzschool, beide op tien minuten lopen. Het Da Vinci College Lammenschans is nog dichterbij. De gemeente Leiden biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Fides makelaars - ERA én NVM op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 590.000
Prijs per m²€ 7.024
Woonoppervlakte84m²
Perceeloppervlakte2243m²
Bouwjaar2023
EnergielabelA+
BuurtCronestein
WijkRoodenburgerdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Alfabetweg 5, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.3
sebas cornielje
03-11-2023
hoogbouw is de oplossing

Mijn buurt is heel afwisselend in woningen. Je kan hier sociale huurwoningen en koopwoningen vinden. Midden in de buurt bevindt zich een industrie terein. Ten oosten hoogbouw met appartementen en studentenflats. Noord-Westelijk bevinden zich vooral rijtjeshuizen. De buurt ligt aan lammeschansweg en bijna direct aan de snelweg, dus het is goed bereikbaar. Ook heb je veel voorzieningen zoals een Plus, Intersport, Gamma etc…

Buurt statistieken

Gegevens uit Cronestein

Inwoners4.910
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Cronestein

Woningvoorraad3.379
Gem. WOZ-waarde€ 265.000
Koopwoningen20%
Huurwoningen80%

Supermarkten

42 binnen 5 km

PLUS
Betaplein 22
244m
Lidl
Vijf Meiplein 15
839m
SPAR
Herenstraat 47
844m

Scholen

86 binnen 5 km

Da Vinci College Lammenschans, vmbo basis- en kaderberoeps en mavo
Voortgezet onderwijs · 534 leerlingen
259m
Islamitische Basisschool Er Riseleh
Basisonderwijs · 158 leerlingen
770m
Lorentzschool
Basisonderwijs · 722 leerlingen
965m

Veelgestelde vragen

Over Alfabetweg 5, Leiden

Welk energielabel heeft Alfabetweg 5?

De woning aan Alfabetweg 5 in Leiden heeft energielabel A+.

Is €590.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €590.000 ligt boven de mediaan van €475.000 in de buurt, maar het is nieuwbouw (2023) met energielabel A+. De gemiddelde prijs per m² in Cronestein is €6.462, wat bij 84 m² neerkomt op ongeveer €543.000. De prijs is dus aan de hoge kant, maar marktconform voor een nieuwbouwappartement met dit energielabel.

Hoe is de bereikbaarheid van Cronestein?

De buurt ligt direct aan de Lammenschansweg en vlak bij de snelweg, zoals een bewoner aangeeft. Het treinstation is op 700 meter afstand, dus op loopafstand. De omgevingsadressendichtheid is hoog (3498 adressen per km²), wat duidt op een zeer stedelijke omgeving met goede OV-verbindingen.

Wat voor voorzieningen zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je een PLUS-supermarkt (244 m), en ook Lidl en SPAR zijn dichtbij. Er zijn diverse scholen, waaronder het Da Vinci College Lammenschans (259 m) en basisscholen zoals Er Riseleh en Lorentzschool. Ook een restaurant, park en bibliotheek zijn binnen 2 km bereikbaar.

Hoe veilig is de buurt Cronestein?

In de buurt zijn in totaal 213 misdrijven geregistreerd. Dit cijfer is niet uitgesplitst naar type, maar geeft een indicatie van de veiligheidssituatie. Vergelijk dit met andere buurten in Leiden voor een beter beeld.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A+, wat zeer zuinig is. Dit betekent lage energiekosten en een duurzame woning. In de buurt heeft 54,5% van de koopwoningen label A+ en 36,4% label A, dus dit appartement scoort bovengemiddeld.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in Cronestein?

Op dit moment staan er 3 koopwoningen te koop in de buurt, met prijzen tussen €425.000 en €835.000. De gemiddelde verkoopprijs van verkochte woningen was €638.667, met een gemiddelde looptijd van 57 dagen. De markt is dus redelijk actief.