Woning te koop: De Dorser 315, Utrecht
18 uur geleden ontdekt
KopenUtrechtZuidwestTranswijk-ZuidDe Dorser 315

De Dorser 315

Transwijk-Zuid, Utrecht

€ 501.000
Buurt Transwijk-Zuid, UtrechtBekijk buurt
Vandaag op de markt gezet
Wees er snel bij
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2025
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in Transwijk-Zuid

Deze advertentie vermeldt geen woningtype. Daardoor gaat de rest van deze pagina vooral over de straat en de buurt, niet over de woning zelf. Het appartement aan De Dorser 315 in Utrecht is nieuwbouw (2025) met energielabel A+++ en een woonoppervlak van 68 m². Met een vraagprijs van €501.000 ligt dit aanbod 95% boven het buurtgemiddelde van €257.000, een flink verschil, al is het oppervlak ook 112% groter dan gemiddeld. Bekijk ook andere woningen in Utrecht.

De buurt Transwijk-Zuid

Transwijk-Zuid is een stedelijke buurt in Utrecht-Zuidwest, met een hoge dichtheid (3711 adressen per km²). De bevolking bestaat voor een groot deel uit eenpersoonshuishoudens (1465 van de 1990 huishoudens) en relatief weinig gezinnen met kinderen (175). De enige buurtreview is kritisch: een bewoner zegt: 'De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC. Buurt wordt viezer, stinkt, buurt heeft geen burencontacten meer, iedereen doet maar.' Dit is een subjectief geluid, maar wel het enige oordeel op basis van één beoordeling. Meer over de buurt Transwijk-Zuid.

Leven in de straat

In de ochtend loop je in vijf minuten naar basisschool Anne Frank of OBS Maaspleinschool. Voor de dagelijkse boodschappen is Coop om de hoek (537 m), en Albert Heijn en Jumbo liggen op tien minuten lopen. Het dichtstbijzijnde park of plantsoen is op twee minuten afstand (0,2 km). De gemeente Utrecht biedt verder tal van voorzieningen op fietsafstand.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Lauteslager Makelaars op Funda. De makelaar heeft geen woningtype vermeld in de advertentie.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 501.000
Prijs per m²€ 7.368
Woonoppervlakte68m²
Perceeloppervlakte6874m²
Bouwjaar2025
EnergielabelA+++
BuurtTranswijk-Zuid
WijkZuidwest
GemeenteUtrecht

Locatie

De Dorser 315, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 1 bewoner

5.4
Edward
27-10-2025
erpaupering

De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC .buurt word viezer , stinkt , buut heeft geen buren contacten meer iedereen doet maar

Buurt statistieken

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Inwoners2.910
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Woningvoorraad2.119
Gem. WOZ-waarde€ 275.000
Koopwoningen11%
Huurwoningen89%

Supermarkten

71 binnen 5 km

Coop
Rijnlaan 72A
537m
Albert Heijn
Vondellaan 200
780m
Jumbo
Hammarskjoldhof 61
793m

Scholen

127 binnen 5 km

Rafael, school voor zmlk
Speciaal onderwijs · 214 leerlingen
216m
OBS Maaspleinschool
Basisonderwijs · 72 leerlingen
596m
Basisschool Anne Frank
Basisonderwijs · 188 leerlingen
634m

Veelgestelde vragen

Over De Dorser 315, Utrecht

Welk energielabel heeft De Dorser 315?

De woning aan De Dorser 315 in Utrecht heeft energielabel A+++.

Is €501.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €501.000 ligt 95% boven het gemiddelde van €257.000 in Transwijk-Zuid. Het appartement is echter ook 112% groter (68 m² versus 32 m² gemiddeld) en heeft een energielabel A+++, terwijl 90% van de koopwoningen in de buurt label A heeft. Of de prijs marktconform is, hangt af van de exacte staat en ligging, maar de combinatie van nieuwbouw, groot oppervlak en hoog energielabel verklaart deels de hogere prijs.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A+++, het hoogste niveau. Dat betekent dat de woning zeer energiezuinig is, met lage stookkosten en een minimale CO2-uitstoot. In de buurt heeft 90% van de koopwoningen label A, maar geen enkele heeft A+ of hoger. Dit appartement steekt daar dus positief bovenuit.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,5 km afstand, wat ongeveer tien minuten fietsen is. De exacte reistijd naar het centrum hangt af van de route.

Wat voor type woning is dit precies?

Het woningtype staat niet in de advertentie. De makelaar heeft alleen de straat en prijs gepubliceerd. Op basis van het adres en de oppervlakte (68 m²) gaat het vermoedelijk om een appartement, maar dit is niet bevestigd.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. OBS Maaspleinschool (596 m) en Basisschool Anne Frank (634 m) zijn beide binnen tien minuten lopen. Ook is er een school voor speciaal onderwijs, Rafael, op 216 m. Voor voortgezet onderwijs is de dichtstbijzijnde school op 1,3 km.

Hoe veilig is de buurt?

In Transwijk-Zuid zijn in de laatste meting 304 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog voor een buurt met 2910 inwoners. De enige buurtreview noemt ook verloedering.