Woning te koop: De Dorser 293, Utrecht
KopenUtrechtZuidwestTranswijk-ZuidDe Dorser 293

De Dorser 293

Transwijk-Zuid, Utrecht

€ 371.000
Buurt Transwijk-Zuid, UtrechtBekijk buurt
Vandaag op de markt gezet
Wees er snel bij
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2025
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in Transwijk-Zuid

Deze advertentie vermeldt geen woningtype. Daardoor gaat de rest van deze pagina vooral over de straat en de buurt, niet over de woning zelf. Het appartement aan De Dorser 293 in Utrecht is nieuwbouw (2025) met energielabel A+++ en een oppervlakte van 50 m². De vraagprijs van €371.000 ligt 44% boven het buurtgemiddelde van €257.000, maar het woonoppervlak is 56% groter dan gemiddeld. Bekijk ook andere woningen in Utrecht.

De buurt Transwijk-Zuid

Transwijk-Zuid is een stedelijke buurt met een hoge dichtheid: 3.711 adressen per km². De meeste woningen zijn appartementen (86%) en slechts 11% is koop. De buurt telt 2.910 inwoners, vooral tussen 25 en 45 jaar (59%). Op basis van één beoordeling geeft een bewoner aan: "De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC. Buurt wordt viezer, stinkt, buurt heeft geen burencontacten meer." Meer over de buurt Transwijk-Zuid.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Coop op 5 minuten lopen, of Albert Heijn en Jumbo op ongeveer 10 minuten. Basisscholen in de buurt zijn OBS Maaspleinschool (6 minuten lopen) en Basisschool Anne Frank (8 minuten). Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij, op 6 minuten lopen. De gemeente Utrecht biedt verder parken op 2 minuten lopen en een treinstation op 25 minuten lopen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Lauteslager Makelaars op Funda. De makelaar heeft geen woningtype gepubliceerd.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 371.000
Prijs per m²€ 7.420
Woonoppervlakte50m²
Perceeloppervlakte6874m²
Bouwjaar2025
EnergielabelA+++
BuurtTranswijk-Zuid
WijkZuidwest
GemeenteUtrecht

Locatie

De Dorser 293, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 1 bewoner

5.4
Edward
27-10-2025
erpaupering

De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC .buurt word viezer , stinkt , buut heeft geen buren contacten meer iedereen doet maar

Buurt statistieken

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Inwoners2.910
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Woningvoorraad2.119
Gem. WOZ-waarde€ 275.000
Koopwoningen11%
Huurwoningen89%

Supermarkten

71 binnen 5 km

Coop
Rijnlaan 72A
537m
Albert Heijn
Vondellaan 200
780m
Jumbo
Hammarskjoldhof 61
793m

Scholen

127 binnen 5 km

Rafael, school voor zmlk
Speciaal onderwijs · 214 leerlingen
216m
OBS Maaspleinschool
Basisonderwijs · 72 leerlingen
596m
Basisschool Anne Frank
Basisonderwijs · 188 leerlingen
634m

Veelgestelde vragen

Over De Dorser 293, Utrecht

Welk energielabel heeft De Dorser 293?

De woning aan De Dorser 293 in Utrecht heeft energielabel A+++.

Is €371.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €371.000 ligt 44% boven het buurtgemiddelde van €257.000. Het woonoppervlak van 50 m² is echter 56% groter dan het buurtgemiddelde van 32 m². De prijs per m² is €7.420, terwijl het gemiddelde in de buurt €8.231 per m² is. Of de prijs realistisch is, hangt af van de exacte staat en locatie van de woning.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A+++, het hoogste label. Dat betekent dat de woning zeer energiezuinig is, met lage stookkosten. In de buurt heeft 90% van de koopwoningen label A, maar geen enkele heeft label A+ of hoger. Dit appartement is dus uitzonderlijk zuinig.

Hoe is de buurt Transwijk-Zuid om in te wonen?

Transwijk-Zuid is een zeer stedelijke buurt met veel jonge alleenstaanden (50% eenpersoonshuishoudens). Er zijn weinig gezinnen met kinderen (6%). De buurt heeft een hoge bevolkingsdichtheid. Een bewoner meldt dat de buurt achteruitgaat door toestroom van statushouders en gebrek aan sociale cohesie. Er zijn wel veel voorzieningen op loopafstand.

Welke voorzieningen zijn er in de buurt?

Boodschappen kun je doen bij Coop (5 minuten lopen), Albert Heijn of Jumbo (10 minuten). Basisscholen zoals OBS Maaspleinschool en Anne Frank zitten op 6-8 minuten lopen. Ook kinderdagverblijven, parken en een bibliotheek zijn dichtbij. Het treinstation is op 25 minuten lopen.

Waarom staat er geen woningtype in de advertentie?

Lauteslager Makelaars heeft op Funda alleen de straat en prijs gepubliceerd. Het woningtype staat niet in de advertentie.

Lauteslager Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 2 bronnen
Lauteslager Makelaars
lauteslager.nl
Bekijk
Lauteslager Makelaars
funda.nl
Bekijk