Woning te koop: Alfabetweg 81, Leiden

Alfabetweg 81

Cronestein, Leiden

€ 595.000
Buurt Cronestein, LeidenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2023
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
PLUS op 268m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in Cronestein

Dit appartement uit 2023 aan de Alfabetweg is een voorbeeld van moderne stadsbouw: energielabel A+, 79 m² woonoppervlak en een prijs van €595.000. De advertentie vermeldt geen woningtype, maar de buurtcijfers wijzen op hoogbouw. De vraagprijs ligt boven het buurtgemiddelde van €578.333, maar past bij de nieuwbouwstatus. Bekijk ook andere woningen in Leiden.

Buurt Cronestein

Cronestein is een afwisselende buurt met sociale huur en koop, hoogbouw en rijtjeshuizen. Een bewoner zegt: 'Mijn buurt is heel afwisselend in woningen. Je kan hier sociale huurwoningen en koopwoningen vinden.' De buurt ligt aan de Lammenschansweg, vlak bij de snelweg, en heeft veel voorzieningen zoals een Plus, Intersport en Gamma. De buurt Cronestein telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge bewoners.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS om de hoek (268 m) of de Lidl twee straten verder (815 m). Kinderen gaan naar basisscholen zoals Er Riseleh (761 m) of Lorentzschool (989 m). Het Da Vinci College voor voortgezet onderwijs zit op loopafstand (280 m). De gemeente Leiden biedt een stedelijke omgeving met alle voorzieningen dichtbij.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Funda en Huispedia, beide door Fides makelaars.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 595.000
Prijs per m²€ 7.532
Woonoppervlakte79m²
Perceeloppervlakte2243m²
Bouwjaar2023
EnergielabelA+
BuurtCronestein
WijkRoodenburgerdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Alfabetweg 81, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.3
sebas cornielje
03-11-2023
hoogbouw is de oplossing

Mijn buurt is heel afwisselend in woningen. Je kan hier sociale huurwoningen en koopwoningen vinden. Midden in de buurt bevindt zich een industrie terein. Ten oosten hoogbouw met appartementen en studentenflats. Noord-Westelijk bevinden zich vooral rijtjeshuizen. De buurt ligt aan lammeschansweg en bijna direct aan de snelweg, dus het is goed bereikbaar. Ook heb je veel voorzieningen zoals een Plus, Intersport, Gamma etc…

Buurt statistieken

Gegevens uit Cronestein

Inwoners4.910
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Cronestein

Woningvoorraad3.379
Gem. WOZ-waarde€ 265.000
Koopwoningen20%
Huurwoningen80%

Supermarkten

42 binnen 5 km

PLUS
Betaplein 22
268m
Lidl
Vijf Meiplein 15
815m
SPAR
Herenstraat 47
840m

Scholen

86 binnen 5 km

Da Vinci College Lammenschans, vmbo basis- en kaderberoeps en mavo
Voortgezet onderwijs · 534 leerlingen
280m
Islamitische Basisschool Er Riseleh
Basisonderwijs · 158 leerlingen
761m
Lorentzschool
Basisonderwijs · 722 leerlingen
989m

Veelgestelde vragen

Over Alfabetweg 81, Leiden

Welk energielabel heeft Alfabetweg 81?

De woning aan Alfabetweg 81 in Leiden heeft energielabel A+.

Is €595.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €595.000 ligt boven de gemiddelde koopprijs in Cronestein (€578.333) en de mediaan (€475.000). Nieuwbouwappartementen met energielabel A+ zijn echter schaars in de buurt, wat de hogere prijs kan verklaren. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €6.462, dus voor 79 m² zou dat €510.498 zijn; deze woning is duurder, maar nieuwbouw heeft vaak een premium.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A+, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Je kunt lage stookkosten verwachten, al zijn exacte bedragen niet te geven zonder verbruiksgegevens. In de buurt heeft 54,5% van de koopwoningen label A+, dus dit is gebruikelijk voor nieuwbouw.

Hoe is de bereikbaarheid van Cronestein?

De buurt ligt direct aan de Lammenschansweg en vlak bij de snelweg, zoals een bewoner aangeeft. Het treinstation is op 700 meter afstand, dus je bent snel in het centrum van Leiden of verder. De omgevingsadressendichtheid is hoog (3.498 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met goede OV-verbindingen.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, er is een PLUS supermarkt op 268 meter en een Lidl op 815 meter. Ook zijn er scholen, waaronder het Da Vinci College (280 m) en basisscholen. Een bewoner noemt daarnaast een Intersport en Gamma. De buurt heeft een restaurant op 300 meter en een park op 700 meter.

Hoe veilig is Cronestein?

In de buurt zijn 213 misdrijven geregistreerd, maar zonder context per inwoner is dat lastig te duiden. De buurt heeft een mix van woningen en een industriegebied, wat invloed kan hebben. Voor een actueel beeld kun je de politiecijfers raadplegen.

Wat voor type woning is dit precies?

Op basis van de buurt (veel hoogbouw) en de oppervlakte van 79 m² gaat het waarschijnlijk om een appartement, maar dit is niet bevestigd. De makelaar heeft alleen de straat en prijs gepubliceerd.